Нещодавно майже про будь-який смартфон Xiaomi говорили «топ за свої гроші». Схоже, що тепер цей народний ярлик доречний тільки для пристроїв, які виходять під суббрендом Poco. Адже поки апарати з класичних лінійок Xiaomi зростають у ціні, смартфони Poco продовжують приваблювати користувачів вигідним співвідношенням характеристик та вартості.

Саме такими виглядають нові моделі Poco F5 та F5 Pro. За деякими параметрами ці телефони наближаються до актуальних флагманів, коштуючи при цьому набагато дешевше. Але без компромісів, звісно, не обійшлося. У чому сильні та слабкі сторони новинок? Чим відрізняються F5 та F5 Pro? І чи варто взагалі купувати одну з них? Шукайте відповіді у нашому огляді.

Стислі характеристики

Модель

Poco F5

Poco F5 Pro

Габарити та вага

161,1 x 75 x 7,9 мм, 181 г

162,8 x 75,4 x 8,6 мм, 204 г

Дисплей

6,67 дюйма, AMOLED, 1080 x 2400 пікселів, 120 Гц

6,67 дюйма, AMOLED, 1440 x 3200 пікселів, 120 Гц

Процесор

Qualcomm SM7475-AB Snapdragon 7+ Gen 2

Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1

Пам'ять

8/256 ГБ або 12/256 ГБ

8/256 ГБ або 12/256 ГБ

Операційна система

Android 13, інтерфейс MIUI 14

Android 13, інтерфейс MIUI 14

Задні камери

Основна: 64 Мп, f/1.8, 1/2", 0.7µm, PDAF, OIS

Надширококутна: 8 Мп, f/2.2, 120˚, 1/4", 1.12µm

Макро: 2 Мп, f/2.4

Основна: 64 Мп, f/1.8, 1/2", 0.7µm, PDAF, OIS

Надширококутна: 8 Мп, f/2.2, 120˚, 1/4", 1.12µm

Макро: 2 Мп, f/2.4

Передня камера

16 Мп, f/2.5

16 Мп, f/2.5

Комунікації

5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC

5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC

Акумулятор

5000 мА·год

5 160 мА·год

Комплектація

Смартфон, зарядний кабель, мережевий адаптер живлення

Смартфон, зарядний кабель, мережевий адаптер живлення

Вартість

Від 16 999 грн

Від 22 999 грн

Зовнішній вигляд

Базова модель, Poco F5, виглядає як більшість смартфонів у цьому ціновому сегменті. Вона має плоский пластиковий корпус із закругленими кутами, тонку рамка навколо дисплея та маленький круглий виріз у склі для фронтальної лінзи. Мабуть, найпривабливіша риса пристрою — це оформлення задніх камер. Вони розташовані трикутником, чим нагадують камери останнього iPhone. Але отвори об'єктивів різні за діаметром і не оточені виступом.

Смартфон великий за площею, але менше багатьох інших апаратів з настільки ж великим екраном, і напрочуд легкий. Завдяки малій товщині та злегка скошеним ззаду бічним граням його досить зручно тримати в руці. Апарат захищений від бризок за стандартом IP53: дощу можна не боятися, але приймати ванну з ним не варто.

Модель продається в блакитному, чорному та білому варіантах. Причому на корпусах двох останніх кольорів присутні ненав'язливі візерунки: косі лінії на чорній версії і щось подібне до блакитних потертостей на білій.

Корпус Poco F5 Pro трохи відрізняється. Насамперед, у нього алюмінієві торці та скляна задня панель. Через це смартфон виглядає дорожче і його приємніше тримати в руках, водночас на спинці швидко накопичуються відбитки пальців. Задні камери вертикально вирівняні і розташовуються на прямокутному виступі. Тому виглядають не так модно, як у Poco F5. Крім того, екран Pro-версії не впирається в навколишню рамку, а трохи виступає над нею.

Poco F5 Pro трохи довший і тонший. Але при цьому значно важчий — аж на 13 грамів. Модель можна купити в білому або чорному корпусі, задня панель якого прикрашена з боків візерунком з косих смужок. Ступінь захисту від води така сама, як у базової моделі.

Параметри дисплеїв

Xiaomi Poco F5 отримав відмінний екран із діагоналлю 6,67 дюйма, захищений від подряпин міцним шаром Corning Gorilla Glass 5. Дивитися відео чи грати на такій панелі — суцільне задоволення. Це пояснюють наступні причини.

Наприклад, завдяки якісній матриці з підтримкою технологій HDR10+ та Dolby Vision дисплей чудово відтворює кольори. Причому ви можете налаштувати відтінки на власний смак. Для цього достатньо вибрати один із готових профілів або відрегулювати параметри кольору вручну. Щільність пікселів досягає 395 ppi, тому всі деталі на екрані виглядають дуже чітко.

До того ж AMOLED-технологія матриці ощадливо споживає заряд батареї. А частота розгортки може досягати 120 Гц, що забезпечує дуже плавні анімації в іграх та всередині самої системи. Яскравості цілком вистачає для використання дисплея на вулиці у сонячний день.

Екран Poco F5 Pro навіть кращий. Щільність його точок становить 526 ppi, що робить зображення ще чіткішим. Інша відмінність: сканер відбитків пальців вбудований прямо в екран, а не бічну кнопку, як у базової моделі. Можливо, для когось такий варіант зручніший. До речі, обидва сенсори працюють швидко та точно.

Загалом екрани дуже близькі до флагманського рівня. У цьому ціновому сегменті ви навряд чи знайдете кращі варіанти. Панелям, хіба що, не вистачає плавного регулювання частоти оновлення, як у LTPO-дисплеїв, що можна побачити у топових пристроях. У Poco F5 і F5 Pro система здатна лише перемикатися між фіксованими значеннями 60 Гц та 120 Гц.

Швидкодія та пам'ять

За потужністю Poco F5 випереджає більшість конкурентів. У власників цієї моделі не повинно бути проблем зі швидкістю роботи як програм, так і мобільних ігор. Часом системний інтерфейс все ж таки може здаватися недостатньо плавним. Але це точно питання оптимізації ПЗ, а не апаратних потужностей.

Смартфону дістався новий чип Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2. У нього все гаразд не лише з потужністю, а й з охолодженням. Тому Poco F5 не перегрівається під час ігрового процесу чи роботи з «важкими» програмами. Залежно від модифікації, модель може бути від 8 ГБ до 12 ГБ оперативної пам'яті. Для найвибагливіших ігор все ж таки краще підійде другий варіант, в інших випадках вистачить і першого.

Xiaomi F5 Pro потужніший за базову модель. Запас оперативної пам'яті у нього такий самий. Але апарат укомплектовано крутим чипом Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, який лише трохи поступається топовим рішенням на ринку. Для вартості F5 Pro такий процесор — це космос. Так що продуктивності Pro-моделі вистачить на кілька років уперед навіть найзатятішим геймерам.

Смартфони не підтримують знімні накопичувачі, натомість обсяг вбудованої пам'яті у всіх доступних в Україні версіях F5 та F5 Pro складає 256 ГБ. Більшості користувачів цього буде достатньо. Швидкість флеш-пам'яті відповідає все ще актуальному, хоча вже не найшвидшому стандарту UFS 3.1. Але це цілком очікувано, адже пам'яттю нового типу UFS 4.0 поки що можуть похвалитися тільки найдорожчі апарати. Як би там не було, файли та програми на обох моделях відкриваються дуже швидко.

Система та інтерфейс

Poco F5 та F5 Pro працюють на фірмовій оболонці MIUI 14, заснованій на Android 13. Причому за традицією на апаратах цього суббренду інтерфейс трохи відрізняється від класичного Xiaomi MIUI. Це стосується переважно виду іконок, розмітки робочого столу та інших візуальних елементів. Загалом система приємно виглядає, підтримує масу кумедних анімацій та пропонує широкі можливості для кастомізації.

На жаль, оболонка для Poco страждає від тих самих проблем, що і стандартний інтерфейс Xiaomi MIUI. Це низька інтуїтивність, через що ви легко можете заплутатися в налаштуваннях, а також надлишок встановлених ігор та програм на кшталт галереї, браузера та відеоплеєра. Вони на порядок гірші від стандартних альтернатив від тієї ж Google. Добре, що більшість із цих програм можна видалити або хоча б відключити, щоб вони не забивали систему.

Ще один недолік оболонки Poco F5 та F5 Pro полягає в обмеженій підтримці. Розробник обіцяє користувачам цих смартфонів два великі оновлення системи. Для порівняння, апарати Google Pixel можуть розраховувати на три повноцінні апдейти, а пристрої Samsung такого ж класу — аж на чотири.

Камери

Камери у смартфонів майже однакові за характеристиками. І цей компонент можна вважати найслабшим для обох моделей. Якщо основні модулі загалом непогані, то другорядні відверто недотягують до загального рівня Poco F5 та F5 Pro.

Почнемо із потрійної системи задніх камер. Основний модуль знімає з роздільною здатністю до 64 Мп. Його можна похвалити за високу деталізацію та чіткість, а також гарний ефект боке. З мінусів: місцями надто неприродні кольори, особливо у нічному режимі. Крім того, камера не підтримує оптичний зум, обмежуючись подвійним цифровим наближенням. Тому віддалені об'єкти виходять розмитими.

Матеріали, зняті на надширококутну камеру, відрізняються низькою деталізацією, вони бліді та страждають у темних ділянках від шумів. Макромодуль можна вважати невдалим: основна камера і та краще справляється з великими планами.

Єдина помітна відмінність між задніми камерами двох смартфонів — у відеоможливостях. Так, Poco F5 може знімати в роздільній здатності 1080p при швидкості до 120 к/с або 4K при 30 к/с. Модель F5 Pro на додачу тягне 8K при 24 к/с. Але виходить у неї це не дуже: у такій роздільній здатності відео виходить занадто смиканим, навіть незважаючи на підтримку оптичної стабілізації.

Селфі-модулі у смартфонів ідентичні. Ці камери можуть спотворювати відтінки шкіри, але в іншому добре справляються зі своєю роботою. Обидва модулі здатні записувати відео в якості 1080p при 30 к/с, чого цілком вистачає для фронтальної зйомки.

Комунікації та звук

Новинки сумісні з актуальними версіями комунікаційних мереж 5G, Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.3. Крім того, кожен смартфон оснащений подвійним слотом для SIM-карток формату NanoSIM і модулем NFC для швидких платежів на касах. Для заряджання та підключення до комп'ютера передбачено роз'єм USB Type-C. Але оскільки він лише другої версії, швидкість передачі даних не буде максимальною.

Обидва пристрої оснащені стереодинаміками, які розміщуються на нижньому та верхньому торцях корпусів. Звучать вони чисто, голосно та досить якісно. У Poco F5 навіть є роз'єм mini-jack для підключення бездротових навушників.

Акумулятор

Poco F5 та F5 Pro радують рівнем автономності. Ємність акумулятора у базової моделі становить 5 000 мА·год. При середньому навантаженні у більшості користувачів має залишатися близько 40% від повного заряду під кінець дня. У Pro-версії батарея трохи місткіша — 5160 мА·год. Але, оскільки і роздільна здатність екрана у неї вища, що посилює енерговитрати, рівень її автономності зберігається приблизно на рівні Poco F5.

Плюс до всього смартфони швидко заряджаються. Обидві моделі здатні доповнювати енергію з потужністю до 67 Вт. Заряджання з нуля до 100% займає лише близько 45 хвилин. Більше того, необхідні для неї USB-кабель та мережевий адаптер входять до комплектації. F5 Pro підтримує ще й бездротове заряджання. Щоправда, його потужність нижча — 30 Вт.

Що в результаті

Poco F5 та F5 Pro відмінно оснащені для своїх цінників. У них якісні великі дисплеї, потужні чипи та гарний звук. До того ж обидва пристрої довго тримають заряд і швидко його відновлюють. Тому будь-яка з новинок підійде всім, хто хоче апарат з просунутою начинкою, але не бажає або не може переплачувати за повноцінний флагман. У тому числі, нові пристрої точно оцінять геймери.

Але покупцю доведеться змиритися з посередніми камерами і не найкращим інтерфейсом. Якщо це для вас критично, тоді придивіться до альтернатив: Pixel 6A замість Poco F5 і Samsung Galaxy A54 замість Poco F5 Pro. Ці пристрої поступаються за потужністю та деякими іншими характеристиками смартфонам Poco. Натомість пропонують якісніші камери та софт у тому ж ціновому сегменті.

Максим Волоцький - оглядач на Wookie.UA
Максим Волоцький
оглядач на Wookie.UA