Захист смартфона від пошкоджень вкрай важливий у нашій дійсності, яка все більше занурюється в "цифру". І річ не лише у сумі, яка викладена за гаджет при його покупці. Навіть найбюджетніший телефон може слугувати інструментом для онлайн-банкінгу або оплати на касі, дозволити у будь-який момент відредагувати документ, завантажений у хмару. Зрештою, у наш неспокійний час важливо залишатися на зв'язку з близькими.

Будь-який удар небезпечний

Смартфон влаштований так, що найбільше боїться ударів у кут корпусу. У цьому випадку гарантовано тріскається дисплей. Але слід розуміти, що взагалі будь-який удар є небезпечним для гаджета. Впаде він на ребро або плазом – не має значення. Якщо уціліє дисплей, може постраждати задня стінка, динамік тощо.

Колись я впустив iPhone 4s з висоти всього 30-40 см. Він впав плазом на цементну підлогу. Проста пластикова накладка не змогла захистити "спинку" телефону від тріщини. Хвалене супер-пупер загартоване скло тріснуло по діагоналі.

Переконлива статистика

Навіть найдбайливіше поводження не гарантує, що в якийсь момент смартфон вислизне з вологої після вмивання долоні. Або полетить на підлогу в метро через ненавмисний поштовх під лікоть.

Кілька років тому в українських ЗМІ з'явилася цікава статистика. Мобільний оператор Vodafone розповів про види механічних пошкоджень гаджетів, базуючись на аналізі звернень у гарантійний ремонт по страховці. Так ось, дві третини (73%) звернень пов'язані з “падінням, ударом чи пошкодженням іншим предметом”.

Детальний аналіз причин потрапляння гаджетів у ремонт виглядає так:

  • Ненароком розбитий дисплей – 45%;
  • Смартфон, що ненароком вислизнув з рук – 50%;
  • Гаджет, що випав з кишені – 32%;
  • Падіння з коліна, коли користувач підводився – 27%;
  • Екран розбився після того, як користувач жбурнув ним об стіну – 5%.

Україна тут не є винятком. У ті ж дві третини жителів (74%) США ушкоджують гаджет, кидаючи його на землю. Причому половина (49%) падінь сталися через те, що телефони випадають із кишень.

Підраховано, що в масштабах планети щорічно після падіння розбиваються 95 млн. смартфонів. Що в грошовому еквіваленті являє собою колосальну суму – близько $29,8 млрд.

Погодьтеся, подібна статистика – вагомий аргумент аби швидше запхати новенький смартфон у протиударний чохол. Більшість користувачів так і роблять. Тому захисний чохол – наймасовіший аксесуар для телефонів.

Не переборщіть із захистом

Щоб вибрати аксесуар для смартфона раціонально, давайте змоделюємо ситуації, в яких достатнім буде звичайний захист. Оцінимо, коли міцністю можна пожертвувати заради зручності користування та дизайну, а коли краще перестрахуватися.

У повсякденному житті екстремальні механічні впливи на смартфон малоймовірні. Тому в режимі життя "дім-транспорт-офіс" цілком можна рекомендувати звичайний чохол. Тут найважливіший аспект захисту – дбайливе і уважне поводження з девайсом. Не кладіть телефон на коліна, не беріть мокрою долонею, застібайте кишеню куртки з девайсом – і буде вам щастя.

Проте є перелік ситуацій, коли посилений захист не завадить.

Заняття активними та екстремальними видами спорту залишимо за рамками обговорення. Насамперед згадаємо будівельні роботи. Починаючи з косметичного ремонту квартири. Або якісь роботи на дачній ділянці.

Будівельний пил обов'язково почне набиватися у всі щілини та роз'єми, призводити дл мікроподряпин на корпусі, дисплеї та об'єктивах. Багаторазово зростає ризик падіння самого телефону та ймовірність падіння на нього важких предметів. Одним словом, як філософськи зазначив один знайомий прораб: “На будівництві воно всяко буває…”

Тому телефон будівельника чи людини, яка заходилася ремонтувати своє житло, варто вибрати більш надійний протиударний захист.

Бронежилет для смартфона

Посилений захист телефону забезпечується завдяки таким факторам:

  • Особливий склад та товщина матеріалу чохла
  • Геометрія чохла
  • Посилення проблемних зон на корпусі
  • Захист проти пилу
  • Додатковий захист дисплея

Розглянемо кожен із цих факторів більш докладно.

Почнемо зі складу та товщини матеріалу. Для виготовлення протиударних чохлів застосовуються різні види полімерів (полікарбонат, термопластичний поліуретан). А також комбінації цих речовин із металевими елементами і навіть вуглеволокном. У правильному ударостійкому чохлі матеріал повинен бути товстіший (це відразу помітно) і спінений (з цим складніше, доводиться вірити виробнику та продавцю на слово).

Переходимо до геометрії. Форма чохла повинна максимально захистити проблемні зони та надати конструкції більшої жорсткості. Так з'являються потовщення на кутах, товстіші бортики, ребра жорсткості.

Таким чином, дизайн чохла стає брутально-ребристим. І повністю відповідним англомовному терміну rugged case. Для додаткової міцності додаються металеві компоненти, що кріпляться на гвинтах.

Наступний пункт – захист органів управління та роз'ємів. На цей аспект слід звернути не меншу увагу, ніж захист від удару.

З власного досвіду скажу, що флагман Huawei стійко переніс багатомісячний ремонт у квартирі. Так, P30Pro не впав із драбини і перфоратор на нього не кидали. Але захисне скло покрилося безліччю нових дрібних подряпин і роз'єм для кабелю синхронізації став вередувати через пил. Тому всі кнопки в хорошому чохлі заховані під гумовими дублікаторами. А роз'єми прикриті спеціальними заглушками.

Нарешті, деякі моделі передбачають у своїй комплектації скло, що додатково захищає дисплей.

Всі зазначені хитрощі призводять до того, що справді протиударний чохол не може бути тонким, витонченим. Він однозначно більший, масивніший за своїх обивательських родичів. А всілякі потовщення по кутах, ребра жорсткості, гвинти, насічки на площинах надають аксесуару схожість з артефактами комп'ютерних ігор.

Для повноти розповіді згадаємо ще один варіант захисного чохла, що набагато краще вписується в обстановку офісу. Йдеться про такий аксесуар як чохол-книжка.

Просунуті моделі виготовляються із міцного пластику. А верхня кришка, що прикриває екран, армується прокладкою з металу. Зверху вся конструкція декорується штучною шкірою. Погодьтеся, такий дизайн краще поєднується з діловим костюмом, ніж брутальний ребристий rugged case.

Рекомендації щодо вибору

Пропозиція протиударних чохлів величезна. У цій сфері, як і у всіх інших, свої топові бренди, що задають тренди. Також ринок наповнений продукцією виробників другого ешелону. Нерідко вони старанно копіюють імениті зразки. До того успішно копіюють, що їхні чохли мало в чому поступаються оригіналам. Зате пропонують набагато ліберальніший цінник.

Поговоримо спочатку про знаменитостей. Перелічимо кілька гучних імен світового рівня (у дужках – відомі моделі).

Urban Armor Gear (UAG) (UAG Pathfinder);

Spigen (SGP) (Slim Armor, Nitro Force);

Ringke (Fusion X).

Деякі з цих аксесуарів (той самий UAG Pathfinder) можна назвати мрією будь-якого перфекціоніста. Адже він відповідає стандарту MIL-STD-810G – набору вимог до спорядження для армії США. Щоб відповідати стандарту, обладнання має пройти 29 випробувань на стійкість до різних видів ударів, вібрації, високих та низьких температур, підвищеної вологості, забруднення тощо. Зустрічалися мені запевнення виробників, що їхні моделі ще й бактерицидні, тобто вбивають деякі види мікроорганізмів.

Але скажу чесно – в українських реаліях для 99% користувачів смартфонів немає сенсу переплачувати за відповідність армійським стандартам навіть не гаджета, а аксесуара.

Перегляньте асортимент інтернет-магазину з доброю репутацією та оберіть збалансований за співвідношенням “ціна/якість” товар.

До речі, якщо ваш просунутий смартфон підтримує бездротову зарядку, то з'ясуйте, чи не заважає протиударний чохол її роботі. Особливо насторожено поставтеся до моделей з металу (є й такі на ринку) або при наявності в конструкції металевих компонентів.

Нарешті, буде зовсім непогано якщо на "спинці" чохла є кільце для пальця або упор, що перетворює чохол на підставку. У багатьох ситуаціях такі дрібні доповнення є корисними.

Ціна питання

Якщо ж придивитися до українських реалій, то виявиться, що для 99% користувачів смартфонів немає ніякого сенсу переплачувати за відповідність аксесуара армійським стандартам. Варто звернути увагу на численних добротних "середнячків": UniCase, Baseus, DeeXe, NILLKIN та ще добрий десяток імен. Вони пропонують цілком достойні моделі у ціновому інтервалі 200-500 грн.

Хоча за бажання можна придбати протиударний чохол, що відповідає нормам MIL-STD-810G, починаючи з 700 грн.

Сподіваюсь, що вдалося запевнити читача в тому, що надійний протиударний чохол – необхідний аксесуар для смартфона. Добре обмізковуйте покупку та дбайте про смартфон, щоб прослужив довго. А протиударний чохол допоможе в цьому.

Андрій Мазур - оглядач на Wookie.UA
Андрій Мазур
оглядач на Wookie.UA