Рік підходить до завершення, а в блозі Wookie.UA якось мало уваги приділено такому гідному бренду як Samsung. Усуньмо недоробку. Проведемо порівняння двох моделей — Galaxy A73 5G та Galaxy M53 5G.

Галактична ієрархія

Коли ми вже взялися порівнювати різні моделі одного і того ж бренду, то вельми корисно відразу ж навчитися читати інформацію, зашифровану в назвах гаджетів. Таке знання помітно спрощує вибір.

У всіх смартфонах південнокорейського бренду є слово Galaxy. Яккожна справжня галактика, Samsung Galaxy складається з "сузір'їв" — лінійок гаджетів, що позначаються M, A, S, Flip і Fold.

Лінійка, що позначається як Galaxy S — це повноцінний флагман. Певною мірою їх можна назвати "вбивцями айфонів". Тобто пристроями, здатними відібрати у "яблучників" помітну частку ринку. Амбітний замір корейців вдався. По ряду параметрів iPhone перетворився в смартфон, що змушений постійно наздоганяти Galaxy S. Мало того, постійно щось запозичує з арсеналу S-лінійки.Тому зрозуміло, що придбання смартфона Galaxy S виллється в значну суму.

Тут слід також згадати лінійку S Ultra. Вона є наступницею лінійки Galaxy Note (випуск припинено у 2021 р.) і характеризується величезним як для смартфона дисплеєм та застосуванням стилусу. Одним словом, тако собі недешева, статусна річ.

Літерою A позначені гаджети, які можна назвати "народними смартфонами". Вони доступніші за ціноюі найбільш численні. Важлива перевага A-лінійки — гідне співвідношення "ціна/якість". Так, для виготовлення корпусів Galaxy A використовуються не найдорожчі матеріали. І в них немає преміум-опцій на кшталт бездротової зарядки. Однак чимала частина споживачів легко обходиться без них.

Samsung Galaxy M – серія, орієнтована, як і Galaxy A, на середній гаманець.

Обидві лінійки характеризуються гідною продуктивністю та місткістю батарей.

Якщо для користувача має значення дизайн, то варто уважніше придивлятися до лінійки Galaxy A.

На завершення дуже коротко про лінійки Flip і Fold. Це цікаві пристрої з  гнучким дисплеєм. Вони відносно недавно почали завойовувати ринок. Позначення Flip та Fold відображають деякі конструктивні особливості смартфонів. Якщо читач вже є щасливим власником такої стильної речі як смартфон з гнучким дисплеєм, то рекомендую почитати огляд фірмових аксесуарів на сайті Wookie.UA.

Ну, а тепер порівняємо окремі технічні характеристики двох моделей корейського виробника.

Турнір Samsung Galaxy A73 5G vs Samsung Galaxy M53 5G розпочинається.

Енергоозброєність

Почати з цього параметра змушують реалії нашого часу. В умовах багатогодинної відсутності електроенергії в цілих регіонах, працюючий смартфон — це одночасно і зв'язок і джерело світла. Та й, зрештою, розвага.

Обидва пристрої оснащені акумулятором із типовою для середнього смартфона місткістю 5000 мА∙год. Для прикладу — представлені в жовтні Xiaomi 12T та Xiaomi 12T Pro мають акумулятори такої ж місткості. А у представників лінійки iPhone 14 – діапазон місткості акумуляторів від 3200 мА∙год до 4323 мА∙год.

Apple, звичайно, запевняє, що в айфонах чотирнадцятої лінійки встановлені особливо ощадливі процесори. Тому їхня автономність відповідна показникам конкурентів. Як то кажуть – сумніви все одно закрадаються.

На повній зарядці Samsung Galaxy M53 впевнено показує до 14 годин веб-браузингу (з використанням Wi-Fi та частотою оновлення 120 Гц). За цим показником модель обганяє Samsung Galaxy A73 5G приблизно на одну годину. Обидві моделі показують близький показник тривалості розмови — близько 28 годин та відтворення HD-відео — майже 21 годину.

Якщо почаклувати в налаштуваннях, то можна ще знизити витрату енергії: вимкнути режим always-on, зменшити продуктивність процесора, заборонити витрати ресурсів фоновими програмами.

Обидві моделі підтримують швидке заряджання стандарту USB Power Delivery. І не підтримують бездротову.

За пів години підключення батарея набирає 30-40% місткості. Для повної зарядки потрібно години півтори. Прямо скажемо – за такі гроші хотілося б бачити більшу швидкість зарядки. І ще прикрий нюанс — в обох смартфонів відповідний адаптер не входить до комплектації.

Процесори та продуктивність

У Galaxy M53 встановлений цілком сучасний MediaTek MT6877 Dimensity 900 з підтримкою 5G та графічним чіпом Mali-G68 MC4.

Samsung Galaxy A73 оснащений Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G та графічним чіпом Adreno 642L. Якщо для когось із читачів це важливо, то зауважу, що Snapdragon 778G зустрічається у набагато дешевших смартфонах.

Про Galaxy M53 можна впевнено говорити, що у нього хороше, як для середнього класу, "залізо". Що стосується Galaxy A73, то тут ціна "заліза" дещо завищена.

Теоретично Galaxy M53 існує у версіях з таким поєднанням оперативна/внутрішня пам'ять: 6GB/128, 8GB/128 та 8GB/256 ГБ. Однак в Україні (та й у всій Європі) офіційно пропонується лише конфігурація 6/128 Гб.

Конфігурації пам'яті Samsung Galaxy A73 5G: 6/128 Гб, 8/128GB Гб, 8/256 Гб.

Обидва пристрої мають слот для картки пам'яті.

Це цілком пристойні показники, що покривають потреби більшості користувачів.

Згадаю, що в обох моделях є функція, за яку доведеться платити, але вона практично не застосовується. Це про можливість роботи в мережах 5G.

Порівняємо фотоможливості

Samsung Galaxy M53 оснащений основною камерою на 108 Мп, ультраширококутною на 8 Мп, камерою для макрозйомки (2 Мп), датчиком глибини (2 Мп) для розмиття заднього плану.

На задній панелі Samsung Galaxy A73 5G розташовані чотири об'єктиви: основна камера з роздільною здатністю 108 Мп, ультраширококутна на 12 Мп, сенсора глибини та макрокамера на 5 Мп.

Обидві моделі оснащені селфі камерою на модуль 32 Мп. Також обидва смартфони знімають відео 4K@30fps, 1080p@30/60fps.

В умовах хорошого освітлення основні та фронтальні камери дають цілком пристойні фото та відео. Чого не можна сказати про макрокамери. Якість знімків виходить посередня. У Galaxy M53 сподобався нічний режим. Він добре виручає при слабкій освітленості.

Загалом фотоможливості смартфонів знаходяться приблизно на одному рівні. У чомусь виграє Galaxy M53, у чомусь – Galaxy A73. І обидва вони поступаються у фотографуванні флагманам.

Увага на екран

Обидві моделі, що порівнюються, можуть похвалитися гідним дисплеєм. І Galaxy A73 vs і Galaxy M53 оснащені дисплеєм (діагональ 6.7") Super AMOLED Plus, роздільною здатністю 1080 x 2408 пікселів. Від мінливостей життя дисплей захищений склом Corning Gorilla Glass 5. Частота оновлення екрана має значення 60 до 120 Гц.

В українських реаліях (я все про відключення електрики) важливо пам'ятати, що частота оновлення 120 Гц "садить" акумуляторну батарею приблизно на 20% швидше Тому якщо когось, на превеликий жаль, накрив блекаут, то розумно буде знизити частоту оновлення. Плавністю картинки в такій ситуації можна знехтувати заради кращої автономності. В дисплеї присутні звичайні для цього бренду режими роботи екрана: насичений колір (Vivid) і природний (Natural).Також наявна дуже корисна опція захисту очей. При його ввімкненні  відтінки стають теплішими. Особливо корисно застосовувати таку опцію при слабкому висвітленні. Одне слово, дисплей обом смартфонам дістався чудовий.

Програмне забезпечення

Обидві моделі працюють під управлінням ОС Android 12 з фірмовою оболонкою One UI 4.1. Обновлятиметься програмне забезпечення до Android 13 та One UI 5.

Обидва смартфони поставляються з чималою кількістю встановлених програм. Але те, що не використовується можна, зрозуміло, видалити. З того, що буде корисним користувачеві як просунутому, так і малодосвідченому: функція AOD (always-on display), розблокування пристрою по обличчю, функція Link to Windows (дозволяє зв'язати смартфони з десктопом).

Порівняємо дизайн

Samsung Galaxy M53 має габарити 164.7x77x7.4 мм при вазі 176 г. Параметри Samsung Galaxy A73 5G: 163.7x76.1x7.6 мм при вазі 181 р. По правді кажучи, різниця практично непомітна. Обидва телефони я б назвав би ергономічними, комфортними у використанні. Вони зручно та надійно лягають, що у чоловічу, що у жіночу долоню.

Обидві моделі мають передню панель зі скла, плоску матову "спинку" та глянсову бічну грань — із пластику. Блок камер винесено у верхній лівий кут. Для передньої камери є маленький круглий виріз на екрані.

Samsung Galaxy A73 5G в кольорі Awesome Mint

Тепер порівняємо розташування органів управління.

Сканер відбитків пальця у Galaxy M53 вбудований у клавішу на ребрі корпуса, а Samsung Galaxy A73 захований під дисплей.

На нижній грані Samsung Galaxy A73 розташований роз'єм Type C, зовнішній динамік та мікрофон. На верхній грані знаходиться слот для сім-карти та карти пам'яті.

У Galaxy M53 "гойдалка" регулювання гучності та кнопка включення-блокування (вона ж — сканер відбитка пальця) розташовані на правій бічній грані.

Samsung Galaxy M53 5G в кольорі Green

На верхній грані Galaxy M53 розташований мікрофон (у Galaxy A73 там – слот для карт). На нижній грані ще один мікрофон, решітки динаміка, роз'єм USB Type-C. Зверніть увагу — 3,5 мм роз'єму для навушників у моделей немає. І взагалі – навушники, як і блоки живлення, в комплектацію не входять. Тому можна розраховувати тільки на TWS-навушники. Дещо цікаве про ці гаджети можна прочитати в блозі на сайті Wookie.UA.

Ціновий фактор

На ринку України обидві моделі стали доступними навесні 2022 р. На початку зими ціни на Samsung Galaxy A73 в інтернет-магазинах перебували в інтервалах:

  • конфігурація пам'яті 6/128GB: 19000 – 22000 грн;
  • конфігурація пам'яті 8/256GB: 21000 — 23000 грн.

Що стосується Samsung Galaxy M53, то ця модель на нашому ринку доступна лише у конфігурації 6/128GB. Інтервал цін: 16000 – 17000 грн

Декілька висновків на завершення

Спочатку про Samsung Galaxy M53 5G. Смартфон майже не поступається флагманам у плані дизайну. У нього чудовий дисплей. Смартфон впевнено справляється з найпоширенішими завданнями: від веб-серфінгу до фото та відео. Явні мінуси – в комплектації немає зарядного пристрою. Неочевидні мінуси — немає стереозвучання і процесор слабенький для ігор, що вимагають від смартфона багато ресурсів.

Тепер що стосується Samsung Galaxy A73 5G. Це високопродуктивний пристрій, здатний працювати одночасно з великою кількістю програм. Дякуємо за це потужному процесору та 8 ГБ оперативної пам'яті. У смартфона – чудовий дисплей. За енергоозброєністю та автономністю Galaxy A73 5G дещо поступається Samsung Galaxy M53 5G. Це зворотний бік хорошої продуктивності. На жаль, у Samsung Galaxy A73 5G у комплектації теж немає зарядки (і навушників). Ну, і найважливіший аргумент не на користь цієї моделі порівняно з конкурентом – вищий цінник.

Одним словом, обидві моделі цілком гідні. Так, у китайських конкурентів за ті ж гроші можна знайти моделі й потужніші, і з кращим функціоналом. Але якщо вам подобається ідеологія та естетика бренду Samsung, то кожна і порівнюваних тут моделей цілком варті ваших грошей.

Андрій Мазур - оглядач на Wookie.UA
Андрій Мазур
оглядач на Wookie.UA