Новинки Realme 12 та 12+ можна віднести до сегменту середньобюджетних пристроїв. Крім нестандартного зовнішнього вигляду, вони примітні великими яскравими екранами, непоганими камерами, гучними стереодинаміками та високою швидкістю заряджання. Realme 12+ трохи дорожчий, зате більш технологічний. У чому ж різниця між моделями, які вони мають недоліки і чи варто їх купувати — читайте в нашому огляді.

Модель

Realme 12

Realme 12+

Габарити та вага

165,6 x 76,1 x 7,7 мм, 188 г

163 x 75,5 x 7,9 мм, 190 г

Захисний рейтинг

IP54

IP54

Дисплей

6,72 дюйма, IPS, 1080 x 2400 пікселів, 392 ppi, 120 Гц

6,67 дюйма, AMOLED, 1080 x 2400 пікселів, 395 ppi, 120 Гц, HDR10+

Процесор

Mediatek Dimensity 6100+

Mediatek Dimensity 7050

Пам'ять

8/256 ГБ

8/256 ГБ або 12/512 ГБ

Підтримка накопичувачів

microSDXC

Відсутня

Передвстановлена система

Realme UI 5.0 на базі Android 14

Realme UI 5.0 на базі Android 14

Задні камери

Основна: 108 Мп, f/1,8, PDAF

Сенсор глибини: 2 Мп, f/2,4

Основна: 50 Мп, f/1,9, PDAF, OIS

Макро: 2 Мп, f/2,4

Надширококутна: 8 Мп, f/2,2, 112˚

Передня камера

8 Мп, f/2,0

16 Мп, f/2,5

Бездротовий зв'язок

2хNano-SIM, 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, NFC

2хNano-SIM, 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC

Звук

Стереодинаміки, аудіороз'єм 3,5 мм mini-jack

Стереодинаміки, аудіороз'єм 3,5 мм mini-jack

Акумулятор

5 000 мА·год, 45 Вт

5 000 мА·год, 67 Вт

Комплектація

Смартфон, USB-кабель, адаптер живлення

Смартфон, USB-кабель, адаптер живлення

Офіційна ціна в Україні

11 000 грн

Від 14 000 грн

Зовнішній вигляд

Джерелом натхнення для розробників лінійки Realme 12 стала естетика швейцарських годинників. Раніше ми писали про моделі 12 Pro і 12 Pro+, у створенні яких брав участь культовий дизайнер бренду Rolex Олів'є Савео. Новинки виглядають простішими за «прошки», але відображають рівно ту ж саму годинникову концепцію.

Realme 12

Блоки задніх камер Realme 12 та 12+ також стилізовані під циферблати. У кожного смартфона цей елемент має круглу форму, вкритий склом та обведений блискучим обідком. А тому нагадує класичний годинник з безелем. Виробник зробив блоки для камер непропорційно великими та розмістив по центру задніх панелей. Мабуть для того, щоб акцентувати на них увагу. Крім того, спинку кожного апарата знизу вгору перетинає декоративна смужка, схожа на фрагмент годинникового браслета.

Realme 12+

Обидва смартфони мають плоскі рами із закругленими кутами. Хоча торці пластикові, через глянцеву фарбу їх легко прийняти за сталеві. Така «металева» оправа добре поєднується з блискучим безелем і в цілому робить пристрої більш дорогими на вигляд. Не враховуючи товстуватих «підборідь», відступи навколо екранів Realme 12 і 12+ не кидаються у вічі. Фронтальні камери круглі, ізольовані — без чубчиків. Захищеність корпусів, як і у більшості апаратів у цьому ціновому сегменті, відповідає рейтингу IP54: часткова пиленепроникність, а також стійкість до дощу та бризок води.

Realme 12 досить тонкий апарат, але за площею він більший за середній смартфон. Тому модель погано підходить для використання однією рукою. Вона продається у двох кольорах: фіолетовому (Twilight Purple) та зеленому (Woodland Green). Пластикова задня панель пристрою вкрита матовою текстурою, яка грайливо сяє під променями світла.

Realme 12

Realme 12+ трохи компактніший. Смартфон доступний у зеленому (Pioneer Green) та бежевому (Navigator Beige) варіантах. Головна відмінність цієї моделі від базової полягає в екошкірі на задній панелі. Матеріал ефектно виглядає і гармонійно вписується в стиль преміального годинника. Крім того, він приємний на дотик, не ковзає в руках і не збирає відбитків пальців. Однак довговічність такої синтетичної шкіри під питанням. Особливо якщо носити телефон без чохла.

Realme 12+

Зовнішній вигляд новинок точно сподобається не всім. Однак для користувачів, стомлених від одноманітних смартфонів, оригінальний дизайн Realme 12 і Realme 12+ може стати вагомим плюсом.

Параметри екранів

У модель Realme 12 встановлено великий екран із діагоналлю 6,72 дюйма. Хоча багатьом конкурентам дісталися AMOLED-матриці, дисплей цього апарата ґрунтується на більш дешевій технології — IPS. Тому екран Realme 12 не може похвалитися ідеальною контрастністю. Зате це одна з найкращих IPS-панелей у своєму класі. Вона демонструє відмінний рівень відтворення кольорів і нетипово великий запас яскравості. З роздільною здатністю теж все непогано: дисплей не посвариш за нестачу деталей або чіткості. Сканер відбитків, призначений для швидкого розблокування екрана, вбудований у бічну кнопку.

Realme 12

Дисплей Realme 12+ менший, але це помітно лише за порівняння пристроїв впритул. Довжина діагоналі становить 6,67 дюйма. Значно важливіше, що для цього смартфона виробник все ж таки не пошкодував AMOLED-матриці. Тому зображення на Realme 12+ виглядає більш контрастним і тішить глибиною чорного кольору. Крім того, в порівнянні з дисплеєм базової моделі, ця панель охоплює ширший діапазон кольорів та пропонує ще більший запас яскравості. А сенсор відбитків вбудовано прямо в екран. В іншому панелі приблизно однакові.

Обидва смартфони дозволяють перемикатися між різними режимами відтворення кольорів. Ви можете вибирати більш насичені або природні тони. Є також можливість регулювати вручну колірну температуру.

Realme 12+

Максимальна частота оновлення екрана, яку підтримують пристрої, становить 120 Гц. Кожна модель надає користувачу на вибір кілька режимів оновлення: високочастотний для кращої плавності анімацій та енергоефективний, у якому частота обмежена рівнем 60 Гц. Є й автоматичний режим, який самостійно вибирає оптимальну частоту під кожну програму.

Швидкодія та пам'ять

Realme 12 працює на чипі Mediatek Dimensity 6100+ і продається в одній конфігурації з 8 ГБ оперативної пам'яті та внутрішнім сховищем на 256 ГБ. У налаштуваннях обсяг ОЗП можна подвоїти, отримавши ще 8 віртуальних гігабайтів за рахунок сховища. Такий хід трохи збільшує швидкодію системи. Місце зберігання файлів теж можна розширити — купивши картку пам'яті. Підтримуються зовнішні накопичувачі типу microSD об'ємом до 2 ТБ.

Realme 12

Це явно не найпотужніший смартфон за свою ціну. Про ігри із просунутою графікою можна навіть не думати. Але інтерфейс працює більш-менш швидко. Деякі програми запускаються з невеликою затримкою, іноді зустрічаються мікропосмикування. Але загалом користуватися смартфоном для простих повсякденних завдань на кшталт інтернет-браузингу та перегляду відео доволі комфортно.

Realme 12+ оснащено чипом Mediatek Dimensity 7050. В офіційному продажу є дві версії смартфона: 8/256 ГБ та 12/512 ГБ. Як і базова модель, Realme 12+ підтримує подвоєння ОЗП за рахунок сховища. У той же час у смартфоні немає слоту для зовнішнього накопичувача. Тому користувачам, які звикли зберігати на пристрої багато знімків або інших файлів, краще відразу придивитися до версії на 512 ГБ.

Realme 12+

Завдяки більш потужному чипу Realme 12+ працює швидше. Це особливо помітно під час перемикання між великою кількістю відкритих програм. З геймерськими завданнями смартфон також справляється краще: більшість сучасних ігор можна з комфортом запускати на середніх-високих налаштуваннях графіки. Але більш вимогливі варіанти на кшталт Genshin Impact гальмують або працюють із сильно урізаною графікою.

Новинки продаються із передвстановленою системою Realme UI 5.0, зібраною на основі Android 14. Ця оболонка майже ідентична ColorOS 14 на смартфонах Oppo та OxygenOS, яку ви могли зустріти на апаратах OnePlus. Realme UI 5.0 — це стабільний і зручний інтерфейс. Але може дратувати купою передвстановлених програм, багато з яких більшості користувачів просто не потрібні.

Можливості камер

Базова модель обладнана восьмимегапіксельною селфі-камерою — слабка роздільна здатність навіть для середньобюджетного сегмента. Багато смартфонів у цій категорії вже оснащені модулями на 16 Мп. Тому селфі-камера новинки не вражає чіткістю та кількістю деталей.

А ось із основною камерою Realme 12 пощастило більше. Це модуль на 108 Мп із фазовим автофокусом. При яскравому денному світлі він видає деталізовані знімки з достатньою різкістю та широким динамічним діапазоном. У нічний час деталізація і рівень відтворення кольорів просідають, а також з'являються шуми. Але для вартості смартфона все одно якість досить непогана. З відео ситуація гірша. Функція запису обмежена не найвищою роздільною здатністю 1080p, а при найменшому русі камера змащує картинку. Позаду основний модуль доповнює лише датчик глибини. Інші два «об’єктиви» — це спалах і, швидше за все, автофокус.

Realme 12

Realme 12+ оснастили більш просунутою системою камер. Селфі-модуль цього смартфона отримав роздільну здатність 16 Мп. Він знімає набагато чіткіше, ніж фронталка базової моделі, і точніше відтворює кольори шкіри.

Блок задніх камер Realme 12+ очолює модуль на 50 Мп із фазовим автофокусом. Він хоч і поступається за роздільною здатністю основній камері базової моделі, зате має більші пікселі і тому краще збирає світло в темряві. Знімки виходять більш деталізованими та яскравими. А завдяки підтримці оптичної стабілізації та 4K головний модуль Realme 12+ забезпечує значно кращу якість відео. Загалом це одна з найкращих камер у своєму ціновому сегменті.

Realme 12+

Крім основної камери, на задній панелі Realme 12+ розташований надширококутник на 8 Мп для створення панорам та двомегапіксельний макромодуль для ближньої зйомки. Ці камери є стандартними для середньобюджетного класу. Тож чекати від них дива не варто.

Зв'язок, звук, батареї

Комунікаційні можливості у новинок майже однакові та цілком відповідають ринку. Кожен смартфон оснащений двома слотами формату Nano-SIM та модулем NFC для безконтактної оплати через термінали. Крім того, пристрої підтримують стільникові мережі п'ятого покоління та бездротовий зв'язок Bluetooth 5.2. Різниця лише в тому, що Realme 12+ отримав підтримку Wi-Fi 6, а підключення Realme 12 обмежене можливостями п'ятої версії.

Кожній моделі дісталася пара стереодинаміків: повноцінний нижній та гібридний верхній, який також виконує функцію розмовного. Верхній динамік тихіший, але в цілому звук обох моделей досить потужний і добре збалансований. Високі частоти на повній гучності можуть спотворюватися, але не критично. Крім того, обидва смартфони обладнані роз'ємом 3,5 мм для підключення дротових навушників.

Realme 12+

Акумуляторів на 5 000 мА·год новинкам вистачає на півтора дні роботи при середньому навантаженні. Тут усе стандартно. При цьому обидва смартфони радують швидкістю заряджання. Realme 12 підтримує потужність живлення 45 Вт, що дозволяє йому наповнювати батарею за годину з гаком. Realme 12+ здатний заряджатися з потужністю 67 Вт, тому відновлює енергію ще швидше — приблизно за 45 хвилин із нуля до 100%.

Висновок

Realme 12 і 12+ — це непогані пристрої для економних користувачів, які хочуть виділятися з натовпу або просто люблять смартфони з нестандартним дизайном. Крім оригінальної зовнішності, обидві моделі можуть запропонувати великі яскраві екрани, непогані для своїх цін камери, потужні динаміки і підтримку швидкого заряджання.

Realme 12 коштуватиме вам 11 000 грн, вартість Realme 12+ стартує з 14 000 грн. Якщо у вас є можливість доплатити за другий варіант, він того вартий. Всі позитивні сторони базової моделі, включаючи камеру та швидкість заряджання, у 12+ посилені. Крім того, цей смартфон трохи потужніший і виділяється стильною задньою панеллю з екошкіри. Але нагадаємо: він не підтримує картки пам'яті.

Якщо ж дизайн новинок вам не сподобався або ви віддаєте перевагу більш потужному «залізу», краще пошукайте для себе інші смартфони.

Максим Пономаренко - оглядач на Wookie.UA
Максим Пономаренко
оглядач на Wookie.UA