Ті, хто регулярно займається пробіжками на свіжому повітрі для підтримки форми та здоров'я, часто беруть із собою на тренування смартфон. Він робить монотонний біг веселішим за рахунок можливості включити улюблену музику або радіостанцію, а також дозволяє здійснювати моніторинг фізичного навантаження, щоб заняття спортом були максимально ефективні та корисні.

Однак постає дуже серйозне питання — куди класти телефон під час пробіжки, адже постійно тримати його у руці незручно. Якщо одяг для бігу має кишені, можна помістити апарат в одну з них. Але там він неминуче бовтається, а з урахуванням великих габаритів сучасних смартфонів це створить серйозний дискомфорт для бігуна. Тому багато адептів фітнесу купують поясну сумку. На перший погляд, це рішення здається зручним, адже крім смартфона в неї можна покласти гроші, ключі та інші дрібниці.

Але і тут виникає проблема: тільки уявіть, як виглядатиме смартфон через кілька пробіжок, якщо він полежить разом з ключами, та ще й піддаватиметься в цей час інтенсивній трясці. Крім того, і з кишені, і з сумки апарат доведеться діставати щоразу, коли потрібно буде переключити трек у плеєрі або подивитися, яку дистанцію пройдено на даний момент. Робити на бігу це незручно — існує ризик випустити смартфон і розбити його. Щоб такого не сталося, доведеться зупинитись і зробити всі необхідні маніпуляції. Проте спортсмени знають, наскільки небажано для організму після інтенсивного фізичного навантаження робити різку зупинку. Та й це просто збиває з ритму тренування. Вирішенням проблеми є покупка спеціального чохла для бігу.

Що таке чохол для бігу

Чохол для бігу — це своєрідна «кобура» для смартфона, яка має ремінець із липучкою, що виконує роль застібки. Як показує практика, найбільш зручне місце кріплення чохла для бігу — в районі біцепса, тобто вище за ліктя. При такому розташуванні апаратом зручно користуватися навіть під час бігу — можна лише знизити швидкість. Також не доведеться плутатися у проводах, якщо власник апарату досі користується дротовою гарнітурою.

Відсік для телефону повинен бути обладнаний віконцем із прозорої плівки, що збігається з дисплеєм пристрою. Плівка повинна не перешкоджати роботі сенсорного дисплея смартфона, тобто користуватися ним можна буде, не виймаючи його із чохла і навіть без переривання пробіжки. Зрозуміло, йдеться лише про такі дії, як перемикання треку, регулювання гучності або звіряння часу.

Існують інші типи спортивних чохлів для смартфонів, наприклад, з кріпленням на поясі або навіть на нозі. Але всі вони менш зручні у використанні через те, що не дозволяють користуватися смартфоном на бігу.

Липучка для фіксації чохла на передпліччі широка і нагадує таку у тонометрів. Це дозволяє використовувати один і той самий аксесуар людьми з різною товщиною руки. До того ж, не потрібно возитися із застібкою — чохол надягається одним рухом. Однак перед покупкою краще все-таки аксесуар приміряти — він ні в якому разі не повинен бовтатися, щоб його не довелося постійно поправляти. Але й сильне стискання руки теж неприпустимо.

Матеріал чохла для бігу

Неопрен — найпоширеніший на сьогоднішній день матеріал для бігового чохла для смартфона. Він м'який та еластичний, не натирає шкіру та досить зносостійкий, і при цьому недорого коштує. Spigen Velo A700 — один із представників неопренових чохлів із кріпленням на руці.

Натуральні матеріали, такі як шкіра, безумовно, не менш комфортні у використанні, але коштують дорожче, а за зносостійкістю поступаються неопрену. Крім того, вони можуть вбирати вологу, що теж не дуже добре.

Пластик застосовується лише у найдешевших моделях. Окрім низької ціни переваг у нього немає. Він важчий, і напевно натиратиме шкіру.

Тут важливо відзначити, що та частина чохла, яка прилягає до тіла, може бути виготовлена з матеріалу, відмінного від основного. На це потрібно звертати увагу, оскільки слизькі та травмуючі поверхні небажані.

Розмір чохла для бігу

Як ми вже відзначили вище, широка липучка дозволяє використовувати чохол людям із різною товщиною передпліччя — від чоловіків із накачаними біцепсами до тендітних дівчат. Зараз мова піде про розмір відсіку для телефону. Краще обирати аксесуар, призначений для конкретного апарату. Це буде гарантією того, що всі кнопки смартфона будуть доступні, і керування пристроєм не перетвориться на випробування.

Також слід звернути увагу на тип застібки відсіку для смартфона. Найчастіше вона буває на блискавці чи з кнопкою. Остання менш надійна, тому що під час бігу може відстебнутись. Але і блискавка має недолік — якщо вона зламається, ремонт обійдеться дорожче. Зустрічаються і оригінальні конструкції, як у VUP JA-1 Armband. На телефон надягається спеціальна силіконова накладка, яка фіксується на тримачі на ремінці. При цьому можна обертати телефон на 360 градусів.

Наявність додаткових відсіків

На пробіжку з собою беруть, як правило, не лише смартфон, а й, як мінімум, ключі від дому. Погодьтеся, що нелогічно надягати на себе і чохол для смартфона, і сумку для різних дрібниць. Тому краще, якщо в аксесуарі для мобільного пристрою будуть присутні додаткові окремі від основного відсіку кишеньки. Як, наприклад, у моделі Deexe Ultrathin Armband Case.

Якість виготовлення

Найкращий варіант — коли чохол для бігу має монолітну конструкцію. У такому разі він, найімовірніше, прослужить довше. Однак це не означає, що наявність швів свідчить про те, що аксесуар скоро порветься. Виключити такий результат допоможе проста перевірка — потрібно лише переконатися, що в місцях стикування елементів немає ниток, що стирчать, та інших дефектів.

Висновки

Прибічників здорового та активного способу життя стає дедалі більше. Це не може не тішити, як і те, що любителі спорту все частіше використовують під час тренувань сучасні гаджети, у тому числі смартфони, а виробники аксесуарів для них оперативно реагують на тренд випуском відповідних аксесуарів.

Дмитро Мякін - оглядач на Wookie.UA
Дмитро Мякін
оглядач на Wookie.UA