Зміст
Чохол оберігає смартфон від наслідків багатьох пригод, які можуть статися з вашим гаджетом. Починаючи з потрапляння на нього хвороботворних мікробів і закінчуючи ударами та ризикованими падіннями. І не дивно, що в якийсь момент чохол втрачає первісний вигляд. Не забуваймо, що цей предмет виконує не лише захисні функції, але також є елементом стилю власника смартфона. Тому замурзаний або, ще гірше, вкритий незрозумілими плямами чохол просто неприпустимий.
Як продезінфікувати гаджет та аксесуари до нього, можна прочитати в нещодавній статті. У цій же публікації розповідаю, як привести до тями чохол з матовою поверхнею.
Чохли без глянцю популярні. На жаль, матова поверхня добре чіпляє на себе всілякі забруднення. Тому чистити такі аксесуари доводиться постійно.
Припускаю, деякі рекомендації можуть здатися непрактичними, а то й взагалі відірваними від життя. Але пам'ятайте – ми не знаємо, в якій ситуації можемо опинитися через день або місяць. І, цілком можливо, прийом, який раніше здавався безглуздим, допоможе вийти зі скрутного становища.
Спеціалізовані чистячі комплекти
Купити набір для чищення – перше, що спадає на думку, коли з’являється потреба привести до тями брудний чохол для смартфона. Такий підхід цілком виправданий. Ви отримуєте в розпорядження набір інструментів для зручної роботи – серветку з мікрофібри, та спрей-флакон з рідиною для чищення. Такого комплекту вистачає надовго. Навіть при регулярному чищенні. Однак часто-густо може статися, що комплекту, що чистить, немає під рукою. І купити його з якихось причин не виходить. У такому разі використовуємо підручні засоби.
Канцелярська гумка
Хоча “стирачки” поступово зникають з діджиталізованого світу, але ще не вимерли остаточно. Виберіть м'яку гумку та протріть нею поверхню чохла. Олівцевий грифель, плями, плями деяких фарб можуть піддатися. Важливий аргумент на користь ластика – він на 100% нешкідливий для матеріалу чохла.
Миючі засоби
Якщо гумка не допомогла, спробуйте мильний розчин. Це перевірений і безпечний миючий засіб
Зробіть теплий розчин. Підходять пральні порошки, стружка або рідке мило, шампуні, гелі для душу, засоби для миття посуду.
Пара спостережень із особистого досвіду. Порошок для автоматичних пральних машин погано піниться і працює гірше, ніж для той, що для ручного прання. Господарське мило добре відмиває, але дає нехай і слабкий, але характерний запах. Тому потрібно особливо ретельно виполіскувати чохол після миття.
Стандартний спосіб чищення – протирання змоченим у розчині тампоном. Але якщо чохол зовсім замурзаний, покладіть його його в розчин, дайте відкинути. Потім трохи потріть розмоклі забруднення. Можна застосувати зубну щітку з м'якою щетиною.
Зубна паста
Прийом, добрий для світлих аксесуарів. Паста працює як ніжний абразив. А відбілююча паста – ще й неагресивний відбілювач.
Зволожте поверхню теплою водою. Намажте трохи пасти на забруднене місце за допомогою зубної щітки (ватної палички). Акуратно розітріть до появи піни. Зачекайте чверть години та ретельно промийте. Якщо результату не досягнуто, зробіть все ще раз.
Хлорвмісні відбілювачі
Придатні лише для світлих поверхонь! Кольорові поверхні та принти можуть поблякнути від цих речовин. Крім того, використовуйте лише сильно розведені засоби. Бережіть руки – надягніть рукавички. Ватним тампоном протирайте чохол від країв до центру. Над особливо забрудненими місцями попрацюйте кілька разів. Але не захоплюйтесь. При роботі з рідинами, що містять хлор, важливо дотримуватися почуття міри.
Після чищення ретельно промийте чохол, щоб позбутися "аромату" хлорки.
Харчова сода
У ложку сухої соди капніть води і розітріть до консистенції густої сметани. Врахуйте, що дрібні сухі часточки соди мають властивості абразиву і здатні дряпати поверхню, залишати потертість.
Зволожте забруднення, намажте масу із вологої соди. Дочекайтеся, поки вона висохне. Якщо забруднення зменшилось, але не зникло – повторіть і злегка потріть.
Харчові кислоти
Харчовими кислотами (лимонна та оцтова) добре знімати залишки клею від наклейок чи стікерів. Першу кислотупотрібної концентрації отримаєте, видавивши трохи лимонного соку. Харчовий оцет слід добре розбавити.
Змочіть диск із вати або шматочок поролону розведеної кислоти та потріть забруднення.
Рослинна олія та вазелін
Нехай не здається дивним застосування цих речовин. У деяких випадках той самий вазелін працює добре. Наприклад, якщо слід видалити сліди від липкої стрічки. Протріть забруднення ватним тампоном, змоченим у вазеліні. Після чищення промийте чохол у теплій води з милом.
Безспиртові антисептики
Згадаю популярні перекис водню (3%) та хлоргексидин. Є шанс, що вони виручать у разі незначних забруднень.
Методика застосування – нанести ватою антисептик на забруднення, м'яко протерти. Якщо не допомогло з першого разу – повторити.
Спиртовмісні засоби
Спиртовмісні розчини та просочені спиртом серветки (найчастіше із ізопропілового спирту) не просто чистять, а й дезінфікують матовий чохол для смартфона. Ними краще очищати однотонні поверхні. На принтах орудувати потрібно дуже обережно. Етиловий спирт теж виручить за необхідності. Але дуже розбавлений. Наприклад, можна протерти брудне місце горілкою.
Молоко і білок
Ці, здавалося б зовсім не миючі засоби, можна спробувати застосувати на силіконових чохлах. Хоча прийом первісно орієнтований на шкіряні аксесуари. Спочатку молоко і яєчний білок змішують і збивають до появи піни. Отриманою піною протирають забруднені ділянки. Після чого залишають піну на чохлі до повного висихання. Потім ретельно змивають засохлу піну теплою водою.
Ацетоновмісні рідини
Змивки лаку для нігтів допомагають навіть у разі таких проблемних речовин як брильянтовий зелений (відоміший як “зеленка”).
Пам'ятайте, що чистий ацетон – занадто "злий". Не користуйтеся ним.
Тут буде доречним попередження: розчинники для фарб на кшталт уайт-спіріту можуть пошкодити шар фарби і навіть матеріал чохла. Краще не ризикувати та взагалі їх не застосовувати.
Висновок
На завершення пропоную кілька загальних рекомендацій:
- чим дбайливіше ви ставитеся до свого гаджета, тим менше шансів, що доведеться проводити описані вище хімічні експерименти;
- від загального неохайного виду, що виникає через забруднення по всій поверхні, чохол врятує регулярне протирання спеціалізованим засобом;
- якщо вже трапилась неприємність, то чим швидше ви візьметеся за очищення плями, тим більше шансів на успіх. Будь-яка господиня вам підтвердить, що застарілі плями відпрацьовуються важче;
- нарешті, такий аксесуар як чохол варто міняти час від часу. Оцініть свою ситуацію. Може, і вам пора придбати новий чохол для смартфона? Тоді вам на Wookie.UA. А рекомендації, як підібрати чохол, я вже давав у цьому блозі.