Зміст
Весна видалася щедрою на новинки від компанії Xiaomi. Однією з найочікуваніших прем'єр був випуск моделі Xiaomi Mi 11 Lite — полегшеної версії флагмана Mi 11. Lite-модифікацію анонсували за три місяці після грудневої прем'єри топових Mi 11 — наприкінці березня 2021 року. При ціні близько $300 цей смартфон претендує на звання бестселера в сегменті апаратів середнього рівня. У цьому огляді з'ясуємо, чи Xiaomi Mi 11 Lite зможе завоювати серця покупців у всьому світі.
Комплектація
Комплект поставки Xiaomi Mi 11 Lite типовий для «середніх» смартфонів бренду та включає адаптер живлення, USB-кабель, скріпку для відкривання SIM-лотка та прозорий силіконовий чохол. Крім того, в коробку виробник поклав перехідник з USB Type-C на 3,5-мм міні-джек. Дрібниця, але така турбота про меломанів приємна.
Дизайн
Якщо подивитися на задню панель Xiaomi Mi 11 Lite, його легко переплутати з флагманом Mi 11. Модуль тильної камери виконаний майже ідентично, недосвідченому користувачеві різницю не помітити. Задня панель скляна, але рамки по периметру корпусу пластикові, на відміну від металевих у Mi 11.
Потішило, що тильна поверхня матова — на ній не так помітні сліди від рук. Але виявилося, що попри матовість смартфон досить слизький. Правда, цей недолік легко виправляється використанням силіконового чохла, що поставляється в комплекті. Він не вражає високою якістю, але для початку вистачить.
Спереду Mi 11 Lite відрізнити від Mi 11 простіше — його екран не має загинів з боків, тобто він плаский. Сканер відбитків пальців вбудований не в дисплей, а на клавішу ввімкнення/блокування на правому торці корпусу.
Габарити Xiaomi Mi 11 Lite не можна назвати дуже компактними — дається взнаки 6,55-дюймова діагональ дисплея. Але носити телефон у кишені джинсів за бажанням можна. Багато в чому це заслуга невеликої ваги пристрою, що дорівнює 157 г. Пластикові грані плоскі, чим Mi 11 Lite трохи нагадує останні iPhone. Але завдяки скромній товщині корпусу (6,8 мм) вони не врізаються у долоню.
Комунікації
З дротових інтерфейсів смартфон має тільки USB Type-C. Від 3,5-мм роз'єму для навушників виробник вирішив відмовитись, але включив у комплект поставки відповідний перехідник. Втім, більшість користувачів Xiaomi Mi 11 Lite все одно напевно віддадуть перевагу слухати музику через бездротову гарнітуру. Наразі популярність TWS-навушників зростає, а ціни знижуються.
Для підключення бездротових навушників або колонок передбачено вбудований адаптер Bluetooth 5.1. Wi-Fi-модуль підтримує стандарт 802.11ac, тобто може працювати у діапазонах 2,4 та 5 ГГц. Підтримки Wi-Fi 6 немає, так само як і можливості працювати в мережах 5G. А ось NFC є, що є великим плюсом на тлі зростання популярності безконтактних способів оплати.
Дисплей
Як було зазначено вище, Xiaomi Mi 11 Lite обладнаний плоским AMOLED-дисплеєм з підтримкою 10-бітного кольору та частоти оновлення 90 Гц. За замовчуванням частоту 90 Гц відключено, тобто екран працює на стандартних 60 Гц. Увімкнення режиму підвищеної частоти робить інтерфейс плавнішим, що особливо помітно під час прокручування. Але він працює не в усіх програмах — наприклад, 90 Гц так і не вдалося побачити на YouTube.
Кольори на дисплеї приємні, зображення чітке завдяки роздільній здатності Full HD+. Запас яскравості дозволяє спокійно читати з екрана під прямими променями сонця. На дисплей вже із заводу наклеєна захисна плівка, у якої, щоправда, немає нормального олеофобного покриття, через що пальці на екрані ковзають насилу.
Рамки навколо дисплея не найтонші, але відсутність масивного «підборіддя» (так називають нижню рамку, яка у багатьох смартфонів товща інших) робить апарат візуально безрамковим. У верхньому лівому кутку «причаїлося» кругле око 16-мегапіксельної фронтальної камери. Колись всі телефони будуть оснащуватися підекранними селфі-модулями, а поки цього не сталося, круглий виріз для «фронталки» — це найкомпактніше рішення.
Продуктивність
Апаратною основою Xiaomi Mi 11 Lite виступає процесор Qualcomm Snapdragon 732G. Фактично цей чіпсет є Snapdragon 720G, але з розігнаним графічним прискорювачем Adreno 618. Для повсякденних завдань його потужності цілком вистачає — інтерфейс операційної системи Android 11 з фірмовою оболонкою MIUI 12 та програми працюють плавно, без підвисань та інших «атрибутів» слабкого «заліза».
А ось з іграми цієї однокристальної системи не все так однозначно. Звичайно, чіп потягне будь-яку іграшку, але в вимогливих релізах, таких як, наприклад, PUBG Mobile, налаштування графіки краще ставити на середній рівень, тому що з високими та ультрависокими параметрами у грі стають помітні просідання кадрової частоти (FPS), і смартфон починає відчутно грітися.
Щодо обсягів пам'яті, то залежно від ціни користувач отримує у своє розпорядження 6 або 8 Гбайт ОЗП та 64- або 128-гігабайтний вбудований накопичувач. Останній за необхідності можна розширити карткою microSD, але слід пам'ятати, що слот для неї гібридний, тобто суміщений із слотом для другої SIM-картки. Отже, одночасно карту пам'яті та другу «сімку» використовувати не вдасться.
Автономність
На тлі останніх моделей Samsung Galaxy M-серії, обладнаних акумуляторами ємністю 5000, 6000 і навіть 7000 мА*год, батарея Xiaomi Mi 11 Lite на 4250 мА*год виглядає скромно. Але на практиці апарат здатний спокійно працювати півтора дні без заряджання, а при дуже активній експлуатації пропрацює цілий день. Але навіть якщо телефон несподівано розрядиться, заповнення запасу енергії не займе багато часу завдяки штатній 33-ватній зарядці.
Камери
Як ми вже відзначили на початку огляду Xiaomi Mi 11 Lite, тильна камера у нього оформлена майже ідентично до фотоблоку старшої моделі Mi 11. Але це не означає, що камери у них однакові. Як доступніша модель середнього рівня, Mi 11 Lite отримав спрощені фотоможливості.
Почнемо з того, що основний модуль не 108-мегапіксельний, а 64-мегапіксельний, і, до того ж, позбавлений системи оптичної стабілізації. Але, треба віддати належне, якість знімків через це не постраждала. При хорошому освітленні смартфон робить яскраві, чіткі та досить деталізовані кадри. При використанні нічного режиму хорошого результату можна досягти і при недостатньому освітленні, особливо на вулиці у темну пору доби. Шумів, звичайно, стає більше, та й деталізація знижується, але загалом це некритично, адже ми говоримо не про інструмент для професійного фотографа.
Другий датчик має роздільну здатність 8 мегапікселів та обладнаний надширококутним об'єктивом. Його призначення — фотографування пейзажів, вулиць, будинків, великих груп людей, словом, використовувати його треба тоді, коли у кадрі потрібно вмістити якнайбільше об'єктів. Щоправда, за якістю надширококутні знімки суттєво поступатимуться фотографіям, зробленим на основний модуль, а в темряві «надшириком» краще взагалі не користуватися, тому що маленька матриця разом з невисокою світлосилою оптики не здатна захопити багато світла. До того ж, дається взнаки відсутність автофокусу.
Третій та останній модуль тильної камери — це 5-мегапіксельний макромодуль для зйомки дрібних об'єктів зблизька. Як показує практика, такими камерами користуються вкрай рідко.
Висновки
Xiaomi Mi 11 Lite, незважаючи на назву та схожий дизайн, не можна розглядати як одну з версій флагманського смартфону Mi 11. Це самостійна модель, що відноситься до середнього цінового діапазону з усіма наслідками, що витікають — не найпотужнішим на ринку процесором, не топовими камерами, меншими обсягами пам'яті. Але якщо адекватно оцінювати Mi 11 Lite відповідно до його ціни, то цей апарат здатний задовольнити всі потреби користувача. У нього хороший екран, він непогано знімає на основну камеру навіть уночі, продуктивності його «заліза» вистачає навіть на те, щоб пограти — не потрібно лише захоплюватися високими налаштуваннями графіки у вимогливих іграх. Автономність не рекордна в класі, але швидка 33-ватна зарядка компенсує те, що гаджет навряд чи зможе пропрацювати довше, ніж півтора дні. Та й зарядний пристрій є у комплекті — покупцям багатьох удвічі та втричі дорожчих флагманів така «розкіш» вже недоступна.