Зміст
За півроку після виходу бюджетного смартфона Galaxy A10 корпорація Samsung оновила модель, випустивши Galaxy A10s. При побіжному погляді здається, що відмінностей немає, але насправді вони присутні, а якщо говорити про характеристики, то вони взагалі значні. Як змінився найдоступніший апарат популярної A-серії, з'ясуємо у цьому огляді.
Зовнішній вигляд, дисплей
На перший погляд, у дизайні смартфона змін не відбулося, але, придивившись, ви побачите низку важливих удосконалень. Наприклад, динамік, що був раніше на задній панелі, перемістили на нижній торець, де йому саме місце. Також в очі кидаються другий об'єктив тильної камери, що з'явився, і сканер відбитків пальців, якого в A10 взагалі не було. Це додало новинці презентабельності, особливо у версії чорного кольору. У такому виконанні відразу важко визначити, що апарат належить до категорії бюджетників.
Корпус, як і раніше, пластиковий, його габарити змінилися мінімально — в межах десятих часток міліметра. Спереду апарати зовсім легко переплутати: більшу частину лицьової панелі займає той же 6,2-дюймовий дисплей з роздільною здатністю HD+ (1520 х 720 пікселів) і краплеподібним вирізом для фронтальної камери.
Десяте сімейство — це єдині представники A-серії смартфонів Samsung Galaxy, які встановлюють матрицю IPS, а не Super AMOLED. Але при такій діагоналі і HD роздільній здатності IPS якраз краще, адже при аналогічних параметрах зображення на AMOLED-екрані виглядало б зернистим за рахунок PenTile. Тут пікселізація неозброєним оком практично непомітна, її можна побачити тільки на дрібних шрифтах, якщо придивлятися.
Якість картинки на належному для смартфона такого класу рівні: кольори насичені і природні, кути огляду достатні, запасу яскравості вистачає, щоб телефоном було комфортно користуватися в сонячний день на вулиці.
З ергономікою Samsung Galaxy A10s повний порядок: порівняно невеликий (за сучасними мірками) дисплей, обрамлений тонкими рамками, дозволив зробити модель дуже компактною. У руці вона лежить зручно, кишеню не відтягує.
Продуктивність, функціональність
В апаратній частині змін набагато більше, ніж у зовнішності. Насамперед, сюди встановили зовсім інший процесор. Samsung чомусь відмовилася від власної однокристальної системи Exynos 7884 на користь чіпа MediaTek Helio P22, що складається з восьми ядер Cortex-A53 та графічного адаптера PowerVR GE8320. Такий же чіп застосовується, наприклад, у Xiaomi Redmi 6. Причини цієї заміни незрозумілі, оскільки чіпсети знаходяться приблизно на одному рівні за продуктивністю.
Щодо обсягів пам'яті, то вони залишилися незмінними — 2 Гбайт «оперативки» і 32 Гбайт вбудованого накопичувача з можливістю розширення за рахунок карт microSD. Примітно, що слот для змінних носіїв виконаний окремим від SIM-карт, що досі роблять не всі виробники, хоча зручність такого компонування є очевидною.
У плані комунікацій теж без змін — Wi-Fi 802.11 b/g/n без підтримки діапазону 5 ГГц, Bluetooth 5.0, 4G LTE на швидкості до 150 Мбіт/с. Словом, класичний набір для початкового рівня смартфона. Незважаючи на те, що в телефон додали сканер відбитків пальців, NFC для безконтактної оплати він так і не отримав. Залишився і архаїчний порт microUSB, хоча не набагато дорожчий Galaxy A20 вже оснащується сучасним роз'ємом USB Type-C.
В якості програмної платформи застосовується операційна система Android 9.0 Pie із встановленою поверх фірмовою оболонкою One UI.
Автономність
Акумулятор — ось де Samsung Galaxy A10s значно наростив м'язи в порівнянні з попередником. Якщо раніше модель оснащувалась батареєю ємністю 3400 мАг, що теж було непогано через відсутність потужного процесора та екрана високої роздільної здатності, то тепер у нього встановили джерело живлення на 4000 мАг, тобто навіть більше, ніж у флагманського Galaxy Note10.
Враховуючи економічний чіпсет, що виробляється по 12-нм техпроцесу, і HD-дисплей, можна бути впевненим, що повного заряду такої великої батареї без проблем вистачить на два дні автономної роботи навіть за активної експлуатації пристрою. Шкода тільки, що в параметрах новинки знову нічого не сказано про підтримку швидкої зарядки — за такої ємності вона б зайвою не була.
Камери
Galaxy A10 був єдиним смартфоном в A-серії, що оснащувався одинарною тильною камерою. A10s позбавився цього пережитку минулого, отримавши подвійний фотомодуль. Правда, замість очікуваного надширококутного об'єктива (як у A20) в якості допоміжного рішення він отримав 2-Мп датчик глибини. Завдяки ньому в додатку камери з'явився портретний режим із розмиттям фону, якого не вистачало у оригінального A10.
Основний сенсор залишився 13-мегапіксельним, але світлочутливість оптики трохи підтягнули — вона становить f/1,8 проти f/1,9 у A10. На якості фотографій це кардинально не позначилося: як і раніше, при хорошому освітленні знімки виходять яскраві і деталізовані, наскільки це можливо в бюджетному пристрої. В умовах поганої освітленості отримати хороший кадр стає складнішим — виникають шуми, часто зображення змащується. Налаштувань камери мінімум, додаткових опцій теж. У порівнянні зі старшими моделями серії тут, наприклад, немає AR Emoji.
Фронтальний модуль також трохи змінився — замість 5 Мп його роздільна здатність становить тепер 8 Мп. Однак принципового поліпшення якості селфі не спостерігається, адже воно і так було непоганим для «бюджетника». Функцію розблокування по обличчю прибирати не стали, незважаючи на сканер відбитків пальців, що з'явився. Працює він, треба, сказати, дуже спритно і точно, хоча Samsung попереджає про небезпеку такого способу захисту особистих даних.
Висновки
Galaxy A10 був дуже привабливим апаратом, оскільки за невеликі гроші покупець отримував смартфон відомого бренду з хорошим безрамковим дисплеєм, достатньою для більшості завдань продуктивністю та пристойним часом автономної роботи. Galaxy A10s у багатьох аспектах став кращим: він отримав другий модуль тильної камери, батарею збільшеної ємності та сканер відбитків пальців. Шкода тільки, що йому не дісталися модуль NFC і хоча б 3 Гбайт оперативної пам'яті, інакше вийшов би ідеальний бюджетний апарат.