Зміст
У 2020 році через пандемію коронавірусу компанія Apple була змушена затримати офіційну прем'єру нових iPhone на цілий місяць. Проте очікування було компенсоване презентацією одразу чотирьох моделей. У цьому огляді ми познайомимося із двома представниками лінійки iPhone 12 — базовим iPhone 12 та версією Pro. Саме iPhone 12 і iPhone 12 Pro обіцяють стати моделями нової родини, що найбільше продається. Але чи така велика між ними різниця при різниці в ціні $200?
Комплектація
У 2020 році Apple вперше за всю історію iPhone не поклала в коробки зі смартфонами зарядний пристрій та дротові навушники EarPods. Рішення виключити ці аксесуари зі штатної комплектації iPhone компанія пояснила турботою про довкілля. І навіть трохи знизила ціни на 20-ватний адаптер живлення та фірмову гарнітуру.
Зате коробка, в яку упаковані iPhone 12 і iPhone 12 Pro, стала набагато тоншою, ніж упаковка всіх попередників. Але тепер у комплект постачання «яблучних» смартфонів входять лише скріпка для відкривання SIM-лотка, документація та кабель Linghtning—USB-C.
Дизайн
Нові iPhone явно малювались для тих, хто пам'ятає продукцію Apple десятирічної давності. Скляна задня панель та плоска металева рамка по периметру викликають стійкі асоціації з iPhone 4 та iPhone 4s. Тільки технології зробили крок вперед. І тепер виробник заявляє про міцність скла дисплея, що чотирикратно підвищилася, і стійкість тильного скла, що збільшилася двократно, якщо порівнювати з iPhone 11. Екстремальні тести підтвердили, що екраном iPhone 12 можна бити волоські горіхи. OLED-матриця, звичайно, все одно не витримала — на ній з'явилися вертикальні зелені смуги, але скло залишилося цілим.
Діагональ дисплея iPhone 12 та iPhone 12 Pro — 6,1 дюйма, тобто така ж, як у iPhone 11. Але розміри корпусу новинок помітно менші — далися взнаки менша ширина рамок і плоскі грані. При цьому габарити iPhone 12 та його Pro-версії не відрізняються. Проте розрізняти моделі нескладно. По-перше, апарати випускаються в різній колірній гамі: iPhone 12 Pro представлений у більш строгому сріблястому, графітовому, золотому та синім кольорах, тоді як iPhone 12 явно розрахований на молодіжну аудиторію і продається в синьому, зеленому, червоному, білому та чорному кольорах.
Різний і матеріал граней: в iPhone 12 це алюміній, пофарбований у колір корпусу, а в iPhone 12 Pro — нержавіюча хірургічна сталь із забарвленням під хром. Останній варіант виглядає дорожче і стильніше, але, на жаль, менш практичний: надто вже помітні на ньому сліди від рук.
Блок тильної камери залишився скляним, але його поверхня тепер матова. Але сліди від рук на ньому все одно залишаються, хоча вони й не такі помітні, як на смартфонах попереднього покоління. Загалом дизайн блоку тильної камери не змінився — це все той самий квадратний, злегка виступаючий над корпусом, майданчик із заокругленими кутами.
Щодо ергономіки, то до iPhone 12 потрібно звикнути, якщо до цього ви користувалися «обмилком» із округлими гранями. Новими «Айфонами» цілком комфортно користуватися однією рукою. А любителям ще компактніших апаратів слід дочекатися появи у продажу iPhone 12 Mini з 5,4-дюймовим дисплеєм.
Дисплей
У родині iPhone 12 немає жодної моделі з IPS-екраном — тепер лише OLED-матриці. У порівнянні з IPS кольори більш насичені, контрастність вище, яскравості достатньо для роботи з пристроєм навіть на яскравому сонці. Роздільна здатність виросла до 2532х1170 пікселів (нагадаємо, у iPhone 11 цей показник становив 1792х828 пікселів). Різниця між піксельною щільністю 460 ppi та 326 ppi видно неозброєним оком. Не можна сказати, що зображення на екрані iPhone 11 розмите. Але коли два телефони лежать поруч із увімкненими дисплеями, відразу видно, що картинка у iPhone 12 чіткіша.
Рамки дисплея iPhone 12 та iPhone 12 Pro стали тоншими — щоб зрозуміти це, навіть лінійка не знадобиться. Чубчик-монобров залишився на колишньому місці. Комусь це не сподобається, але, по-перше, він вже став фірмовою відмінністю «Айфонів» (зараз більше ніхто з таким вирізом смартфони не випускає), а по-друге, треба було десь розмістити 3D-сканер обличчя. Можливо, чубчик зникне лише тоді, коли Apple повернеться до сканера відбитків пальців Touch ID, вбудувавши його в дисплей. Чутки про це вже ходять.
Підтримки частоти оновлення 90 або 120 Гц немає, зате є режими розширення динамічного діапазону Dolby Vision і HDR10 для більш насиченого та контрастного відображення сумісного контенту.
Продуктивність
Коли в Інтернеті з'явилися перші результати тестування продуктивності iPhone 12 та iPhone 12 Pro у бенчмарку AnTuTu, фанати «яблучних» смартфонів були розчаровані. Так, приріст швидкодії в порівнянні з iPhone 11 був, але не той, на який можна було очікувати від процесора Apple A14 Bionic. Більше того, нові «Айфони» на його базі не змогли навіть близько підійти до лідерів рейтингу серед Android-пристроїв із SoC Qualcomm Snapdragon 865 — ASUS ROG Phone 3, Xiaomi Mi 10 Ultra та іншим. Однак пізніше A14 Bionic реабілітувався.
Однокристальна система A14 Bionic, що виробляється за 5-нанометровим техпроцесом і містить шість обчислювальних ядер і чотириядерний графічний прискорювач власної розробки Apple, довела, що не тільки не поступається Snapdragon 865+, але в деяких завданнях і перевершує його. Чіп легко набирає 660 000 очок, у той час як ігровий Android-смартфон ASUS ROG Phone 3 на Snapdragon 865+ дотягує «тільки» до 642 000.
Якщо абстрагуватися від сухих цифр бенчмарків, то працюють iPhone 12 та iPhone 12 Pro дуже швидко. Програми відкриваються за частки секунди, фото обробляються миттєво. Швидкість запуску вибагливих ігор зросла майже вдвічі порівняно з iPhone 11 — тепер процес займає в середньому 15-18 секунд.
Про обсяг оперативної пам'яті щодо iPhone говорити не прийнято, адже Apple офіційно навіть не вказує його в технічних характеристиках. Вважається, що його вистачить на кілька поколінь iOS. Наприклад, до iOS 14.1, фінальний реліз якої відбувся у жовтні 2020 року, оновився навіть iPhone 6s, що вийшов п'ять років тому. Але для тих, кому цікаво, скажемо, що iPhone 12 оснащений 4 Гбайт ОЗП, а Pro-версія має на борту 6 Гбайт «оперативки».
Вбудований накопичувач iPhone 12 вміщує 64, 128 або 256 Гбайт залежно від модифікації та ціни. iPhone 12 Pro комплектується 128, 256 або 512 Гбайт флеш-пам'яті NVMe. За традицією карти пам'яті не підтримуються, тому при покупці слід тверезо оцінювати свої потреби у вільному просторі для встановлення програм та зберігання файлів.
Комунікації
Перша та головна відмінність iPhone 12 від iPhone 11 полягає у підтримці 5G. Однак, поки комерційні мережі для масового споживача не запущені, наявність 5G-модему не є вагомою перевагою.
Адаптер Wi-Fi підтримує мережі шостого покоління, Bluetooth реалізований у версії v5.0. Є також NFC із можливістю безконтактної оплати через Apple Pay. З дротових інтерфейсів — тільки порт Lightning.
Автономність
Якщо експлуатувати смартфони на повну котушку практично не вимикаючи екран, то до кінця дня навіть повного заряду не вистачить. Якщо сценарій використання передбачає періодичний перегляд соцмереж та читання новин, то апарати протримаються в середньому півтора дні. Результат не є рекордним, але цілком прийнятним для середнього користувача.
Швидка зарядка підтримується — «дванадцятку» можна заряджати адаптером живлення потужністю 20 Вт. У такому разі запас енергії відновиться до 50% за 30 хвилин. Але купити «зарядник» доведеться окремо — відтепер «яблучні» телефони не комплектуються навіть малопотужним 5-ватним зарядним пристроєм.
Бездротова зарядка також є — максимальна потужність – 15 Вт. У сімействі iPhone 12 з'явилася підтримка аксесуарів MagSafe. Вони примагнічуються до задньої панелі, тому бездротова зарядна док-станція завжди буде розташована правильно для найбільш ефективної зарядки.
Камери
Основний сенсор тильної камери у iPhone 12 та iPhone 12 Pro однаковий — 12-мегапіксельний, з великими 1,4-мкм пікселями, діафрагмою об'єктива f/1,6, автофокусом Dual Pixel PDAF та системою оптичної стабілізації. Є також надширококутний модуль із кутом огляду 120 градусів та фіксованим фокусом. На цьому список камер на задній панелі iPhone 12 закінчується.
В арсеналі iPhone 12 Pro на додаток до перелічених сенсорів присутні 12-Мп телефотомодулі з двократним оптичним зумом та оптичною стабілізацією та ToF-датчик 3D LiDAR. Останній може використовуватися не лише для покращення портретної зйомки за рахунок більш точного розпізнавання та розмиття заднього плану, але також для доповненої реальності.
Деталізація та перенесення фотографій на основний модуль є відмінним. Штучний інтелект здебільшого робить знімки насиченими та ефектними в автоматичному режимі. У режимі Smart HDR 3 при хорошому освітленні фото виходять такими, ніби вони вже пройшли постобробку.
Якість зйомки в темряві також радує — дається взнаки широка діафрагма і великі пікселі, що захоплюють більше світла. Навіть на складних сценах у темний час доби кадр не замилюється, деталі залишаються добре помітними.
«Надширик» також приємно здивував. І хоча у нього фіксований фокус, фотографії виходять чіткими, деталізованими, з природними кольорами і, що важливо, без помітного завалу будівель та дерев по краях кадру.
Зум-об'єктив в iPhone 12 Pro порадував чіткістю та деталізацією. У певному ступені це заслуга системи оптичної стабілізації — кадр не розмивається навіть під час зйомки з наближенням з рук.
Якість відеороликів, знятих на основну камеру, суттєво підтягнули — навіть з'явилася підтримка 10-bit HDR та Dolby Vision HDR. У форматі 4K можна записувати відео з частотою до 60 Гц включно, а в роздільній здатності 1080p частота може сягати 240 Гц. У всіх режимах стереофонічний звук.
Фронтальна камера iPhone 12 і iPhone 12 Pro ідентична, на базі 12-мегапіксельного сенсора. Хоча «Айфони» і не позиціонуються як селфіфон, любителям ділитися автопортретами в соцмережах вони однозначно сподобаються. Особливо вдосконалений алгоритм відділення та розмиття фону, який менше помиляється та детальніше опрацьовує дрібні деталі — наприклад, волосся.
Висновки
iPhone 12 та iPhone 12 Pro — це майже однакові смартфони. Pro-версія відрізняється додатковими модулями тильної камери та великими об'ємами пам'яті. Якщо наявність зум-об'єктиву та вдвічі більша місткість вбудованого накопичувача вже в базовій модифікації важливі, а зайві $200 до ціни — не проблема, то можна сміливо купувати iPhone 12 Pro. В інших випадках резонно обмежитися базовим iPhone 12. Він дешевший, але при цьому побудований на тому ж процесорі, що і Pro-версія, а отже, втрати у продуктивності не буде.