Як правильно дезінфікувати смартфон і не зіпсувати його? Здавалося б, тема вже не актуальна через загасання пандемії Covid-19. Однак варто пам'ятати, що крім зловредного коронавірусу нас оточує сила силенна мікроорганізмів. І далеко не всі з них налаштовані по відношенню до людини дружньо. Наведу трохи даних, що підтверджують той факт, що регулярна дезінфекція смартфона – справа обов'язкова.

Дослідження, проведене платформою dscout, свідчить, що користувачі торкаються свого телефону в середньому 2617 разів на день. У активних користувачів ця планка піднята до 5427 разів. А дослідження, опубліковане в журналі Germs, показало, що на дисплеях смартфонів, що належать американським підліткам, зустрічаються такі малоприємні істоти як кишкова паличка, золотистий стафілокок і стрептокок. Про коронавірус у дослідженні нічого не говорилося, оскільки проведено воно було ще до початку пандемії. Тобто можливість потрапляння в організм небажаних мікробів з поверхні смартфона досить велика.

У той же час дотримання елементарних правил гігієни дозволяє уникнути неприємностей від контакту з хвороботворними мікроорганізмами. Одне з таких правил – утримувати свій гаджет у чистоті. Якщо смартфон вже став продовженням нашої руки, то піклуватися про його чистоту потрібно не менше ніж про чистоту долонь.

Тому розповідаємо – як продезінфікувати смартфон так, щоб після цієї процедури він залишився у робочому стані.

Профілактика – насамперед

Як відомо, попередити хворобу легше, ніж лікувати. Зменште ризик попадання мікробів на смартфон. Намагайтеся дотримуватися кількох нехитрих правил:

  • тримайте свій телефон, планшет, навушники та інші аксесуари при собі;
  • не кладіть такі речі абияк;
  • не дозволяйте іншим торкатися їх або користуватися ними.

6 важливих “не”

  • Не використовуйте абразивні засоби для чищення. Можна пошкодити покриття телефону.
  • Не застосовуйте відбілювач, оцет, ацетон, перекис водню, нерозбавлений спирт. Ці речовини руйнують олеофобне покриття дисплея.
  • Не наносьте засіб для чищення безпосередньо на телефон. Накапайте рідину або нанесіть спрей на мікрофібру.
  • Не занурюйте телефон у рідину.
  • Не допускайте потрапляння рідини в порти на корпусі.
  • Не протирайте дисплей паперовою серветкою або рушником.

6 кроків до безпечного смартфону

Для успіху будь-якої справи важливо підібрати відповідний інструментарій. Для дезінфекції смартфона і чохла добре підходять готові комплекти засобів для чистки. Також можна придбати спеціалізовані набори для дезінфекції (наприклад, Biolong).

Після того, як все необхідне є під рукою, приступаємо:

  1. Зніміть чохол та вимкніть пристрій.
  2. Злегка протріть гаджет серветкою з мікрофібри, щоб видалити плями та бруд. Протирання не вб'є, але видалить частину мікробів. Мікрофібра підходить для цієї задачі ліпше, ніж тканина або паперова серветка. Її волокна набагато ефективніше збирають забруднення та добре вбирають жир.
  3. Протріть всі поверхні телефону мікрофіброю, просоченою 70% ізопропіловим спиртом. Якщо серветка занадто просякнута вологою, відіжміть її. Слідкуйте, щоб рідина не потрапила до роз'ємів!
  4. Дайте смартфону висохнути протягом 5 хвилин.
  5. Зітріть залишки вологи. В ідеальному випадку слід використовувати нову серветку з мікрофібри, а не ту, яка застосовувалася в пункті 2.
  6. Продезінфікуйте чохол для телефону. Крім ізопропілового спирту, допустимо використовувати слабкий мильний розчин.

Ситуації, коли краще залишити смартфон у кишені

Якщо на початку публікації ми говорили про дотримання елементарних правил гігієни, то вони включають ситуації, коли смартфоном все-таки користуватися не варто. Наведені рекомендації комусь можуть здатися курйозними. Але дослухатися до них варто.

  • Громадський транспорт. По можливості не користуйтеся телефоном під час подорожі. Мікроби з поручнів та ручок через ваші долоні легко переносяться на дисплей. Компромісне рішення – користуватися гаджетом, коли ви сидите і не тримаєтесь за поручень.
  • Ванна кімната. Опитування, проведене в 2018 році, показало, що троє з чотирьох американців користуються смартфонами у туалеті. Крім того, є багато досліджень, які свідчать про те, як багато хвороботворних мікробів мешкають у ванних кімнатах.
  • Кухня. Багато хто з нас використовують смартфон для пошуків рецептів та інструкцій для приготування страв. Однак існує велика ймовірність перехресного зараження між смартфоном та кухонним приладдям та поверхнями. Особливо, якщо готується м'ясо, риба, яйця. Краще протерти дисплей та помити руки з милом до та після приготування їжі.
  • Тренажерний зал. Сховайте телефон у нарукавну пов'язку або кишеню. Це безпечніше, ніж залишати його на тренажерах, меблях і т.д. Ніхто не знає, коли ці поверхні дезінфікували останній раз.
  • Магазин. При покупці використовуйте список покупок на папері, а не список, занесений до смартфону. Для оплати користуйтеся кредитною карткою (ідеально – безконтактною), а додатком на смартфоні.

Висновок

Як бачите, дезінфекція телефону не становить особливих труднощів і не вимагає дорогих матеріалів або пристроїв. Залишилося лише сказати, як часто виконувати таку процедуру. Експерти рекомендують щодня протирати поверхні гаджета просто чистою серветкою з мікрофібри. А раз на кілька днів – застосовувати знезаражуючий засіб.

Дотримуйтесь цих нехитрих правил і будьте здорові!

Андрій Мазур - оглядач на Wookie.UA
Андрій Мазур
оглядач на Wookie.UA