На початку 2019 року компанія Samsung вирішила серйозно потіснити китайських виробників у сегменті бюджетних та середньобюджетних смартфонів. Вона обрала орієнтовану на покупця цінову політику, запропонувала споживачам цікаві характеристики та сучасний дизайн апаратів, і це спрацювало. Одна з останніх новинок серії — Galaxy A22. При ціні в районі $250 модель стоїть на нижній сходинці середнього цінового діапазону над бюджетною Galaxy A12. Здавалося б, чого особливого можна розповісти про майже бюджетний смартфон. Але Galaxy A22 — це саме той випадок, коли розповідати є про що. В одних аспектах апарат приємно і несподівано дивує, в інших прикро розчаровує. Всі подробиці — у цьому огляді.
Дизайн
Лицьова панель Galaxy A22 типова для недорогого смартфона: досить тонкі рамки з боків та зверху та широке «підборіддя» унизу. А ще краплеподібний виріз для передньої камери. Не зовсім зрозуміло, навіщо дизайнери Samsung вирішили повернутися до такого оформлення «фронталки», адже Galaxy A21 і A21s вже мали круглий отвір, що сучасно виглядає, в лівому верхньому куті екрана.
Задня панель виглядає ще спірніше. Вона виготовлена з глянцевого пластику, що здалеку нагадує скло. Він не тільки дуже маркий і вмить покривається неохайними слідами від пальців, але ще й ніжний. Досить кілька разів поносити телефон в одній кишені з якими-небудь предметами або провести ним по поверхні столу, як на гладкій поверхні з'являються добре помітні мікродрапини. Так що без чохла надовго зберегти первозданний вигляд щойно купленого Galaxy A22 у користувача не вийде.
Оформлення тильної камери на перший погляд тішить, тому що квадратний четверний модуль виконаний у тому ж кольорі, що й решта корпусу, через що не нагадує варильну панель з конфорками. Тільки навіщо потрібно було копіювати дизайн Huawei P40 Lite? Навіть розташування світлодіодного спалаху збігається.
Більшість смартфонів Samsung A-серії, включаючи Galaxy A22, обладнані дисплеями діагоналлю 6,4 дюйми. І це недарма: дана діагональ є золотою серединою між комфортним переглядом мультимедійного контенту на великому екрані та зручністю керування смартфоном однією рукою. Апарат хоч і здається великим, але з ергономікою у нього все гаразд.
Розташування функціональних елементів на корпусі стандартно для сучасних смартфонів та смартфонів Samsung зокрема. Сканер відбитків пальців розташований на правому торці та інтегрований у клавішу ввімкнення/блокування. Наразі це рішення знаходиться на піку своєї популярності у виробників, які практично повністю відмовилися від розміщення дактилоскопічного датчика на задній панелі. Втім, це не так важливо, як те, що для розпізнавання відбитка використовується класичний ємнісний сенсор. Поки що цей тип сканерів все-таки випереджає підекранні за швидкістю та точністю спрацьовування.
Дисплей
Якщо простежити історію лінійки Galaxy A2x, то відкриваються вельми цікаві та часом незрозумілі факти. Почнемо з того, що діагональ у смартфонів серії не завжди складала 6,4 дюйми. Моделі A20s, A21 та A21s оснащувалися 6,5-дюймовими екранами. Був у них інший тип матриці — IPS, у той час як Galaxy A20 та Galaxy A22 обладнані AMOLED-панелями.
З чим у більшості звичайних користувачів асоціюється технологія AMOLED? Звичайно ж, з яскравими і насиченими кольорами, включаючи найглибший чорний, великим запасом яскравості, низьким енергоспоживанням. Все це екран Galaxy A22 має. Але варто тільки відхилитися від прямого погляду на дисплей, як зображення йде то червоні, то зелені відтінки. Варто лише виставити рівень яскравості нижче 50%, як очі починає дратувати мерехтіння, яке нічим не пригнічується — у смартфоні немає функції DC Dimming. Варто лише трохи наблизити екран до очей, як стає видна піксельна сітка, адже при 6,4-дюймової діагоналі роздільна здатність матриці становить 1600х720 пікселів (274 ppi). Іншими словами, у Galaxy A22 встановлена найдешевша AMOLED-панель.
Зате дисплей підтримує частоту оновлення 90 Гц. Вона робить роботу інтерфейсу, зокрема, прокручування, помітно плавніше, повинна працювати в іграх, що підтримують підвищену частоту.
Продуктивність
Якщо вже мова зайшла про ігри, то час торкнутися теми продуктивності процесора MediaTek Helio G80, який виступає апаратною основою Galaxy A22. Але перш зазначимо, що в смартфонах серії Galaxy A «побували» чіпсети трьох великих чіпмейкерів. Перший A20 був побудований на чіпі Exynos своєї розробки Samsung, його наступник A20s перейшов на продукцію Qualcomm, в A21 корейські інженери віддали перевагу платформі MediaTek, A21s повернувся до джерел, тобто до Exynos, і, нарешті, Galaxy A22 знову отримав однокристальну систему MediaTek.
Йдеться про процесор Helio G80, який містить ядра Cortex-A75 (2,0 ГГц) і Cortex-A55 (1,8 ГГц) сумарною кількістю вісім штук у співвідношенні 2 на 6 та графічний прискорювач Mali-G52 MC2. У парі з чіпсетом працюють 4 або 6 Гбайт оперативної пам'яті, доповнені вбудованим накопичувачем об'ємом 64 або 128 Гбайт відповідно. Якщо користувач відкриває лише одну-дві програми або одну-дві вкладки в браузері одночасно, то можна обійтися і версією з 4 Гбайт ОЗП. Але якщо бюджет дозволяє, то все ж таки краще забезпечити запас на майбутнє та придбати 6-гігабайтну версію. Для розширення місткості вбудованого накопичувача передбачено слот microSD.
У таких повсякденних програмах, як месенджери, соцмережі, браузер, карти, YouTube та інших смартфон працює швидко, без будь-яких помітних підгальмовувань. Процесор такі завдання клацає як горішки, та і програмна оболонка One UI Core 3.1 на базі Android 11 розробникам цілком вдалося в плані оптимізації та стабільності. Що стосується ігор, то PUBG Mobile, наприклад, успішно йде з кадровою частотою 30 FPS, але лише за низьких налаштувань графіки.
З комунікаційних можливостей відзначимо адаптер Wi-Fi 802.11ac з підтримкою діапазонів 2,4 та 5 ГГц, Bluetooth 5.0 та NFC для безконтактної оплати. Тішить, що зберігся 3,5-мм роз'єм для навушників.
Автономність
Останнім часом у своїх бюджетних смартфонах Samsung робить ставку на автономність, встановлюючи в них ємні акумулятори. Galaxy A22 не став винятком, отримавши батарею ємністю 5000 мАг. Від одного повного заряду апарат працює два дні при досить інтенсивній експлуатації — результат, якому можуть заздрити багато конкурентів і навіть моделі вищого рівня.
Але й тут не обійшлося без «але». Максимальна потужність швидкої зарядки обмежена 15 Вт, що для такої великої батареї дуже мало. Крім того, за наявності такого великого акумулятора в смартфоні хотілося б бачити функцію заряджання інших пристроїв по USB-кабелю.
Камери
Тильна камера Samsung Galaxy A22 виконана за формулою 48+8+2+2 Мп. Останні два модулі призначені для макрозйомки та створення ефекту боке на портретних знімках. Зупинятись на них не будемо, тому що швидше створюють якусь «масовість» у фотоблоці — додають зайві об'єктиви для симетричності. У реальному житті більшість фотографій користувач зніматиме на основний 48-мегапіксельний модуль. І ось тут Galaxy A22 робить черговий приємний і абсолютно несподіваний сюрприз — у нього є повноцінна система оптичної стабілізації (OIS).
За замовчуванням фотографії робляться в роздільній здатності 12 Мп, так як чотири сусідні пікселі об'єднуються в один для захоплення більшої кількості світла та зниження рівня шумів. При хорошому освітленні знімки відрізняються високою насиченістю кольорів (іноді навіть надто), гарною деталізацією та відсутністю спотворень. Нічні кадри високою деталізацією вже не блищать, але в цілому результат виходить гідним смартфону цієї цінової категорії. Відео записується у форматі 1080p/30fps, але за якістю роликів Galaxy A22 — один із найкращих представників свого класу.
8-мегапіксельний надширококутний модуль призначений для фотографування з ширшим, ніж у основного, охопленням. Дозволяє вмістити в кадрі більше об'єктів, але не має автофокусу і не рекомендований для зйомки в темний час доби.
13-мегапіксельна фронтальна камера повинна сподобається любителям фотографуватися на тлі всього, що виявилося поряд. Деталі проробляються добре, кольоропередача природна, є «б'ютіфікатори», щоб обличчя фотографуючого самого себе об'єкта на селфі виглядало більш гладеньким і молодшим, хоча і менш природно. На щастя, всі «прикраси» можна у будь-який час як вимкнути, так і ввімкнути.
Висновки
Samsung Galaxy A22 — дивовижний смартфон, покликаний дивувати на кожному кроці, причому дивувати як приємно, так і неприємно. Береш у руки апарат із логотипом Samsung, а дизайн виявляється від Huawei. Вмикаєш яскравий та насичений дисплей, а бачиш дешеву AMOLED-матрицю. Не чекаєш від камери нічого особливого, а виявляєш справжній оптичний стабілізатор. Але загалом Galaxy A22 коштує своїх грошей, хоча в ряду конкурентів знайдуться цікаві пропозиції, які можуть переманити у нього покупців.