Другий рік поспіль корпорація Samsung Electronics випускає спеціальну версію свого флагманського смартфона S-серії із не зовсім зрозумілою назвою Fan Edition, скорочено FE. Торішня модель Galaxy S20 FE мала високий попит у покупців, тому не дивно, що південнокорейський електронний велетень вирішив продовжити успішний експеримент. На початку січня 2022 року був офіційно представлений Samsung Galaxy S21 FE, який став ще більше схожий на Galaxy S21, ніж Galaxy S20 FE був схожий на Galaxy S20. Чи варто тепер купувати головний флагманський апарат 2021 або краще взяти версію Fan Edition, з'ясуємо в цьому огляді.

Дизайн

Дизайн новинки виконано в єдиному стилі з Galaxy S21. Блок тильної камери є злегка виступаючий над задньою панеллю майданчик із закругленим нижнім правим кутом і плавно переходить в бічну грань. Задня панель виготовлена ​​із пластику. Заради справедливості слід зазначити, що корпус Galaxy S21 теж пластиковий, проте матеріал у S21 FE трохи простіше і грубіше, через що нагадує полікарбонат, що застосовується у смартфонах бренду, що належать до середньоцінової A-серії.

Тим не менш, тильна сторона корпусу матова, за рахунок чого неслизька і немарка, а також, що важливо, досить стійка до подряпин. Однак це не означає, що телефон без наслідків можна носити в одній кишені з металевими предметами, наприклад ключами. Для таких випадків все-таки краще придбати чохол. На відміну від китайських виробників, Samsung не включає в комплект поставки своїх смартфонів навіть найпростіший силіконовий бампер.

Всі торці алюмінієві, що є своєрідною ознакою спорідненості моделі із флагманами. Також зберігся захист від води та пилу за стандартом IP68.

За габаритами Samsung Galaxy S21 FE перевершує Galaxy S21, що пояснюється більшою діагоналлю дисплея — 6,4 замість 6,2 дюйми. При цьому товщину корпусу виробник зберіг незмінною — 7,9 мм.

Розташування функціональних елементів на корпусі Samsung Galaxy S21 FE досить стандартне. Праворуч знаходяться клавіші блокування та керування гучністю, знизу — динамік, порт USB Type-C та слот для двох SIM-карт. На верхній грані — тільки мікрофон системи шумоподавлення, лівий торець взагалі порожній. Смартфон позбавлений слота для картки пам'яті microSD та 3,5-мм роз'єму для навушників. На жаль, зараз це тренд у «вищому смартфонному суспільстві».

Дисплей

Як було зазначено вище, Samsung Galaxy S21 FE обладнаний дисплеєм з діагоналлю 6,4 дюйма. Можна було б очікувати, що з метою економії смартфон встановлять OLED-матрицю одного з минулих поколінь, проте виробник використовував панель Dynamic AMOLED 2X, яка застосовується в апаратах серії Galaxy S21. Роздільна здатність становить 2400х1800 пікселів, підтримуються частота оновлення 120 Гц і технологія розширення динамічного діапазону HDR10+. Екран захищений склом Gorilla Glass Victus.

Сканер відбитків пальців вбудований у дисплей та заснований на оптичній технології. Працює він швидко і здебільшого точно, але не спрацьовує при дотику до дисплея вологими або жирними пальцями. У таких випадках як альтернативу можна використовувати розблокування по обличчю власника, проте Samsung попереджає, що такий спосіб автентифікації не є безпечним.

За якістю зображення претензій до дисплея апріорі бути не може — Samsung давно вже «собаку з'їла» на виробництві висококласних AMOLED-матриць, а технологія Dynamic AMOLED — одне з її останніх досягнень у цій галузі. Тому кольоропередача та кути огляду тут на висоті. А ось із частотою оновлення поки що є проблеми. Смартфон сам вирішує, коли її вмикати, навіть якщо ця опція активована в налаштуваннях. Наприклад, якщо при прокручуванні в стандартних додатках руху будуть помітно плавнішими, ніж при стандартному значенні цього параметра, то в більшості ігор переваг підвищеної частоти оновлення користувач не помітить, оскільки ігри все одно йдуть на 60 Гц. Хоча, можливо, причину слід шукати в оптимізації самих ігор. Єдиною втіхою для геймерів у цій ситуації може бути лише швидкість сканування сенсора дотиків, що становить 240 Гц. Від неї особливо виграють любителі шутерів — скорочується час реакції на дії користувача, що збільшує шанси на перемогу над віртуальним супротивником.

Щодо мерехтіння екрана на низьких рівнях яскравості, властивого матрицям AMOLED, то воно є, і при цьому немає засобів його зниження. При цьому при рівні яскравості більше 50% цей ефект непомітний, а сам запас яскравості такий, що дозволяє користуватися смартфоном під прямим сонячним світлом, хоч і не є рекордним серед дисплеїв цього типу.

Посередині верхньої частини екрана є круглий отвір для 32-мегапіксельної фронтальної камери. На сьогоднішній день це є типовим рішенням для всіх флагманських смартфонів Samsung.

Продуктивність

Samsung Galaxy S21 поставляється на європейський ринок з процесором Exynos 2100, який, незважаючи на приналежність до топових апаратних платформ для флагманських смартфонів, поступається у продуктивності Qualcomm Snapdragon 888, на базі якого побудована американська версія моделі.

Samsung Galaxy S21 FE, на відміну від свого старшого брата, для всіх ринків випускається з чіпом Snapdragon 888. Здавалося б, треба радіти та збиратися за покупкою, але не все так просто. У більшості завдань різниця між швидкодією Exynos 2100 і Snapdragon 888 видно тільки в результатах синтетичних тестів у бенчмарках і стосується переважно обробки графіки, але останній при цьому помітно гірше оптимізований у плані тепловиділення, тобто, простіше кажучи, гріється під навантаженням. >

Архітектура процесора Qualcomm Snapdragon 888 включає вісім обчислювальних ядер Kryo 680 з максимальною тактовою частотою 2,84 ГГц і графічний прискорювач Adreno 660. На сьогоднішній день це вже не найшвидший чіпсет для Android-смартфонів у світі, але один із самих. Це означає, що власник смартфону на його базі ще кілька років не відчуватиме брак обчислювальної потужності.

Обсяг оперативної пам'яті LPDDR5 становить 8 ГБ, вбудований накопичувач UFS 3.1 вміщує 128 чи 256 ГБ. Якщо користувач звик зберігати велику кількість об'ємних файлів та встановлювати багато «важких» програм та ігор, і у нього є фінансова можливість купити версію з максимальною ємністю флеш-пам'яті, то краще вибрати саме її, оскільки телефон не підтримує картки microSD.

З погляду комунікацій у Samsung Galaxy S21 FE повний порядок. У його розпорядженні є все, що потрібно сучасному користувачеві: підтримка мереж 5G/LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 та NFC. У цьому достатку не вистачає хіба що інфрачервоного передавача, який можна було б використовувати для дистанційного керування різною побутовою технікою — телевізором, музичною системою, кондиціонером тощо. Не можна не відзначити технологію DeX, яка дозволяє підключати до смартфону клавіатуру, мишу та монітор.

Автономність

Samsung Galaxy S21 FE обладнаний акумулятором ємністю 4500 мАг. За сучасними мірками це небагато, особливо з урахуванням досить ненажерливого процесора та великого екрана з підвищеною частотою оновлення. Зрештою, при досить активному використанні повного заряду батареї вистачає лише на один день. Звичайно, за рахунок засобів енергозбереження та менш інтенсивного режиму експлуатації можна досягти більшої автономності, але тоді виникає питання, а навіщо в такому випадку взагалі купувати смартфон із флагманськими характеристиками.

Samsung Galaxy S21 FE підтримує швидку зарядку потужністю 25 Вт, що дуже скромно. У деяких конкурентів цей показник у чотири рази вищий. Є і бездротова зарядка (до 15 Вт), причому телефон і сам може виступати в ролі зарядної станції для інших гаджетів, наприклад, розумного годинника або бездротових навушників.

Камери

Основний тильний фотомодуль має 12-мегапіксельний сенсор, об'єктив з апертурою діафрагми f/1,8, фазовий автофокус (PDAF) та систему оптичної стабілізації зображення (OIS). Якість зроблених ним фотографій на рівні флагманських смартфонів — за рідкісним винятком на виході користувач отримує високу різкість, правильну насичену передачу кольору і широкий динамічний діапазон. Причому це стосується не тільки фотографій, отриманих при хорошому освітленні, але й зйомки в сутінках і темряві.

Також у розпорядженні власника Galaxy S21 FE є 12-мегапіксельний надширококутний модуль з кутом охоплення 123 градуси для фотографування пейзажів, вулиць, архітектури та великих груп людей. Є 8-мегапіксельний зум-модуль з трикратним збільшенням. На щастя, у цій моделі виробник обійшовся без малокорисних датчиків глибини та макромодуля.

Висновки

Samsung Galaxy S21 FE — один із головних претендентів на звання бестселера початку 2022 року в сегменті флагманів початкового рівня, якщо можна так сказати. Його цілком можна розглядати як альтернативу Galaxy S21, особливо якщо для споживача важливими є наявність процесора Qualcomm Snapdragon 888 та швидкодія в іграх. Тим більше що S21 вже готується поступитися місцем наступнику — Galaxy S22. Однак не варто думати, що новинці уготоване легке життя — зараз цей ринковий сегмент на підйомі, і конкуренція у ньому стрімко зростає.

Дмитро Мякін - оглядач на Wookie.UA
Дмитро Мякін
оглядач на Wookie.UA