Коли вбудованої в гаджет пам'яті не вистачає, проблему можна легко та швидко вирішити за допомогою знімного накопичувача. Достатньо вставити картку в смартфон — і в ньому миттєво з'явиться додатковий простір для зберігання відео, знімків, додатків та інших даних. На щастя, картки пам'яті підтримуються більшістю телефонів та й коштують недорого: кожен покупець знайде варіант під свою кишеню.

У той же час, підібрати хороший накопичувач, який відповідає вашим потребам, може бути непросто. Який стандарт картки підійде? Як правильно вибрати швидкість? І взагалі, що то за дивні символи на корпусі? Користувачу доведеться знайти відповіді на ці та інші неочевидні запитання.

Якщо ви збираєтеся купити картку пам'яті, ця стаття допоможе швидко в усьому розібратися.

Стандарт

Насамперед варто визначитися зі стандартом — або, як ще кажуть, форматом картки пам'яті. Кожен стандарт характеризує певний дизайн накопичувача: форму, розмір, вид конектора та інші деталі.

Якщо помилитись із форматом, картка не підійде. Вона просто не підключиться до смартфону, а може навіть не влізе у відповідний роз'єм.

Але цієї помилки легко уникнути — достатньо вибрати накопичувач стандарту microSD. У магазинах можна знайти картки багатьох інших форматів, як наприклад, XQD, CFast, CFexpress. Але вони призначені не для смартфонів, а для камер та іншої техніки. У той же час, мабуть, будь-який актуальний телефон, який підтримує картки пам'яті, оснащений саме роз'ємом стандарту microSD.

Варто додати, що в комплекті із карткою microSD часто продається SD-адаптер — як, наприклад, з цим накопичувачем MicroSDXC від Apacer:

Такий перехідник дозволяє підключати картку не тільки до смартфонів, але і до пристроїв, які замість microSD підтримують старіший і більший за розміром формат — SD. Наприклад, до деяких ноутбуків. Це дозволяє легко копіювати файли з накопичувача на комп'ютер або навпаки.

Об'єм пам'яті

При виборі картки пам'яті було б дивно ігнорувати її ємність. Зрештою, накопичувачі купують саме задля додаткового простору для зберігання даних.

Виділяють чотири версії формату microSD, кожна з яких має свій діапазон ємності:

  • просто microSD (стандартна ємність) — до 2 ГБ;
  • microSDHC (HC від англ. High Capacity — велика ємність) — від 2 ГБ до 32 ГБ;
  • microSDXC (XC від англ. eXtended Capacity — розширена ємність) — від 32 ГБ до 2 ТБ;
  • microSDUC (UC від англ. Ultra Capacity — ультраємність) — від 2 ТБ до 128 ТБ.

Зазвичай виробники вказують назву версії на поверхні картки разом із доступним обсягом пам'яті. Наприклад, картка Kingston Canvas Select Plus відповідає версії microSDXC і може зберігати 64 ГБ даних.

Стандартна версія microSD застаріла через надто маленьку ємність. А microSDUC, навпаки, надто нова і ще не встигла поширитися. Тому вибирайте між другою та третьою версіями. Якщо ви плануєте зберігати на карті додатки або фото та відео в роздільності HD, швидше за все, вистачить microSDHC, бажано з ємністю не менше 32 ГБ. Для зберігання 4К-контенту краще взяти картку версії microSDXC із ємністю 64 ГБ та вище.

Зверніть увагу: картка пам'яті підійде вашому смартфону тільки в тому випадку, якщо він підтримує відповідну їй або більш нову версію формату microSD. Інакше картка не працюватиме. Тому перед покупкою дізнайтесь, яку версію стандарту microSD підтримує ваш смартфон. Ці дані можна знайти в інструкції до нього, на сайті виробника або просто за допомогою Google на сторонніх ресурсах.

Крім того, смартфон може бути несумісним із картою обраного вами об'єму. Це також краще заздалегідь перевірити у його характеристиках.

При виборі ємності не варто забувати і про вартість картки. Чим більше носій вміщує даних, тим він дорожчий.

Швидкодія

Наступний важливий фактор, який необхідно враховувати, це швидкодія картки пам'яті. Його вимірюють не однією, а кількома швидкостями.

- Швидкість запису

Швидкість запису визначає, як швидко картка може зберігати дані. Цей параметр є особливо важливим при роботі з камерою смартфона: висока швидкість запису необхідна для плавної відеозйомки зі стабільною частотою кадрів, а також серійної фотозйомки.

Кожен накопичувач класифікують за мінімальним значенням швидкості, нижче за який вона не опускається. Відповідний клас вказують на поверхні картки у вигляді спеціальної мітки.

Проблема в тому, що існує цілих три класифікації зі своїми класами та мітками. Щоб вам було легше розібратися, наведемо параметри кожної класифікації.

  • Speed Class. Охоплює чотири класи із мінімальною швидкістю від 2 до 10 МБ/с.
  • UHS Speed Class. Охоплює два класи із мінімальною швидкістю від 10 до 30 МБ/с.
  • Video Speed Class. Охоплює п'ять класів із мінімальною швидкістю від 6 до 90 МБ/с.

Ця зведена таблиця допоможе зрозуміти, як класи різних класифікацій співвідносяться між собою за мінімальною швидкістю запису:

У стовпцях під кожною класифікацією наведено графічні та текстові мітки, якими маркується той чи інший клас.

Якщо ви маєте намір зберігати на картці фото та відео з роздільною здатністю FullHD, підійдуть класи C10, U1 і V10. Для роботи з медіафайлами розміру 4К краще вибрати накопичувач швидше — розгляньте класи U3 та V30. Якщо ж плануєте записувати на картку відео більш високої роздільної здатності аж до 8К, для цього беріть V60 або V90.

На багатьох картках можна побачити римську цифру. Вона означає, що накопичувач підтримує один із стандартів прискореної передачі даних UHS. Якщо класи характеризують мінімальну швидкість запису, то ці стандарти — максимально можливу. Так, у картки стандарту I (UHS-I) цей показник становить 104 МБ/с, а стандарту II (UHS-II) — 312 МБ/с.

Наприклад, якщо на картці SanDisk microSDXC Ultra нанесено маркування класу C10 та стандарту UHS-I, її швидкість запису коливається від 10 до 104 МБ/с.

Для більшості завдань оптимально підходить UHS-I. Але, вибираючи картку для роботи з відео високої роздільної здатності 6К-8К, все ж таки варто доплатити за UHS-II.

- Швидкість читання

Картка з високою швидкістю читання даних швидко виконує дії на зразок пошуку, відображення та відкриття файлів. Як правило, чим вища швидкість запису, тим вища і швидкість читання. Тому, якщо ви підберете картку за першим із цих параметрів, можете не турбуватися про другий. Але за бажанням швидкість читання можна подивитися в характеристиках картки.

- Швидкість роботи з програмами

App Performance Class — відносно новий параметр, який дозволяє оцінити потенційну швидкодію картки пам'яті під час роботи з програмами. Накопичувач, випущений з урахуванням цієї класифікації, приписують до одного з двох класів: A1 або A2. Ви можете побачити відповідне маркування на карті.

Цей параметр буде корисним, якщо ви хочете зберігати на картці свої програми. Класу A1, як, наприклад, у накопичувача Transcend microSDXC 300S, достатньо для комфортної роботи з більшістю програм. Але щоб картка не сповільнювала важкі ігри та інші вимогливі до ресурсів програми, вона повинна відповідати швидшому класу A2.

Мабуть, це всі основні фактори, на які варто звернути увагу. Сподіваюся, вас більше не злякає безліч символів на поверхні карток і ви зможете вибрати максимально підхожий варіант. Вдалих покупок!

Максим Волоцький - оглядач на Wookie.UA
Максим Волоцький
оглядач на Wookie.UA