Коли мова заходить про новинки ринку смартфонів, то уява одразу малює нові iPhone, флагманські моделі Samsung або, як мінімум, топові апарати Xiaomi. Проте не лише флагманами живе ринок смартфонів. Значна частка продажів доводиться на бюджетні моделі, такі як Oppo A16, якому присвячено цей огляд. Треба сказати, що Oppo A16 не найсвіжіша новинка, оскільки був анонсований у Китаї ще влітку 2021 року. Але так навіть цікавіше — ми зможемо зрозуміти, що ж здатен запропонувати споживачеві смартфон зразка середини 2021 року вартістю менше двохсот доларів у році 2022-му.

Комплектація

Комплект постачання Oppo A16 типовий для китайського смартфона і включає 10-ватний зарядний пристрій, кабель USB Type-C, скріпку для вилучення SIM-лотка та прозорий силіконовий чохол. Наявність останнього — начебто дрібниця, але приємно, що виробник дбає про комфорт користувача, якому принаймні спочатку не доведеться думати про покупку цього аксесуара.

Дизайн

Oppo A16 вийшов досить великим і важким. При цьому товщина корпусу становить лише 8,4 мм, що небагато на фоні висоти 163,8 мм та ширини 75,6 мм. Деяким користувачам, щоб керувати апаратом однією рукою, доведеться тренувати розтяжку пальців та навичку перехоплення пристрою під час спроб дотягнутися до верхньої шторки Android. Не можна сказати, що користуватися телефоном незручно, але габарити та вага відчуваються.

Задня панель Oppo A16 оформлена за останнім словом моди, яка передбачає масивний блок тильних камер чорного кольору. Він досить сильно виступає з корпусу, через що телефон, який лежить на столі, хитається, коли торкатися його екрану. Комплектний чохол не допомагає виправити ситуацію, оскільки залишає відкритими лише об'єктиви та спалах, тобто має такий самий виступ.

Матеріал корпусу — пластик, але не дешевий і кволий, а якісний та міцний. Гладка поверхня ефектно переливається на світлі, що дозволяє смартфону виглядати дорожче за свою реальну ціну, особливо в темному кольорі. При цьому девайс не ковзає в руках і не надто інтенсивно покривається слідами від пальців. Іншими словами, за дизайн задньої панелі Oppo A16 отримує чудову оцінку, навіть із плюсом. Але саме на цьому контрасті лицьовий бік корпусу виглядає набагато нудніше. Широкі рамки навколо дисплея та краплеподібний виріз для фронтальної камери відкидають нас нехай і в недалеке, але все-таки минуле. Зараз у моді і рамки тонші, і виріз у вигляді круглого отвору. Але, в той же час, не слід забувати про те, до якої цінової категорії належить Oppo A16. Для середньостатистичного покупця подібного апарату найчастіше не важливо, якої форми виріз. Набагато важливішими є функціональність і вартість.

Розташування деяких функціональних елементів на корпусі трохи нестандартне для сучасного смартфона. Ми звикли бачити кнопку увімкнення та клавіші регулювання гучності на правому торці, а тут праворуч знаходиться лише кнопка увімкнення. Зате в неї вбудований сканер відбитків пальців, користуватися яким дуже зручно, оскільки великий палець у правшів або вказівний або середній у шульги потрапляють точно на контактну площадку, яка до того ж втоплена в корпус, що дозволяє легко знаходити її на дотик. Спрацьовування при цьому практично завжди коректне і швидке, що не дивно, адже дактилоскопічний сенсор використовується класичний ємнісний.

Клавіші керування гучністю перенесені на ліву боковину та розташовані таким чином, що ними легко буде користуватися тим, у кого ведуча рука права. Тим же, хто звик робити все лівою рукою, доведеться важче. Будь кнопки трохи вище, проблем не було б, але вони зміщені ближче до центру, тому для натискання їх великим пальцем лівшам доведеться трохи перехоплювати смартфон.

Ще один важливий момент — це захист від води. Від бюджетного смартфона складно вимагати таку опцію, але в Oppo A16 вона, як не дивно, є. Звичайно, мова йде не про повний захист, а лише про можливість гаджета протистояти бризкам, що передбачає стандарт IPX4. Тобто розмовляти телефоном під невеликим дощем можна, а ось кидати його у ванну з водою — ні.

Всі роз'єми зосереджені на нижньому торці. Так, саме все, оскільки Oppo A16 оснащений не тільки портом USB Type-C, але й 3,5 мм виходом для навушників. На щастя, мода на порятунок від нього бюджетні смартфони поки що не торкнулася.

Дисплей

Oppo A16 отримав великий дисплей з діагоналлю 6,52 дюйма, який виконаний за технологією IPS і має роздільну здатність 1600х720 пікселів. Через невисоку роздільну здатність і великий діагоналі матриці піксельна щільність не перевищує 269 ppi, що робить зображення злегка зернистим, якщо підносити телефон близько до очей. Однак, як показує практика, при повсякденній експлуатації цей ефект мало хто помічає.

Підтримки підвищеної частоти оновлення дисплея немає, доступний лише стандартний режим 60 Гц. Також немає і технологій розширення динамічного діапазону на зразок HDR10+ та Dolby Vision. Чи великий це мінус, сказати складно. Все залежить від уподобань користувача та його стилю використання смартфона.

Запас яскравості скромний, під прямими променями сонця хочеться викрутити повзунок, але він вже знаходиться в максимальній позиції. Однак користуватися смартфоном на сонці все ж таки можна — трохи рятує хороший антибліковий шар. Зате мінімальний поріг яскравості такий, що навіть у темряві свічення екрана не ріже очі. Олеофобне покриття теж виявилося напрочуд ефективним — сліди від пальців з'являються не так інтенсивно і легше видаляються, при цьому забезпечується високий рівень ковзання.

Кути огляду максимальні для матриці IPS, помітних спотворень кольорів не видно навіть при значному відхиленні від прямого погляду.

Підсвічування рівномірне, без видимих ​​засвітів по краях, що іноді можна побачити у бюджетних смартфонів. Передача кольору насичена і в той же час природна, колірне охоплення відповідає стандарту sRGB. Баланс білого гаразд, критичних відхилень немає. Чорний колір не дуже глибокий, швидше він виглядає як темно-сірий, але при повсякденній експлуатації це непомітно — в цілому контрастність досить висока і досягає значення 1500:1.

У налаштуваннях екрана користувач може налаштувати колірну температуру, вибравши значення «За замовчуванням», «Холодний» або «Теплий». Також передбачено захист очей від інтенсивного світлового випромінювання у синьому спектрі. Регулювання відбувається плавно, тому легко підібрати комфортне значення.

Підводячи проміжний підсумок, можна сказати, що дисплей в Oppo A16 високої якості для бюджетного смартфона, але при цьому було б краще, якби він мав роздільну здатність Full HD+, тому що HD+ при діагоналі 6,52 дюйми трохи не вистачає. З огляду на інші параметри екран залік здав.

Продуктивність

Купуючи бюджетний смартфон, такий як Oppo A16, не варто розраховувати на диво і чекати від нього високої продуктивності як у флагманів. Але постійні «підгальмовування» та довге завантаження програм здатні потріпати власнику слабкого апарату чимало нервів.

На щастя, Oppo A16 не належить до категорії слабаків. Він здатний забезпечити гідну швидкодію у більшості повсякденних завдань та додатків. Невеликі підгальмовування, звичайно, періодично трапляються, наприклад, у роботі програми камери, але загалом життя власнику апарату вони не отруюють.

В основі смартфона лежить однокристальна система MediaTek Helio G35, яка містить вісім процесорних ядер Cortex-A53 із тактовою частотою до 2,3 ГГц та графічний прискорювач PowerVR GE8320. До CPU питань немає — процесор повністю задовольняє потреби власника недорого телефону, а ось із графікою її все так просто. Хоча серія чіпсетів Helio G позиціонується як ігрова, G35 не підтримує технологію API Vulkan. Та й загалом, грати у вимогливі ігри із прийнятним FPS можна лише на низьких налаштуваннях.

Обсяг оперативної пам'яті становить лише 3 Гб, що призводить до частих перезапусків додатків при спробі використовувати їх у режимі багатозадачності. Вбудований накопичувач містить тільки 32 Гб даних, що теж за сучасними мірками вже мало. Добре, що є хоча б слот для карт microSD, причому виконаний окремо від слота для другої SIM-карти. Це дозволить не жертвувати останньою, якщо потрібно розширити ємність флеш-пам'яті. До того ж тип вбудованої пам'яті — eMMC 5.1, який значно поступається у швидкості читання/запису стандарту UFS.

Щодо бездротових комунікацій, то тут все типово для «бюджетника»: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, 4G/LTE і навіть FM-радіо. Розчаровує лише відсутність NFC для безконтактної оплати.

Автономність

В Oppo A16 застосовується акумулятор ємністю 5000 мАг. З урахуванням низької роздільної здатності екрана і далеко не найпотужнішого процесора його заряду з легкістю вистачає на два дні досить активного використання смартфона і навіть довше — все залежить від стилю експлуатації та активації технологій енергозбереження.

Бездротова зарядка не підтримується, що очікується для бюджетного смартфона. Але і провідна зарядка теж не дуже тішить — її потужність становить лише 10 Вт. Від штатного адаптера живлення батарея повністю заряджається більш як за три години, що дуже довго. Якби в комплекті був хоча б 18-ватний блок, життя власника Oppo A16 було б набагато простіше.

Камери

Основний фотомодуль у тильній камері Oppo A16 побудований на базі 13-мегапіксельного сенсора та обладнаний об'єктивом з діафрагмою f/2,2, а також фазовим автофокусом. Серйозних вимог щодо якості фотографій до нього пред'являти не варто, хоча за хорошого освітлення він здатний видати цілком пристойні знімки. Запис відео можливий у режимі не вище 1080p@30fps без будь-якої стабілізації.

Додатково є два 2-мегапіксельні модулі. Один із них призначений для макрозйомки, другий виступає в ролі датчика глибини для створення ефекту боке на портретних знімках.

Фронтальна камера — втілення максимальної простоти. Її роздільна здатність становить всього 8 Мп, світлосила заявлена ​​на рівні f/2,0. Тим не менш, зі зйомкою селфі для соцмереж та відеодзвінками вона справляється непогано.

Висновки

Oppo A16 — смартфон бюджетного класу з приємним дизайном та вражаючою автономністю. В іншому це рішення початкового рівня в хорошому значенні слова. Єдиний мінус, який нам виявився абсолютно незрозумілим — це відсутність модуля NFC для безконтактної оплати. Сподіваємося, що наступник цієї моделі все-таки вже матиме цю зручну та корисну функцію.

Дмитро Мякін - оглядач на Wookie.UA
Дмитро Мякін
оглядач на Wookie.UA