Redmi 14C та Poco C75 — практично однакові моделі від різних суббрендів компанії Xiaomi. Обидва пристрої оснастили хоч і не найбільш просунутими, зате нетипово великими екранами. Крім того, новинки привертають увагу оригінальним дизайном, гарною автономністю та доступними цінами. При цьому різниця між смартфонами, якщо не враховувати косметичні елементи, зводиться до обсягу оперативної пам'яті. Яка з двох моделей краща і чи варто взагалі брати якусь із них? Давайте розбиратися.

Модель

Redmi 14C

Poco C75

Габарити та вага

171,9 x 77,8 x 8,2 мм, 207 г (екошкіра), 211 г (скло)

171,9 x 77,8 x 8,2 мм, 204 г (пластик)

Кольори

Зелений, чорний, синій

Зелений, чорний, золотистий

Дисплей

6,88 дюйма, IPS LCD, 720 x 1640 пікселів, 260 ppi, 120 Гц

6,88 дюйма, IPS LCD, 720 x 1640 пікселів, 260 ppi, 120 Гц

Процесор

Mediatek Helio G81 Ultra

Mediatek Helio G81 Ultra

Пам'ять

4/128 ГБ, 8/256 ГБ

6/128 ГБ, 8/256 ГБ

Підтримка накопичувачів

microSDXC

microSDXC

Передвстановлена система

HyperOS на базі Android 14

HyperOS на базі Android 14

Задні камери

Основна: 50 Мп, f/1,8, 28 мм, PDAF

Датчик глибини: 2 Мп, f/2,4

Допоміжна камера: 0,08 Мп

Основна: 50 Мп, f/1,8, 28 мм, PDAF

Датчик глибини: 2 Мп, f/2,4

Допоміжна камера: 0,08 Мп

Передня камера

13 Мп, f/2,0

13 Мп, f/2,0

Бездротовий зв'язок

2хNano-SIM, 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.4, NFC

2хNano-SIM, 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.4, NFC

Звук

Монодинамік, порт 3,5 мм

Монодинамік, порт 3,5 мм

Акумулятор

5 160 мА·год, 18 Вт

5 160 мА·год, 18 Вт

Комплектація

Смартфон, USB-кабель

Смартфон, USB-кабель

Офіційні ціни в Україні

5 000 грн (4/128 ГБ)
6 500 грн (8/256 ГБ)

5 200 грн (6/128 ГБ)
6 300 грн (8/256 ГБ)

Зовнішній вигляд

Redmi 14C

Redmi 14C і Poco C75 ідентичні за габаритами та є одними з найбільших смартфонів на ринку. Апарати не можна назвати товстими. Однак за довжиною та шириною кожен із них на кілька міліметрів перевершує параметри середньостатистичного бюджетника. Таким чином, якщо у вас маленькі руки, будь-який із цих пристроїв може виявитися для них незручним. Більше того, такий смартфон поміститься не у всяку кишеню.

Poco C75

Товсті відступи навколо екранів, а також краплеподібні вирізи для фронтальних камер — типові атрибути дешевих смартфонів. У той же час новинки виділяються серед більшості аналогів круглим виступом для задніх камер, що нагадує циферблат наручного годинника. Щось подібне ви могли бачити на апаратах іншого китайського бренду — Realme. Наскільки вдале таке оформлення камер, судіть самі. Але варто визнати, що великий круглий блок посередині задньої панелі відразу привертає увагу.

Елементи керування апаратів стандартні. Праворуч розташовані клавіші гучності, а також кнопка живлення/блокування екрана із вбудованим сканером відбитків пальців. На лівому торці можна розгледіти слот для накопичувача та SIM-карток. Знизу знаходяться отвори динаміка та зарядного USB-порту, а зверху — роз’єм для навушників.

Redmi 14C

Відмінності в дизайні моделей полягають у кольорах та матеріалах корпусу. Так, Redmi 14C доступний у чорній та біло-синій версіях зі скляними спинками, а також у зеленому варіанті з екошкірою на задній панелі. Якщо скло миттєво покривається відбитками пальців, то на штучній шкірі вони майже непомітні. Poco C75 продається у трьох версіях: чорній, зеленій та золотистій. Дві останні прикрашені хвилястим візерунком, що переливається на світлі. На відміну від Redmi 14C, всі варіанти цієї моделі є пластиковими.

Захист Redmi 14C від вологи та пилу відповідає рейтингу IP52, що для недорогих пристроїв нормально. Простіше кажучи, корпус смартфона майже не боїться пилу та дрібних бризок, але вразливий для контактів із великою кількістю води. Про захищеність Poco C75 сайт виробника замовчує, але швидше за все, вона така сама. Про тип і міцність стекол, використаних у пристроях, теж нічого не відомо.

Poco C75

Параметри екранів

Дисплеї Redmi 14C і Poco C75 явно не найкращі у бюджетному сегменті, але загалом відповідають вартості моделей. Перше, що впадає у вічі, це їх розміри. Більшість смартфонів оснащені екранами з діагоналлю до 6,7 дюйма. Однак виробник на цьому не зупинився та обладнав новинки панелями на 6,9 одиниць. Такий екран містить багато інформації і відмінно підходить для споживання контенту.

Разом з тим роздільна здатність дисплеїв складає всього 720 x 1640 пікселів. Для таких великих панелей цього значення недостатньо. В результаті при уважному огляді зображення може здаватися трохи розмитим або пікселізованим. Навіть у поточній ціновій категорії багато пристроїв отримують чіткіші екрани.

Redmi 14C

Дисплеї новинок базуються на технології IPS. Такі матриці відстають від більш сучасних AMOLED-панелей за рівнем контрастності та яскравості, але в цілому забезпечують хорошу якість передачі кольору. Обидва екрани підтримують широкий діапазон відтінків і не тьмяніють під час погляду під кутом. Під час використання смартфонів на сонці зображення стає блідим, але залишається читабельним.

Екрани Redmi 14C та Poco C75 підтримують високу частоту оновлення — до 120 Гц. В результаті анімації інтерфейсу зазвичай виглядають на них чіткими та плавними. Однак смартфонам не завжди вистачає потужності, щоби підтримувати максимальну частоту. Тому періодично вона падає, і рухи на екрані стають більш різкими.

Poco C75

Швидкодія та пам'ять

Обидві новинки працюють на чипі Mediatek Helio G81 Ultra. При цьому кожна модель продається у двох версіях із різним обсягом пам'яті. Redmi 14C доступна у варіантах 4/128 ГБ та 8/256 ГБ, а Poco C75 — у конфігураціях 6/128 ГБ та 8/256 ГБ. Пристрої підтримують картки формату microSD, за допомогою яких можна збільшити розмір внутрішнього сховища. Однак накопичувач потрібно купувати окремо.

Продуктивність новинок відповідає їхній вартості. Інтерфейс і більшість програм на обох пристроях працюють досить швидко, щоб не викликати дискомфорт. У той же час деякі розділи оболонки відкриваються з невеликими ривками, а вимогливі до ресурсів програми запускаються із затримками. Особливо довго завантажуються ігри. До речі, смартфони без проблем запускають усі прості іграшки, але мають проблеми з просунутою графікою. Наприклад, у PUBG комфортно грати лише на середніх налаштуваннях якості, а у Genshin Impact — тільки на низьких.

Redmi 14C

Окремо варто сказати про найдешевшу версію Poco C75 з 4 ГБ оперативної пам'яті. Цей варіант, що очікувано, працює повільніше. Якщо в інтерфейсі відставання проявляється не так сильно, під час ігор смартфон відверто гальмує. Тож цей варіант точно не варто купувати геймерам.

Пристрої продаються з попередньо встановленою системою HyperOS на базі Android 14. Оболонка може дратувати вбудованою рекламою, але в іншому це сучасний і функціональний інтерфейс. Швидше за все, користувачі новинок можуть розраховувати на оновлення до наступної версії HyperOS 2.0. Проте, знаючи політику Xiaomi щодо бюджетників, розраховувати на багаторічну підтримку системи не варто.

Poco C75

Можливості камер

На виступі для задніх камер у кожного смартфона можна побачити аж чотири модулі. Але повноцінною камерою є лише один із них. Це 50-мегапіксельний модуль із підтримкою фазового автофокусу. Його доповнюють датчик глибини, який служить для розмиття заднього плану, та спалах. В якості четвертого модулю на сайтах пристроїв вказана «додаткова лінза» з роздільною здатністю 0,08 Мп без будь-яких інших подробиць. Швидше за все, це ще один який-небудь допоміжний датчик.

Redmi 14C

Основна камера, як і варто було б очікувати від цієї цінової категорії, досить скромна. На прийнятну якість знімків можна розраховувати лише в ідеальних умовах освітлення. Зображення виходять досить чіткими та деталізованими, щоб їх було не страшно розглядати на великому моніторі. Однак автофокус не завжди встигає за камерою, через що рухомі об'єкти часто виходять розмитими. А при поганому освітленні зображення покриваються шумами, а також втрачають деталі та кольори.

Максимальна роздільна здатність відео становить 1080p при 30 к/с. Як і у випадку з фотозйомкою, якість відео сильно залежить від освітлення. Більше того, при русі камери під час запису зображення трясеться і втрачає чіткість через відсутність нормального механізму стабілізації.

Poco C75

В якості фронтальної камери кожен смартфон отримав 13-мегапіксельний модуль з підтримкою функції відеозапису в роздільній здатності до 1080p. Ця камера також не пропонує нічого особливого. Але для селфі та відеозв'язку більшості користувачів її має вистачати.

Зв'язок, звук, акумулятори

Redmi 14C та Poco C75 оснащені подвійними слотами для SIM-карток формату NanoSIM. Для накопичувача передбачено не гібридний, а повноцінний окремий роз'єм. Так що ви можете використовувати дві «сімки» та картку пам'яті одночасно. Крім того, обидва смартфони підтримують Wi-Fi 5, NFC і, що незвично для бюджетників, останню версію Bluetooth — 5.4.

Redmi 14C

Щодо звуку все стандартно: монодинамік і роз'єм 3,5 мм для підключення дротових навушників. Динамік звучить голосно, але на високих рівнях звук втрачає чистоту і починає спотворюватись.

Незважаючи на розмір дисплеїв, обидві новинки показують добрий рівень автономності. Кожна з них оснащена ємною батареєю на 5 160 мА·год і спокійно витримує півтора-два дні роботи при середньому навантаженні. З іншого боку, з часом заряджання все не так райдужно. Через обмежену потужність — всього 18 Вт — для відновлення енергії смартфонам потрібно більше двох годин. Плюс до всього адаптер живлення не входить в комплектацію, його потрібно купувати окремо.

Що маємо у підсумку

Як і більшість бюджетників, новинки Xiaomi отримали скромні камери та відносно слабке залізо. Крім того, Redmi 14C та Poco C75 досить громіздкі. А ще вони відстають від багатьох конкурентів за якістю екранів. І все ж таки ці моделі можуть підійти користувачам, яким потрібен простий автономний смартфон з великим дисплеєм і невисоким цінником.

Якщо ж вибирати з двох моделей, мабуть, більш вигідним варіантом виглядає Poco C75. Його версія на 128 ГБ всього на 200 грн дорожча за аналогічний варіант Redmi 14C, але має більше оперативної пам'яті і тому працює швидше. При порівнянні 256-гігабітних версій Poco теж виривається вперед, оскільки за однакових характеристик коштує дешевше.

Максим Пономаренко - оглядач на Wookie.UA
Максим Пономаренко
оглядач на Wookie.UA