Нові моделі A-серії можуть похвалитися стильним зовнішнім виглядом, непоганою потужністю, а також великими та якісними Super Amoled-екранами. У той же час смартфони розрізняються за габаритами, камерами, процесорами та деякими іншими складовими.

Важливий момент: хоча модель Galaxy A54 коштує дорожче, вона не в усьому краща за A34. У цьому огляді ми розповідаємо, у чому саме різниця між двома новинками, чим вони можуть бути цікавими і яку з них вибрати.

Стислі характеристики

Модель

Galaxy A34

Galaxy A54

Габарити та вага

161,3 x 78,1 x 8,2 мм, 199 г

158,2 x 76,7 x 8,2 мм, 202 г

Дисплей

6,6 дюйма, Super AMOLED, 1080 x 2340 пікселів, 390 ppi

6,4 дюйма, Super AMOLED, 1080 x 2340 пікселів, 403 ppi

Процесор

Mediatek Dimensity 1080

Samsung Exynos 1380

Пам'ять

6/128 ГБ або 8/128 ГБ або 8/256 ГБ + карта

6/128 ГБ або 8/128 ГБ або 8/256 ГБ + карта

Операційна система

Android 13, One UI 5.1

Android 13, One UI 5.1

Задні камери

Основна: 48 Мп, f/1.8, 1/2.0", PDAF, OIS

Надширококутна: 8 Мп, f/2.2, 123˚, 1/4.0"

Макро: 5 Мп, f/2.4

Основна: 50 Мп, f/1.8, 1/1.56", PDAF, OIS

Надширококутна: 12 Мп, f/2.2, 123˚

Макро: 5 Мп, f/2.4

Передня камера

13 Мп, f/2.2, 1/3.1"

32 Мп, f/2.2, 26 мм, 1/2.8"

Мережі

5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, NFC

5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC

Акумулятор

5 000 мА·год

5 000 мА·год

Комплектація

Лише смартфон

Лише смартфон

Вартість

Від 15 999 грн

Від 19 999 грн

Зовнішній вигляд

Візуально Galaxy A34 та A54 майже однакові. Апарати солідно виглядають та нагадують своїм дизайном флагманські смартфони Samsung S23 та S23 Plus. Обидва пристрої отримали абсолютно плоскі панелі, з'єднані ледь скругленими торцями, та плавні кути. На задній спинці праворуч у кожного апарата розташований вертикальний ряд із трьох камер. Корпуси захищені від пилу та вологи за стандартом IP67. Смартфони однотонні, обидва доступні в бузковому, лаймовому та темно-сірому кольорах.

Samsung Galaxy A34

Але все ж таки є деякі відмінності. По-перше, незважаючи на більшу цифру в назві, модель Galaxy A54 компактніша. Вона на пару міліметрів коротша і вужча за A34. Екран пристрою теж менший, але лише на 0,2 дюйма.

Крім того, в дизайні A54 більше преміальних флагманських рис. Так, у нього скляна задня панель та мініатюрний круглий виріз для фронтальної камери. Для порівняння: у Galaxy A34 тильна кришка зроблена з глянцевого пластику, а виріз для селфі-камери має краплеподібну форму, яка вже встигла застаріти.

Samsung Galaxy A54

Плюс до всього, кожна модель має ексклюзивний колірний варіант. Galaxy A54 можна придбати у білому корпусі, а A34 — у сріблястому з кольоровим переливом.

Параметри екранів

Дисплеї смартфонів створені за технологією Super AMOLED, завдяки якій панелі чудово передають контрасти, відтворюють глибокий чорний колір і мають широкі кути огляду. Кожен пристрій підтримує два режими оновлення екрана: 60 Гц та 120 Гц. Другий забезпечує максимальну плавність зображення, але споживає більше енергії. Обидва екрани оснащені вбудованим датчиком відбитків пальців, а також вкриті захисним склом Gorilla Glass 5.

Samsung Galaxy A54

Тепер про різницю. Як ми вже згадували, діагональ дисплея A54 трохи менша: 6,4 дюйма проти 6,6 дюйма у A34. Хоча роздільна здатність обох екранів становить 1080 x 2340 пікселів, через різницю в площі щільність точок у A54 трохи вища. Але це не впадає у вічі: обидва дисплеї видають досить чітке і деталізоване зображення. Разом з тим, за рахунок підтримки технології HDR10+ екран Galaxy A54 здатний відтворювати ширший спектр кольорів під час перегляду відео.

Продуктивність та пам'ять

У смартфонів цікава ситуація з продуктивністю. Здавалося б, дорожча модель A54 має бути більш потужною. Але на практиці це не зовсім так.

Galaxy A34 працює на процесорі Dimensity 1080 від компанії Mediatek, тоді як A54 дістався чип Exynos 1380 власного виробництва Samsung. Хоча перший програє в синтетичних тестах, у реальних складних завданнях на кшталт мобільних він показує себе ефективнішим.

Якщо A34 з Dimensity 1080 добре справляється з більшістю, зокрема вимогливих, ігор, то A54 з Exynos 1380 сильніше гріється і не так плавно обробляє 3D-графіку. Можна припустити, що справа в поганій оптимізації, оскільки ігрові розробники зазвичай приділяють менше уваги чипам Samsung.

Але якщо говорити про роботу системного інтерфейсу та неігрових додатків, то тут обидва смартфони показують себе однаково добре. Все працює швидко та без лагів.

Samsung Galaxy A34

Як завжди, смартфони продаються в кількох модифікаціях з різним обсягом оперативної та флеш-пам'яті. Для кожної моделі доступні версії на 6/128 ГБ, 8/128 ГБ та 8/256 ГБ. Крім того, обидва смартфони підтримують карти пам'яті microSDXC з місткістю до 1 ТБ.

Програмне забезпечення

З точки зору програмного забезпечення, у Galaxy A34 та A54 все просто чудово. На смартфонах встановлена фірмова оболонка Samsung One UI 5.1, основу якої складає Android 13. Тобто обидва пристрої працюють на свіжому програмному забезпеченні з коробки, прямо як флагманські моделі Samsung.

Samsung Galaxy A54

Більше того, виробник обіцяє підтримувати програмне забезпечення на цих смартфонах протягом п'яти років. За такий термін компанія випустить для них чотири повноцінних оновлення операційної системи і регулярно надсилатиме патчі для усунення різних проблем із безпекою. Так що і A34, і A54 ще довго працюватимуть на актуальному програмному забезпеченні, одержуючи виправлення програмних проблем і нові функції.

Який ще виробник забезпечує такий рівень підтримки апаратам середнього сегмента? Більшість компаній не приділяє стільки уваги навіть флагманам. Тому Samsung тут однозначно варто похвалити.

Камери

Головна різниця між двома смартфонами криється в камерах. Хоча їхня кількість така сама — по три задні та по одній фронтальній у кожного смартфона, — про якість так сказати не можна.

Основні камери апаратів підтримують фазовий автофокус та оптичну стабілізацію, завдяки чому обидві дозволяють знімати на ходу майже без трясіння та розмиття в кадрі. Але якщо 48-мегапіксельний модуль A34 знімає з якістю трохи вище середнього рівня, то основна камера A54 легко входить до кращих у цьому ціновому сегменті. У неї і роздільна здатність вища — 50 Мп, і сенсор більший, що позначається на загальній якості. Єдине, до чого можна причепитися, це не зовсім природні кольори.

Samsung Galaxy A34

Надширококутна камера Galaxy A34 отримала сенсор на 8 Мп. Знімає вона досить непогано: без суттєвих спотворень та шумів. Хоча у темний час доби якість матеріалів, що не дивно, падає. Аналогічний модуль A54 має роздільну здатність 12 Мп. В цілому він працює приблизно на такому ж рівні, але дає трохи більше деталей.

Обидва смартфони також оснащені макрокамерами з однаковою роздільною здатністю — 5 Мп. Зняті поблизу об'єкти виходять чіткими та деталізованими, але для гарного фокусу потрібно ретельно підбирати дистанцію.

Samsung Galaxy A54

Роздільна здатність передньої камери Galaxy A34 становить 13 Мп, у фронталки A54 цей показник значно вищий — 32 Мп. Перша досить непогано справляється зі своїми завданнями. Але селфі, зняті за допомогою другої, все-таки кращі: обличчя виходять більш деталізованими та природними за кольором.

Як передні, так і задні камери обох смартфонів здатні знімати з роздільною здатністю до 4K на швидкості до 60 к/с.

Комунікації та звук

З точки зору мережевих стандартів, смартфони майже не відрізняються. Обидва пристрої оснащені двома слотами для карток формату NanoSIM, один з яких гібридний: вставляється або сім-карта, або знімний накопичувач. Пристрої підтримують 5G та обладнані бездротовими модулями Bluetooth 5.3 і NFC. Різниця зводиться лише до підтримки Wi-Fi 6: цим може похвалитися тільки A54, тоді як A34 доступні лише можливості п'ятої версії.

Samsung Galaxy A34

За аудіохарактеристиками смартфони також майже рівноцінні. Обидва обладнані стереодинаміками з підтримкою об'ємного звучання Dolby Atmos. Звук якісний та гучний. На слух здається, що A54 трохи краще відтворює високі частоти. Але це суб'єктивно.

Galaxy A34 та A54 не мають порту mini-jack. Тому підключати навушники можна лише за допомогою Bluetooth або через роз'єм USB Type-C 2.0, призначений також для заряджання.

Акумулятор

Смартфонам дісталися батареї з однаковою ємністю 5 000 мА·год. При середньому навантаженні кожен пристрій спокійно витримує без підзаряджання до кінця дня. Але хочеться відзначити, що модель А34 за рахунок більш економічного процесора живе на пару годин довше.

Samsung Galaxy A54

Обидва апарати підтримують прискорене заряджання з потужністю до 25 Вт. Однак кабель та адаптер не входять до комплекту — їх доведеться купувати окремо. Для наповнення акумулятора А34 і A54 потрібно близько півтори години. Не найгірший варіант, але багато конкурентів заряджаються швидше.

Вердикт

Galaxy A34 та A54 залишають позитивне враження. Серед їх найсильніших сторін: стильний дизайн, гарні камери з оптичною стабілізацією, великі якісні дисплеї, непогана автономність та підвищений захист корпусу. Все це робить новинки Samsung привабливими смартфонами середнього класу.

Чи варті вони своїх грошей — питання неоднозначне. З одного боку, в цій ціновій категорії можна знайти пристрої з приблизно такими самими характеристиками за меншу вартість. Наприклад, Realme 10 Pro Plus, Xiaomi 13 Lite або апарати із серії Poco X5. З іншого, у Samsung сильніший бренд і безпрецедентна за мірками Android-пристроїв підтримка ПЗ.

Якщо ж говорити про вибір між двома моделями, то все просто. Переплачувати за Galaxy A54 є сенс лише заради кращих камер. Якщо ж вони вам не потрібні, логічніше вибрати Galaxy A34. Крім пари дрібниць, він більше нічим не поступається дорожчій моделі. І навіть краще показує себе в іграх.

Максим Волоцький - оглядач на Wookie.UA
Максим Волоцький
оглядач на Wookie.UA