Компанія Xiaomi активно розвиває напрямок навколофлагманських смартфонів, які за більш доступної, ніж у флагманів, ціни пропонують рівень функціональності вищий за середній. Крім того, лінійки таких апаратів, як правило, налічують кілька моделей, розрахованих на різні потреби та бюджет. У цьому огляді розглянемо сімейство Redmi Note 10, і почнемо з основної версії.

Redmi Note 10

Redmi Note 10 вийшов на світовий ринок за ціною приблизно від $200. Навіть з урахуванням того, що в найдоступнішій версії смартфон оснащується лише 64 Гбайт вбудованим накопичувачем і 4 Гбайт оперативної пам'яті, ця пропозиція залишається дуже вигідною.

Комплектація

Один із феноменів ринку смартфонів останнього часу — це той факт, що дешевші моделі мають більш багату комплектацію, ніж дорогі. Redmi Note 10 — яскравий тому приклад. У коробці з апаратом користувач знайде зарядний пристрій потужністю 33 Вт, USB-кабель, скріпку для відкривання SIM-лотка та прозорий силіконовий чохол. Навушників у комплекті немає, але у світлі того, що навіть адаптери живлення стають розкішшю для сучасних телефонів, це вже не можна вважати недоліком. Тим більше, що у кожного користувача свої вимоги до звуку, і краще дати йому можливість самому вибрати, яку гарнітуру використовувати. До речі, проблем із вибором не буде, оскільки Redmi Note 10 обладнаний звичайним аналоговим 3,5-мм «міні-джеком».

Дизайн

Зовнішній вигляд Redmi Note 10 приємно вражає — навіть і не скажеш, що коштує смартфон лише від $200. Звичайно, задня панель виготовлена із пластику, але матеріал застосований якісний. Єдиний мінус — глянцева поверхня. Сліди від пальців на ній видно здалеку. Втім, комплектний силіконовий чохол вирішує цю проблему.

Розташування функціональних елементів на корпусі звикання не вимагає — все на звичних місцях. Тим, хто користується двома SIM-картами одночасно і потребує додаткового місця для зберігання файлів, сподобається те, що слот для картки microSD виконаний окремим третім слотом.

Redmi Note 10 може похвалитися повноцінним стереозвуком. Досягається він не за рахунок залучення розмовного динаміка під час перегляду відео та в іграх, а використанням двох динаміків, розташованих симетрично на верхньому та нижньому торцях. Звучання в апарату цілком пристойне — для відтворення фільмів можна обійтися без навушників.

Дисплей

Минули ті часи, коли AMOLED-матриці були прерогативою виключно флагманських телефонів. Redmi Note 10 не можна назвати флагманом у прямому значенні слова, але дисплей у ньому якраз такого типу. Роздільна здатність екрану 2400х1080 пікселів — її цілком достатньо, щоб при діагоналі 6,43 дюйми користувач не бачив окремі пікселі.

Загалом якість дисплея на високому рівні, і навіть не скажеш, що така панель могла бути встановлена на 200-доларовий апарат. Єдине, що видає бюджетну суть моделі — досить широкі рамки навколо дисплея, особливо нижня.

Частота оновлення екрана — стандартні 60 Гц. Бажаєте більше — дивіться у бік Redmi Note 10 Pro, який підтримує вже 120 Гц. Максимальної яскравості 1100 ніт вистачає для комфортної роботи з телефоном навіть на яскравому сонці.

Незважаючи на використання AMOLED-матриці, сканер відбитків пальців вбудований не в неї, а в кнопку увімкнення/блокування на правому торці пристрою. Багато користувачів відзначають, що таке рішення зручніше, оскільки великий палець лягає на датчик.

Продуктивність

Redmi Note 10 побудований на базі процесора Qualcomm Snapdragon 678, призначений для встановлення в смартфони середнього рівня. Архітектурно і по техпроцесу, що застосовується при виробництві, цей чіп не відрізняється від Snapdragon 675, що вийшов ще в 2018 році. Різниця полягає лише у підвищеній тактовій частоті високопродуктивних ядер Cortex-A76 та графічного прискорювача Adreno 612.

Однокристальна система не ставить рекорди в бенчмарках, але її продуктивності вистачає для плавної роботи в більшості додатків. Вимогливі ігри краще запускати на налаштуваннях графіки не вище за середні, щоб не стикатися з падіннями FPS.

У пам'яті доступних конфігурацій три — 4/64, 4/128 та 6/128 Гбайт. Остання версія найдорожча і, можливо, деякі покупці не захочуть переплачувати за додаткові 2 Гбайт ОЗП.

Комунікаційні можливості стандартні для смартфона такого класу (Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0), єдине, чого не вистачає — це підтримки NFC.

Автономність

Redmi Note 10 оснащується акумулятором ємністю 5000 мА*год, повного заряду якого вистачає в середньому на два дні роботи без підзарядки. За більш щадного режиму експлуатації смартфон може протриматися і три дні.

Як уже було сказано на початку огляду, апарат комплектується 33-ватною швидкою зарядкою. За даними виробника, до 50% батарея заряджається від цього адаптера за 25 хвилин, на повну зарядку потрібно близько 74 хвилин. Бездротової зарядки немає, але в середньоціновому сегменті її наявність зазвичай не розглядається як недолік.

Камери

Блок тильної камери Redmi Note 10 оформлений монументально, хоча насправді камера досить проста. Більшість фотографій користувач буде робити на основний 48-мегапіксельний модуль, рідше — на 8-Мп сенсор із надширококутною оптикою. Інші два модулі присутні швидше за «для галочки» — мова йде про 2-Мп макромодулі та 2-Мп датчик глибини.

За замовчуванням основний фотомодуль знімає з роздільною здатністю 12 Мп. Цього достатньо для більшості ситуацій. При хорошому освітленні знімки виходять яскраві, чіткі та насичені. Перемикатися в режим 48 Мп має сенс лише тоді, коли потрібно наблизити дрібні елементи кадру — зображення в такому випадку буде помітно чіткіше, ніж зі збільшенням 12-мегапіксельної фотографії. За відсутності у складі камери зум-об'єктиву така опція далеко не зайва. Але при роздільній здатності 48-Мп не працює нічний режим, а він непогано рятує в умовах поганого освітлення.

А ось надширококутний модуль у темряві краще взагалі не використовувати. Нічний режим недоступний, а світлосила його об'єктива не витягує сцени з поганим освітленням.

Підсумок

Redmi Note 10 — цікавий у багатьох аспектах смартфон. Він володіє сучасним дизайном, гідною комплектацією, якісним дисплеєм, достатньою для більшості повсякденних завдань продуктивністю і непоганими камерами. При цьому продається за більш ніж демократичною ціною.

Redmi Note 10 Pro

Зовні Redmi Note 10 Pro дуже нагадує базову модель, розглянуту вище. Те, що це саме Pro-версія, говорять більші розміри, зумовлені застосуванням 6,67-дюймового екрана замість 6,43-дюймового у звичайного Note 10. Крім того, задня панель Pro-версії виконана зі скла.

Матриця також використовується AMOLED, але в ній вже є підтримка частоти оновлення 120 Гц і розширеного динамічного діапазону HDR10. Захисне скло — Corning Gorilla Glass 5, а не Gorilla Glass 3. А ось сканер відбитків пальців так і залишився на правому торці у кнопці ввімкнення/блокування. Втім, таке рішення багатьом буде до вподоби.

Ще одна істотна відмінність Redmi Note 10 Pro від Redmi Note 10 — процесор Snapdragon 732G замість Snapdragon 678, який на 20% швидший і набагато краще підходить для ігор. Збільшенню продуктивності сприяють більший обсяг оперативної пам'яті — навіть у молодшій модифікації Note 10 Pro він становить 6 Гбайт, а топова конфігурація обладнана 8 Гбайт ОЗП.

Модуль тильної камери, на перший погляд, такий самий, як у базової моделі, але основний датчик у Note 10 Pro — 108-мегапіксельний. А ось решта набору сенсорів майже збігається — тільки роздільна здатність макрокамери трохи більше — 5 Мп замість 2 Мп. Та й різницю між 48- та 108-Мп матрицями навряд чи хтось помітить, хіба тільки при порівнянні знімків, зроблених з максимальною роздільною здатністю.

Зате в Note 10 Pro є чіп NFC, який чомусь не встановили у Note 10.

Redmi Note 10S

Зовнішньо і за габаритами Redmi Note 10S не відрізняється від Note 10, у нього такі ж дисплей та акумулятор. Але «серцем» моделі 10S є процесор MediaTek Helio G95. За загальною продуктивністю він приблизно на 29% випереджає Snapdragon 678, але для ігор із розглянутої трійці найкраще підходить Redmi Note 10 Pro на базі Snapdragon 732G.

Різниця між Redmi Note 10 та Note 10S знайшлася і в камері — замість 48-мегапіксельного основного модуля в останньому застосовується 64-мегапіксельний. В іншому ж відмінностей немає.

Redmi Note 10 5G

5G-версія Redmi Note 10 була анонсована в один день з рештою моделей лінійки, але, на відміну від них, у продаж ще не надійшла. В її основі лежить однокристальна система MediaTek Dimensity 700, що містить вбудований модем для мереж третього покоління. Вона забезпечує швидкодію у додатках та іграх приблизно на рівні Helio G95.

Redmi Note 10 5G — єдина модель у родині, оснащена IPS-дисплеєм. Його діагональ дорівнює 6,5 дюйми, роздільна здатність відповідає стандарту Full HD+, є підтримка частоти оновлення 90 Гц.

Тильна камера є урізаним фотоблоком Redmi Note 10, з якого прибрали надширококутний модуль.

Ємність батареї залишилася 5000 мА*год, але зарядний пристрій, що постачається в комплекті з Redmi Note 10 5G, видає потужність лише 18 Вт замість 33 Вт.

Висновки

У цьому огляді ми розглянули чотири моделі родини Redmi Note 10, які виявилися, з одного боку, дуже схожими одна на одну, а з іншого боку — дуже різними. Якщо користувачеві потрібна висока продуктивність, особливо в іграх, краще вибрати Note 10 Pro, у якого і дисплей трохи більше, і підтримка частоти оновлення екрана є.

Якщо важлива компактність і не надто принципова ігрова продуктивність, зате одним із ключових факторів при покупці смартфона є його ціна, то вибором, швидше за все, буде базовий Redmi Note 10.

Щодо Redmi Note 10S, то він є альтернативою Redmi Note 10 з більш просунутою основною камерою та іншою апаратною платформою. До того ж від звичайної «десятки» його відрізняє наявність NFC, який також є в Note 10 Pro та Note 10 5G.

Дмитро Мякін - оглядач на Wookie.UA
Дмитро Мякін
оглядач на Wookie.UA