Рівно через рік після прем'єри Xiaomi Mi 11 був представлений його наступник — Xiaomi 12. У цьому огляді ми порівняємо новинку з попередником і з'ясуємо, чи є між ними серйозні відмінності.
Дизайн
Якщо порівнювати зовнішній вигляд двох апаратів по лицьовій панелі, вони здадуться досить схожими. Ті ж округлі кути, той же загнутий з боків дисплей. Однак новинка вийшла помітно компактнішою за рахунок того, що діагональ дисплея зменшилася з 6,81 до 6,28 дюйма, хоча верхня та нижня рамки стали трохи ширшими, через що екран займає 89,2% фронтальної поверхні корпусу проти 91,4%. у випадку з Xiaomi Mi 11. Для селфі-камери, як і раніше, передбачений круглий виріз у дисплеї, але тепер він розташований не зліва, а по центру верхньої частини. Від пошкоджень екран захищає скло Corning Gorilla Glass Victus. На сьогоднішній день це найміцніше загартоване скло, яке застосовується в Android-смартфонах.
Ззаду відмінностей більше. Насамперед видається в очі нове оформлення блоку тильної камери. Якщо в Mi 11 у його дизайні переважали плавні овальні лінії, то в Xiaomi 12 фотомодуль має форму прямокутника з лише трохи закругленими кутами. Цим він більше нагадує блок тильної камери в Xiaomi Mi 10T, проте, на відміну від нього, пофарбований у колір корпусу.
Матеріал задньої панелі Xiaomi 12, як і попередника, може бути виконаний як з матового скла, так і з екошкіри. Обидва варіанти виглядають добре та стильно, вони не ковзають у руках і не покриваються слідами від пальців. Незалежно від того, з чого виготовлена задня панель, рамка по периметру корпусу завжди алюмінієва.
На жаль, місця захисту від води у флагманському смартфоні Xiaomi знову не знайшлося. Можливо, виробник і передбачив якісь рішення для того, щоб рідина не потрапила всередину телефону, наприклад, під час дощу, але жодного рейтингу IP в характеристиках моделі не згадується. Для пристрою, який очолює модельний ряд відомого бренду, це щонайменше дивно.
Щодо ергономіки, то користуватися смартфоном однією рукою стало однозначно зручніше завдяки компактнішим габаритам. Апарат доводиться менше перехоплювати, стало реальним дістати верхню шторку одним рухом. Та й носити в кишені Xiaomi 12 стало простіше, ніж Mi 11. Звичайно, знайдуться ті, хто скаже, що фільми та ігри краще виглядали на більшому екрані попередника, але єдиної думки тут бути не може — одним важливіший розмір, іншим зручність.
Дисплей
Xiaomi Mi 11 мав шикарний AMOLED-дисплей з діагоналлю 6,81 дюйма, роздільною здатністю 3200х1440 пікселів і підтримкою частоти оновлення 120 Гц. Xiaomi 12 несподівано отримав матрицю меншого розміру (6,28 дюйма), яка до того ж має нижчу роздільну здатність (2400х1080 пікселів). Через це піксельна щільність зменшилася з 515 ppi до 419 ppi. Однак цього все одно більш ніж достатньо для того, щоб користувач не помічав неозброєним оком окремі пікселі.
Максимальна яскравість знизилася з 1500 до 1100 ніт, хоча зі смартфоном, як і раніше, комфортно працювати навіть під прямими променями сонця. Якість зображення залишилася на висоті — яскраві насичені кольори, включаючи глибокий чорний, поєднуються із широкими кутами огляду. Зрозуміло, тут також є частота оновлення 120 Гц, є підтримка технологій розширення динамічного діапазону Dolby Vision і HDR10+.
Сканер відбитків пальців вбудований у дисплей та заснований на оптичній технології. Спрацьовує він швидко і здебільшого точно, проте жирні чи мокрі руки сприймає погано. Для таких випадків знадобиться функція розблокування обличчям.
Щоб те, що відбувалося на екрані під час перегляду фільму або гри, здавалося максимально реалістичним, Xiaomi 12 обладнаний стереодинаміками, налаштуванням звучання яких займалася відома в колах меломанів фірма Harman Kardon.
Продуктивність
Xiaomi Mi 11 був побудований на базі процесора Qualcomm Snapdragon 888 — найпотужнішого для свого часу чіпсету для Android-смартфонів. Він і зараз не втратив своєї актуальності, оскільки навіть найвибагливіші ігри запускає з максимальними налаштуваннями графіки. Однак Xiaomi воліє йти в ногу з часом, тому апаратною основою дванадцятої моделі послужив чіпсет Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Це найсвіжіша однокристальна топова система від американського чіпмейкера, швидкодії якої вистачить на роки вперед. До того ж, вона меншою мірою, ніж Snapdragon 888, схильна до нагрівання під навантаженням, оскільки виробляється за 4-нанометровим техпроцесом. Додатково для покращення відведення тепла інженери Xiaomi розробили для смартфона трирівневу систему охолодження.
Об'єм оперативної пам'яті Xiaomi 12 в порівнянні з Mi 11 збільшувати не стали — споживачеві, як і раніше, доступні версії з 8 і 12 ГБ ОЗУ. Аналогічним чином вчинили і з вбудованим накопичувачем, який може вміщувати 128 чи 256 ГБ. При виборі модифікації слід пам'ятати, що додати вільного місця для зберігання файлів не вдасться — Xiaomi 12, як і його попередник, не підтримує картки microSD.
Прямо з коробки апарат працює під керуванням операційної системи Android 12 з фірмовою оболонкою MIUI 13. Немає сумнівів у тому, що наприкінці цього або на початку наступного року смартфон оновиться до Android 13, оскільки Xiaomi славиться тривалою підтримкою своїх мобільних пристроїв.
У плані комунікацій у телефону все більш ніж гаразд. Підтримка мереж 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 та NFC для безконтактної оплати. Є навіть інфрачервоний передавач для дистанційного керування різною побутовою технікою. А ось із дротових інтерфейсів є тільки порт USB Type-C, оскільки роз'єм для навушників відсутній.
Автономність
Зазвичай виробники намагаються збільшувати ємність батареї смартфонів з кожним поколінням, адже «залізо» стає все сильнішим. Однак у випадку з Xiaomi 12 ми бачимо інше. Акумулятор не тільки не збільшили, а й навіть зменшили на 100 мАг, до 4500 мАг. На перший погляд це здається нелогічним, проте не потрібно забувати, що і сам телефон став компактнішим за розмірами, а значить, усередині стало менше місця для встановлення об'ємної батареї. Крім того, у Xiaomi 12 не такі великі діагональ і роздільна здатність дисплея, що позитивно позначається на автономності. У результаті навіть при активному використанні пристрій працює без підзарядки з ранку до вечора, що є типовим показником для флагманського смартфона.
Скорочення ємності акумулятора також побічно компенсує підвищена з 55 до 67 Вт потужність заряджання. Щоб заповнити запас енергії з 0 до 100%, смартфону потрібно лише 40 хвилин. Бездротова зарядка теж підтримується, причому її потужність може досягати 50 Вт при використанні зарядної станції. Телефон і сам може бути зарядною станцією для інших гаджетів, наприклад смарт-годинника або бездротових навушників. У цьому випадку апарат віддаватиме до 10 Вт потужності.
Камери
Кількість камер у тильному фотоблоці не змінилася — їх, як і раніше, три. А ось якісні зміни значні. Якщо раніше в ролі основного застосовувався 108-мегапіксельний модуль Samsung, то тепер він поступився місцем 50-мегапіксельному сенсору виробництва Sony. При цьому більшість інших характеристик залишилися незмінними — апертура діафрагми f/1,9, фазовий автофокус PDAF та система оптичної стабілізації зображення. При цьому розмір пікселя трохи виріс (з 0,8 до 1 мкм), що теоретично має позитивно позначитися на якості зйомки в умовах недостатнього освітлення. У сутінках і темряві апарат робить гідні кадри. Помилки в кольоропередачі та деталізації, звичайно, трапляються, але викликані вони, швидше за все, програмними причинами в алгоритмі обробки зображень. Що ж до фотографій, зроблених при хорошому освітленні, то до них причепитися складно — чудова чіткість, яскраві насичені кольори та широкий динамічний діапазон.
Основний фотомодуль може записувати відео в роздільній здатності аж до 8K, але в такому режимі не працює стабілізація, та й дивитися потім такі ролики нема на чому — 8K-телевізори поки що є рідкістю на масовому ринку. Тому краще вибирати режими 4K або 1080p — тоді і стабілізація працюватиме, і кадрова частота зросте, що в сукупності зробить відео набагато плавнішим. Для любителів супер-слоумо передбачено окремий режим 720p@1920fps.
Два інші модулі залишилися такими ж, як у Xiaomi Mi 11. Йдеться про 13-мегапіксельний датчик із надширококутною оптикою та 5-мегапіксельний макромодуль, який також частково виконує функцію зум-об'єктиву.
Фронтальна камера побудована на базі 32-мегапіксельної матриці і гідно справляється як із селфі для соцмереж, так і з відеодзвінками.
Висновки
Xiaomi 12 став компактнішим, ніж його попередник Mi 11, але при цьому отримав дисплей з меншими діагоналлю і роздільною здатністю, хоча і з такою ж високою якістю зображення. У нього потужніша апаратна платформа, яка, будемо сподіватися, не виявиться настільки гарячою під час роботи під тривалим навантаженням. Автономність залишилася приблизно на колишньому рівні, принаймні, точно не погіршилася, хоча ємність батареї стала трохи меншою. Зате швидка зарядка стала ще швидшою. Радикальних змін як фотографій і відео, знятих на вбудовану камеру, не спостерігається, але тільки тому, що Mi 11 знімав вже дуже добре. Іншими словами, з Xiaomi 12 вийшов гідний наступник.