Що таке попсокет багато користувачів смартфонів, можливо, ще навіть не знають. А дарма, адже це дуже зручний, корисний, багатофункціональний та недорогий аксесуар. При цьому його конструкція дуже проста, а ціна доступних моделей в середньому становить всього кілька євро. Що таке попсокет, як його можна використовувати зі смартфоном, і для чого він спочатку був призначений, розкажемо в цьому матеріалі.

Попсокет — що це таке

У сучасному розумінні попсокет — це тримач для смартфона, який кріпиться до задньої панелі пристрою за допомогою клейкого шару на нижній частині. Виріб має форму круглої дверної ручки та обладнано телескопічним складним механізмом, завдяки якому в неробочому складеному стані аксесуар лише трохи більше, ніж модуль камери деяких моделей, височить над тильною поверхнею телефону та не чіпляється за предмети одягу, коли апарат кладуть у кишеню.

Навіщо потрібний попсокет

Попсокети нерідко порівнюють зі спіннерами. Це пояснюється їхньою популярністю, простотою та дешевизною. Але чому вони мають високий попит?

Відповідь треба шукати не в самих пристроях, а в смартфонах. В останні роки вони значно виросли в розмірах через моду на великі діагоналі екранів. Не допомагають навіть вузькі рамки лицьової панелі. Багато апаратів вже складно керувати однією рукою, використовуючи звичний хват, тому доводиться задіяти другу руку або постійно перехоплювати пристрій, щоб дотягнутися до елементів інтерфейсу. А це загрожує вислизанням смартфона з долоні та його пошкодженням внаслідок падіння.

Попсокет робить використання габаритного гаджета набагато зручнішим. Затиснувши рукоятку між вказівним та середнім пальцем, можна легко та безпечно робити дії на сенсорному екрані великим пальцем тієї ж руки за будь-яких умов. Їм навіть можуть користуватися люди з обмеженими можливостями, яким важко утримати девайс завширшки з долоню. Місце для кріплення попсокета можна вибрати у будь-якій точці задньої панелі, найбільш зручному для користувача у кожному конкретному випадку.

Крім того, попсокет може виконувати функцію підставки, коли телефон потрібно розмістити у горизонтальному положенні під кутом щодо поверхні столу для максимально зручного перегляду фільму, роботи з документами або спілкування з відеозв'язку. Як правило, аксесуар має два положення розкриття — повне та часткове. За рахунок цього кут нахилу можна змінюватись.

Ну а якщо власник смартфону досі користується дротовими навушниками, то пристрій можна використовувати за його первісним призначенням, для намотування на нього шнура гарнітури.

Також попсокети стали способом самовираження. Зараз на ринку представлено безліч моделей з різним дизайном і малюнком для будь-яких категорій споживачів — чоловіків, жінок, хлопчиків та дівчаток. Розробкою оформлення попсокетів займаються навіть деякі відомі дизайнери. Можна навіть замовити нанесення зображення, наданого користувачем, наприклад його власного фото або фото коханої людини. Чим не є предметом для колекціонування?

Як з'явилися попсокети

Спочатку попсокет був розроблений зовсім з іншою метою порівняно з тією, для якої він застосовується зараз. Його творець Девід Барнетт вигадав цей тримач для намотування на нього дроту від навушників, щоб той не заплутувався, і його не доводилося щоразу розплутувати.

Перший попсокет Барнетт виготовив у 2010 році із двох куплених у швейному магазині опуклих кнопок, які він приклеїв до тильної поверхні свого iPhone 3G. Потім він удосконалив свій винахід, розрізавши кухонні лійки і закріпивши їх між кнопками, щоб конструкція могла розсуватися і складатися подібно до гармошки.

Примітно, що до створення попсокета Девід Барнетт не займався ні комерцією, ні проектуванням, оскільки був професором філософії Колорадського університету. Однак, освоївши спеціалізовані комп'ютерні програми, він спроектував кілька сотень прототипів попсокета, а в 2012 році розмістив проект на майданчику краудфандингу Kickstarter. Стартап зібрав інвестиції на суму 18 тисяч доларів.

Натхнівшись успіхом свого дітища, Барнетт звільнився з університету і зосередився на бізнесі. У перший же рік він зміг реалізувати 30 тисяч попсокетів, а до 2017 року обсяг їхнього продажу досяг 35 млн штук. Вже на той момент вони продавалися більш ніж у сорока країнах світу.

Висновки

Споживачам властиво слідувати якійсь моді. Ті, хто застав епоху початку масового розповсюдження мобільних телефонів, напевно, пам'ятають, як усі носили їх на шнурку на шиї. І робили це не тільки тому, що це дозволяло швидко відповісти на дзвінок. У ті часи було важливо, щоб оточуючі бачили, що в тебе є «мобільник», а значить, ти — успішна і просунута людина. Згодом цей тренд зійшов нанівець, проте попсокети навряд чи здадуться так легко, навіть якщо мода на них пройде. Адже це не просто черговий тренд, а реально корисний аксесуар.

Дмитро Мякін - оглядач на Wookie.UA
Дмитро Мякін
оглядач на Wookie.UA