Нова лінійка відомого китайського бренду налічує аж п'ять пристроїв. Але в огляді ми зосередимося на смартфонах Realme 10 та Realme 10 Pro Plus, які офіційно продаватимуться в Україні. За традицією компанія пропонує гідні апарати за вигідною ціною.

Базова модель отримала якісний екран, ємну батарею та непогану для бюджетного сегмента потужність. Версія Pro Plus потужніша, має більше камер і виглядає дорожче. Докладно про ці та трохи про інші моделі лінійки читайте далі.

 

Realme 10

Realme 10 Pro Plus

Габарити та вага

159,9 x 73,3 x 8 мм, 178 г

161,5 x 73,9 x 7,8 мм, 173 г

Дисплей

6,4 дюйма, Super AMOLED, 1080 x 2400 пікселів

6,7 дюйма, AMOLED, 1080 x 2412 пікселів

Процесор

Mediatek MT8781 Helio G99

Mediatek MT6877V Dimensity 1080

Пам'ять

4/64 ГБ або 4/128 ГБ або 6/128 ГБ або 8/128 ГБ або 8/256 ГБ

8/128 ГБ або 8/256 ГБ або 12/256 ГБ

Операційна система

Android 12, Realme UI 3,0

Android 13, Realme UI 4,0

Задні камери

Основна: 50 Мп, f/1,8, 27 мм

Датчик глибини: 2 Мп, f/2,4

Основна: 108 Мп, f/1,8, 24 мм, 0.64µm, PDAF

Надширококутна: 8 Мп, f/2,2, 16 мм, 112˚

Макро: 2 Мп, f/2,4

Передня камера

16 Мп, f/2,5, 27 мм

16 Мп, f/2,5, 25 мм

Мережі

4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5,3

5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5,2

Акумулятор

5000 мА·год

5000 мА·год

Комплектація

1. Смартфон

2. USB-кабель

3. Адаптер живлення

4. Чохол

1. Смартфон

2. USB-кабель

3. Адаптер живлення

4. Чохол

Вартість

Від 229 доларів

Від 379 доларів

Зовнішній вигляд

Realme 10 є досить компактним і легким для того, щоб більшості користувачів було зручно використовувати його однією рукою. За габаритами смартфон майже не відрізняється від попередника. Кути знову закруглені, а ось панелі та торці тепер зовсім плоскі та з гострими гранями. Навколо дисплея з діагоналлю 6,4 дюйми — тонка рамка, хоча підборіддя одразу впадає у вічі. Крім скляної передньої панелі, інші частини корпусу виготовлені з пластику.

Незважаючи на збільшену до 6,7 дюйма діагональ екрану, Realme 10 Pro Plus всього на півтора міліметри довша за базову версію. І його так само зручно тримати в руці. Що несподівано, краї дисплея трохи загнуті з боків, як і краї задньої панелі. Такий дизайн екранів характерний для дорожчих моделей, і це надає Realme 10 Pro Plus преміального вигляду. Водночас виробник заощадив на матеріалах: як і в базової моделі, рамка та задня панель Pro Plus із пластику.

Realme 10 доступний у білому та синьому кольорах, Realme 10 Pro Plus — у блакитному, чорному та золотистому. За традицією задні панелі смартфонів блищать і переливаються на сонці. Таке рішення явно не для всіх: одні будуть у захваті, інші одразу скажуть «ні». На темних панелях дуже помітні відбитки пальців, тому варто носити чохол або просто вибирати світлу.

Сканер відбитків пальців Realme 10 переїхав з-під екрана на бічну кнопку включення. У Realme 10 Pro Plus датчик залишився під дисплеєм. Ні про який захист від пилу та вологи у смартфонах офіційно не заявлено. Хоча до якості збирання обох моделей не причепитися.

Параметри екрана

Дисплеї обох смартфонів відмінні. Серед загальних переваг: глибокий чорний колір, висока чіткість зображення та широкі кути огляду.

У базової версії екран залишився таким самим, як і в попередниці: діагональ на 6,4 дюйма, роздільна здатність 1080 x 2400 пікселів і щільність точок 411 ppi. Частота оновлення складає 90 Гц, що непогано для бюджетного класу та забезпечує достатню для більшості користувачів плавність інтерфейсу.

Діагональ екрана у Pro Plus трохи більша: 6,7 дюйма при майже такій самій роздільній здатності 1080 x 2412. А тому його щільність точок становить 394 ppi, що трохи менше, ніж у Realme 10. Але різниця непомітна.

За рештою параметрів екрана «прошка» виривається вперед. Частота оновлення тепер на рівні флагманів — 120 Гц. Тобто анімації ще плавніші. Крім того, дисплей Pro Plus підтримує технологію HDR10+, що дозволяє переглядати відеоконтент у розширеному діапазоні кольорів і з максимальною яскравістю.

Плюс до всього за мінімальної яскравості екран Realme 10 Pro Plus автоматично усуває мерехтіння світлодіодів — типову проблему смартфонів. Це повинно знижувати навантаження на очі під час використання апарату в темряві.

Швидкодія та пам'ять

Обидві новинки отримали швидші чипи MT8781 Helio G99 та MT6877V Dimensity 1080, а тому обходять у тестах на швидкодію своїх попередників.

Але загалом картина залишається незмінною. Так, Realme 10 показує відносно хороший рівень потужності. Його «заліза» вистачає для будь-яких повсякденних завдань, принаймні у конфігурації з максимальним обсягом оперативної пам'яті. Але смартфон занадто слабкий для ігор із просунутою графікою.

Потужність Realme 10 Pro Plus на рівень вища, але досі не дотягує до флагманської. Йому під силу більшість ігор, а найбільш ресурсомісткі з них апарат може витягувати на середніх налаштуваннях якості.

Крім фізичної оперативної пам'яті, а саме 4-8 ГБ у Realme 10 і 8-12 ГБ у Realme 10 Pro Plus, обидві моделі підтримують віртуальну. Іншими словами, в налаштуваннях можна виділити певний об'єм внутрішнього сховища, який система використовуватиме як додаткову оперативну пам'ять. Вона не працюватиме як повноцінна, але певний приріст до продуктивності ви отримаєте.

Залежно від обраної конфігурації, об'єм сховища Realme 10 може становити від 64 до 256 ГБ. Смартфон підтримує картки формату microSDXC. Realme 10 Pro Plus оснащують 128 чи 256 ГБ вбудованої пам'яті. Слота для карток у цієї моделі немає.

Інтерфейс та операційна система

Realme 10 працює під управлінням ОС Android 12 та фірмового інтерфейсу Realme UI 3,0. Актуальне, але вже не найсвіжіше програмне забезпечення. Водночас Realme 10 Pro Plus дісталася остання версія Android 13 та найсвіжіша Realme UI 4,0.

Нова оболонка виглядає акуратніше та більш мінімалістично. Але водночас дає багато можливостей для налаштування зовнішнього вигляду. Серед іншого, розробники додали новий макет робочого столу та переробили центр повідомлень. З'явилися динамічні віджети та збільшені папки для іконок додатків. Нові плавні анімації тішать око.

З іншого боку, інтерфейс все ще набридає рекомендаціями не завжди потрібних програм. А за загальною зручністю він може поступатися свіжим оболонкам на смартфонах Pixel та Samsung. Але це вже справа смаку.

Камери

На задній панелі Realme 10 лише одна повноцінна камера на 50 Мп. Під нею знаходиться датчик глибини на 2 Мп, який відповідає за розмиття заднього плану. При порівнянні з Realme 9 нова версія може здатися урізаною: у попередниці роздільна здатність основної камери досягає 108 Мп, та й ззаду присутня ще одна камера — надширококутна.

Насправді ж майже нічого не змінилося. Втрату в мегапікселях компенсує програмне оброблення зображення. А надширококутний модуль все одно був далеко не найкращим.

Основна камера Realme 10 вміє фотографувати у двох роздільних здатностях: 50 Мп або 12 Мп. Другий режим теоретично повинен працювати краще за умов поганого освітлення. Насправді різниця майже відсутня. У будь-якому режимі в ясний день камера видає знімки непоганої, як для бюджетника, якості. Але як тільки темніє, неминуче погіршується чіткість та відображення кольорів.

У Realme 10 Pro Plus, як і у версії попереднього покоління, три задні камери. Основна виросла з 50 до 108 Мп, що разом із оновленням алгоритмів обробки зображення покращило якість знімків. Але, що зрозуміло, до флагманських камер їй ще далеко. До того ж, з основного модуля прибрали оптичну стабілізацію, що іноді робить тремтіння відео більш помітним.

Інші дві камери на задній панелі — надширококутна на 8 Мп та макромодуль на 2 Мп — перекочували з попереднього покоління майже без змін. Чекати від них дива не варто: на більш-менш нормальну якість картинки можна сподіватися лише за ідеальних умов освітлення.

Realme 10 здатний знімати відео з роздільною здатністю до 1080p при 30 кадрах в секунду. Realme 10 Pro Plus за такої ж швидкості може записувати в 4К. У смартфонів майже ідентичні передні камери на 16 Мп, чого має вистачати для більш-менш нормальних селфі.

Комунікації та звук

Обидва пристрої мають по два слоти для сім-карт формату Nano-SIM, NFC-модуль для безконтактних платежів та порт для заряджання та передачі даних стандарту Type-C 2,0. При цьому Realme 10 Pro Plus виділяється підтримкою свіжіших мереж 5G та Wi-Fi 6.

Роз'єм mini-jack 3,5 мм для підключення дротових навушників є тільки в базової версії. У той же час смартфон не має стереодинаміків. З Realme 10 Pro Plus ситуація протилежна: «джека» немає, але є стерео.

Акумулятор

Realme 10 та Realme 10 Pro Plus демонструють гарну автономність. Якщо не грати, обидва смартфони спокійно працюють день-півтора без підзаряджання. Кожен апарат оснащено акумулятором на 5000 мА год. У цьому плані, у порівнянні з версіями попереднього покоління, Realme 10 залишився на колишньому рівні, а Realme 10 Pro Plus отримав додаткові 500 мА·год.

Базова модель, як і раніше, підтримує потужність заряджання до 33 Вт. У «прошки» цей параметр зріс із 60 до 67 Вт. На максимальній потужності кожній моделі вистачає до 30 хвилин, щоб набрати половину заряду.

Вартість та дата виходу

У Китаї та деяких інших країнах продаж Realme 10 і Realme 10 Pro Plus стартував ще восени 2022 року. В Україні смартфони ще не можна купити офіційно. Терміни появи поки не повідомляються, але в деяких магазинах вже доступне попереднє замовлення — хоч і без згадки про вартість.

А поки що ми можемо орієнтуватися на міжнародні анонси Realme. Згідно з офіційними презентаціями компанії, рекомендована вартість глобальних версій починається з 229 доларів для Realme 10 і з 379 доларів для Realme 10 Pro Plus.

Realme 10 5G, Realme 10s, Realme 10 Pro

Насамкінець, трохи розповімо про інші пристрої з цієї ж лінійки. Швидше за все, вони не будуть продаватися офіційно.

  • Realme 10 5G — альтернативна версія Realme 10. Підтримує 5G, працює на більш просунутому чипі Mediatek MT6833 Dimensity 700. Екран створений за простішою технологією IPS і збільшений до 6,6 дюйма. Змінено систему камер: додано телефотооб'єктив, а замість датчика глибини встановлена макрокамера. Смартфон важчий і більший.
  • Realme 10s — спрощена та дешевша версія базової моделі. Екран збільшений до 6,6 дюйма, але створений за технологією IPS і менш яскравим. Процесором виступає доволі слабкий Mediatek MT6833P Dimensity 810. Знижено роздільну здатність датчика глибини і селфі-камери. Корпус більший і важчий.
  • Realme 10 Pro — майже те саме, що 10 Pro Plus, але зі спрощеним IPS-екраном і менш потужним чипом Qualcomm SM6375 Snapdragon 695. Надширококутний модуль камери відсутній, а замість макромодуля встановлено датчик глибини. Максимальна потужність заряджання зменшена до 33 Вт.

Висновки

Виробнику вкотре вдалося створити чудові апарати бюджетного та середнього сегментів. Поєднання якісного екрану, гарної автономності та апаратних потужностей вигідно виділяють Realme 10 і Realme 10 Pro Plus на тлі більшості конкурентів. А якщо вам подобаються фірмові блискучі корпуси Realme, це ще один привід зробити вибір на користь одного з цих пристроїв.

Геймерам та активним користувачам камер краще підійде версія Pro Plus. Іншим може бути достатньо базової моделі.

Максим Волоцький - оглядач на Wookie.UA
Максим Волоцький
оглядач на Wookie.UA