За традицією, пристрої з лінійки Poco, за якою стоїть компанія Xiaomi, пропонують користувачам привабливі характеристики за вигідною ціною. Цій же формулі відповідають моделі F6 і F6 Pro — нові флагманські смартфони Poco. За багатьма параметрами вони справді наближаються до топових телефонів від преміум-брендів. У той же час новинки містять компроміси, які й дозволили знизити їхню вартість. У результаті ми отримуємо майже топові смартфони за відносно невеликі гроші. Розповідаємо, чим хороші нові Poco і на чому розробникам довелося заощадити.

Модель

Poco F6

Poco F6 Pro

Габарити та вага

160,5 x 74,5 x 8 мм, 179 г

160,9 x 75 x 8,2 мм, 209 г

Захист

IP64, Gorilla Glass Victus

IP54, Gorilla Glass 5

Дисплей

6,67 дюйма, AMOLED, 1220 x 2712 пікселів, 446 ppi, 120 Гц, HDR10+, Dolby Vision

6,67 дюйма, AMOLED, 1440 x 3200 пікселів, 526 ppi, 120 Гц, HDR10+, Dolby Vision

Процесор

Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Пам'ять

12/512 ГБ

12/512 ГБ або 16 ГБ / 1 ТБ

Підтримка накопичувачів

Відсутня

Відсутня

Передвстановлена система

HyperOS на основе Android 14

HyperOS на основе Android 14

Задні камери

Основна: 50 Мп, f/1,6, 1/1,95", 0,8 µm, multi-directional PDAF, OIS

Надширококутна: 8 Мп, 1/4,0", 1,12 µm

Основна: 50 Мп, f/1,6, 1/1,55", 1,0 µm, multi-directional PDAF, OIS

Надширококутна: 8 Мп, f/2,2

Макро: 2 Мп, f/2,4

Передня камера

20 Мп

16 Мп

Бездротовий зв'язок

2хNano-SIM, 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, NFC

2хNano-SIM, 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC

Звук

Стереодинаміки

Стереодинаміки

Акумулятор

5 000 мА·год, 90 Вт

5 000 мА·год, 120 Вт

Комплектація

Смартфон, USB-кабель, адаптер живлення

Смартфон, USB-кабель, адаптер живлення

Офіційна ціна в Україні

20 000 грн

Від 26 000 грн

Зовнішній вигляд

Xiaomi Poco F6

Незважаючи на великі дисплеї, Poco F6 і F6 Pro — це середні за розміром пристрої. Габарити їхніх корпусів практично однакові і не перевищують 161 мм в довжині і 75 мм в ширині. Таких відносно компактних параметрів вдалося досягти завдяки тонким відступам по периметру екранів. Крім майже непомітної рамки і невеликого ізольованого отвору для передньої камери, лицьова панель кожного телефону майже повністю заповнена плоским екраном.

Корпуси новинок зроблені у типових формах: торці з гострими гранями, плоскі панелі, обтічні кути. На правому боці розміщуються кнопки гучності та живлення. Знизу можна побачити отвори для мікрофона, слот для фізичних SIM-карток, а також порт для заряджання та передачі даних типу USB-С. Ліва сторона чиста, а на верхню винесено другий динамік.

Xiaomi Poco F6 Pro

Poco F6 повністю складається із матового пластику. Модель однотонна і продається в чорному, титановому та зеленому кольорах. Дисплей смартфона захищений міцним склом Gorilla Glass Victus, а корпус відповідає рейтингу IP64: пиленепроникний і не боїться бризок води.

Poco F6 Pro зібраний з більш преміальних матеріалів. У нього алюмінієва рама та скляна задня панель. При цьому, як не дивно, апарат захищений гірше за базову модель. Так, за безпеку дисплея відповідає скло старішої технології — Gorilla Glass 5. Але найсильніше засмучує рейтинг корпусу IP54: ця модель теж не боїться бризок, але є пилопроникною. Флагмани від інших брендів, як правило, захищені набагато краще.

Xiaomi Poco F6 Pro

Pro-модель доступна у чорній та білій версіях. На спинці кожної з них можна побачити візерунок, що нагадує текстуру каменю. За словами виробника, малюнок надихнутий поверхнею місяця. Ще одна відмінність Poco F6 Pro від базової версії полягає у дизайні блоку задніх камер. Якщо у Poco F6 всі модулі утворюють трикутник і стирчать просто зі спинки, то у F6 Pro вони розташовані квадратом на горизонтальній пластині.

Параметри екранів

Poco F6 та F6 Pro отримали великі та високотехнологічні екрани. У кожному смартфоні встановлена AMOLED-панель з довжиною діагоналі 6,67 дюйма та вбудованим під скло сканером відбитків пальців. Користувачі можуть сміливо розраховувати на високу чіткість та чудову деталізацію зображення. А завдяки високій частоті мерехтіння пікселів екрани Poco F6 і F6 Pro не втомлюють очі у темряві, як буває з деякими AMOLED-матрицями.

Xiaomi Poco F6

Кожен пристрій підтримує кілька режимів оновлення зображення: 60 Гц, 120 Гц та автоматичний. Перший знижує плавність, але заощаджує витрати енергії. Другий швидше витрачає заряд. Але забезпечує дуже плавні анімації в інтерфейсі та програмах, які підтримують високу частоту оновлення. Автоматичний режим вмикає 60 Гц, коли екран статичний або запущено відео, або 120 Гц, коли відображається рух.

Крім того, обидва дисплеї виділяються широкими кутами огляду, відмінною яскравістю та 12-бітним відтворенням кольорів. Серед іншого, екрани підтримують технології Dolby Vision і HDR10+, тому можуть програвати відеофайли у всій красі розширеного діапазону відтінків. Таким чином, користувачі можуть насолоджуватися HDR-контентом, який доступний, наприклад, на Netflix, YouTube та інших стрімінгових майданчиках.

Xiaomi Poco F6 Pro

Дисплей Poco F6 Pro не набагато, але все ж таки кращій, ніж у базової моделі. Він ще більш яскравий і чіткий. Але загалом екрани обох новинок майже не поступаються дисплеям топових флагманів на зразок Galaxy S24 Ultra або Google Pixel 8 Pro. Головне, чого не вистачає, це технології LTPO, яка забезпечує максимально гнучкий контроль над частотою оновлення і тим самим економить заряд батареї.

Швидкодія та пам'ять

В якості чипа Poco F6 виступає Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. Це нова спрощена версія Snapdragon 8 Gen 3 — процесора, на якому працюють топові Android-флагмани 2024 року. До того ж смартфон оснащений 12 ГБ високопродуктивної оперативної пам'яті типу LPDDR5X, і швидким сховищем версії UFS 4.0 на 512 ГБ. Це єдина конфігурація, яка доступна офіційно в Україні. Знімні накопичувачі телефон не підтримує.

Xiaomi Poco F6

За потужністю ця модель випереджає більшість інших смартфонів у своєму ціновому сегменті. Продуктивності Poco F6 достатньо не тільки для швидкої та плавної роботи інтерфейсу, але і для комфортного геймінгу у вимогливі ігри. Наприклад, Genshin Impact та Call of Duty: Warzone Mobile спокійно йдуть на високих налаштуваннях графіки з плавністю 60+ к/с.

За продуктивність Poco F6 Pro відповідає Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Це повноцінний флагманський чип, тільки торішній. В офіційний продаж на момент написання статті надійшли дві версії смартфона з різною кількістю пам'яті: 12/512 ГБ та 16 ГБ / 1 ТБ. Типи пам'яті такі ж, як і у базової моделі, тобто LPDDR5X та UFS 4.0. Слот для накопичувача відсутній.

Xiaomi Poco F6 Pro

Незважаючи на торішній чип, «заліза» Poco F6 Pro вистачає для будь-яких завдань. Цей смартфон працює трохи швидше за базову модель. Але це помітно хіба що в просунутих іграх. На високих параметрах графіки деякі з них працюють ще плавніше, а телефон при цьому менше гріється.

На обидві новинки встановлений фірмовий інтерфейс Xiaomi — HyperOS, зібраний на базі Android 14. Це добре оптимізована і симпатична на вигляд оболонка з широкими можливостями кастомізації. Виробник обіцяє власникам Poco F6 і F6 Pro три повноцінні оновлення системи та чотирирічну програмну підтримку безпеки. Цілком непогано, хоча про свої більш дорогі флагмани Xiaomi піклується довше.

Можливості камер

Xiaomi Poco F6

Основна камера Poco F6 обладнана сенсором з роздільною здатністю 50 Мп. Це не найкращий модуль навіть у рамках середнього цінового сегмента, чого вже там казати про флагмани. Хоча камера непогано знімає при яскравому зовнішньому освітленні, досить точно передаючи кольори, в нічний час вона видає надмірно зернисті та тьмяні знімки. Приблизно така ж картина з відеозйомкою, але тут ще додається проблема трясіння через слабку стабілізацію. Максимальна якість відео — 4K при швидкості 60 к/с.

Компанію основному модулю Poco F6 складає надширококутна задня камера на 8 Мп. І вона теж не викликає захоплення. В ідеальних умовах освітлення результат зйомки може приємно здивувати, але в інших випадках — бажає кращого. Проте фронтальна камера базової моделі знімає дуже непогано. Крім того, вона виділяється нетипово широкими кутами огляду. Завдяки їм ваші колективні селфі можуть вміщати більше друзів.

Xiaomi Poco F6 Pro

У Poco F6 Pro справи з камерами кращі, ніж у базової моделі. Роздільна здатність основної камери у Pro-версії теж становить 50 Мп, але площа сенсора у неї більша. В результаті головний модуль ефективніше захоплює світло, тому краще знімає в темряві. Крім того, проблема зернистості не впадає у вічі. У той же час цей модуль вирізняється більш насиченими кольорами, що може сподобатися не всім. Хоча багато користувачів віддають перевагу більш яскравим знімкам — це справа смаку. Плюс до всього, максимальна роздільна здатність відео у основної камери Poco F6 Pro вища, ніж у аналогічного модуля базової моделі, і становить 8K.

Крім основної камери, Poco F6 Pro оснащений надширококутним на 8 Мп, селфі-модулем на 16 Мп та макрокамерою на 2 Мп. Надширококутна камера при тих же параметрах, що й у Poco F6, краще працює зі світлом та деталізацією. Швидше за все це результат роботи більш просунутого чипа. Селфі-камера Pro-версії знімає приблизно на рівні фронталки базової моделі, хіба що має стандартні кути огляду. А ось про макрокамеру нічого хорошого сказати не можна. Мабуть, її додали суто з маркетинговою метою.

Xiaomi Poco F6 Pro

Хоча набір камер Pro-моделі кращій, ніж у базової, за своїми можливостями він все ж таки не дотягує до преміум-класу. Флагмани з лінійок Pixel 8, Galaxy S24 та iPhone 15 знімають помітно краще.

Зв'язок, батареї, звук

Кожен смартфон оснащений подвійним слотом формату Nano-SIM та підтримує 5G. Обидві новинки дають змогу безконтактно оплачувати покупки за допомогою NFC-чипа. Poco F6 сумісний з Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.4, у той час як Poco F6 Pro підтримує Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.3. Загалом з комунікаціями в апаратів все пристойно. Для повного щастя не вистачає лише підтримки eSIM.

Xiaomi Poco F6

Poco F6 і F6 Pro працюють від акумуляторів із ємністю 5 000 мА·год. Кожному смартфону цього вистачає на стандартні день-півтора автономного використання. При цьому пристрої радують швидкою зарядкою. Poco F6 за допомогою комплектного адаптера на 90 Вт відновлює всю енергію за 40 хвилин. У коробці з Poco F6 Pro знаходиться адаптер на 120 Вт, який заряджає пристрій за якихось 25 хвилин. Таким показникам позаздрить чимало флагманів. З іншого боку, новинки не підтримують бездротову зарядку.

Хорошим звуком апарати також не обділили. Кожен смартфон має повноцінний і додатковий динамік. Другий являє собою посилений гучномовець. Така гібридна пара видає потужний та якісний стереозвук, який вражає басами. Якщо вас цікавлять способи підключення навушників, можна використовувати тільки USB-C або Bluetooth. Порт 3,5 мм в обох моделях відсутній.

Xiaomi Poco F6 Pro

Висновки

Poco F6 та Poco F6 Pro отримали майже першокласні чипи та дисплеї, потужні стереодинаміки та підтримку більшості сучасних комунікаційних стандартів. А в плані швидкості заряджання ці пристрої випереджають більшість флагманів.

Якщо вам потрібен потужний смартфон для зв'язку, ігор та споживання контенту, але ви не хочете переплачувати за повноцінний флагман, будь-яка з цих новинок буде хорошим вибором за свою ціну. Poco F6 продається за 20 000 грн. Poco F6 Pro коштує від 26 000 грн і відрізняється, головним чином, преміальними матеріалами корпусу, покращеними камерами, ще більш потужним чипом та надшвидкою зарядкою.

У той же час не чекайте від новинок таких традиційних флагманських атрибутів, як водонепроникність, LTPO і підтримка бездротового заряджання. А у випадку з базовою моделлю Xiaomi сильно зекономила на камерах.

Максим Пономаренко - оглядач на Wookie.UA
Максим Пономаренко
оглядач на Wookie.UA