Зміст
Новинка від Xiaomi може порадувати великим плавним екраном, добротною якістю збірки та непоганою, як для бюджетника, 108-мегапіксельною задньою камерою. Але швидкість роботи Redmi 13 викликає питання. Чи справді все погано? Давайте розбиратися.
Габарити та вага |
168,6 x 76,3 x 8,3 мм, 205 г |
Захист |
Corning Gorilla Glass, IP53 |
Дисплей |
6,79 дюйма, IPS, 1080 x 2460 пікселів, 396 ppi, 90 Гц |
Процесор |
Mediatek Helio G91 Ultra |
Пам'ять |
6/128 ГБ або 8/256 ГБ |
Знімний накопичувач |
microSDXC |
Передвстановлена система |
HyperOS на базі Android 14 |
Задні камери |
Основна: 108 Мп, f/1,8, PDAF Макро: 2 Мп, f/2,4 |
Передня камера |
13 Мп, f/2,5 |
Бездротовий зв'язок |
2хNano-SIM, 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.4, NFC |
Звук |
Монодинамік, аудіороз'єм 3,5 мм jack |
Акумулятор |
5 030 мА·год, 33 Вт |
Комплектація |
Смартфон, USB-кабель |
Офіційна ціна в Україні |
Від 6 300 грн |
Зовнішній вигляд
З погляду дизайну Xiaomi Redmi 13 являє собою типову плитку з плоскими торцями і закругленими кутами. Однак є кілька деталей, які вигідно вирізняють смартфон на тлі більшості дешевих пристроїв. Насамперед це оформлення камер. Задні модулі не оточені виступаючим «островом», а стирчать прямо з тильної панелі. Фронтальна камера мінімалістична, без морально застарілого чубчика. Начебто дрібниці, але завдяки їм Redmi 13 виглядає дещо свіжішим і дорожчим за багатьох конкурентів.
Крім того, хочеться похвалити апарат за матеріали та якість збірки. Майже всі смартфони в цьому ціновому сегменті зроблені цілком із пластику, але задня панель Redmi 13 — скляна. Цей матеріал приємніше відчувається у руках. Корпус справляє враження єдиного цілого, де немає люфтів і нічого не скрипить. І хоча смартфон вразливий для води, виробник заявляє про підвищену стійкість до пилу: апарат відповідає стандарту IP53. Екран покриває стійке до пошкоджень скло Gorilla Glass. Щоправда, Xiaomi не уточнює версію захисту.
З іншого боку, Redmi 13 можна сміливо назвати громіздким смартфоном. Великий екран разом із товстими відступами навколо нього не залишають і натяку на компактність. Тож вам навряд чи буде комфортно використовувати апарат однією рукою. Вага гаджета відповідає габаритам — цілих 205 грамів.
Смартфон продається у трьох колірних версіях: чорній (Midnight Black), блідо-рожевій (Pearl Pink) та блакитній (Ocean Blue). Остання виділяється наявністю на спинці переливного візерунка, що нагадує дрібні хвилі на поверхні води. У деяких країнах також доступна золотиста версія (Sandy Gold), але в українських магазинах на момент написання огляду такий варіант відсутній.
Параметри екрана
Дисплей Redmi 13 трохи більший за середній: довжина діагоналі становить 6,79 дюйма. Це якісна IPS-панель з роздільною здатністю 1080 x 2460 пікселів. Щільності точок, яка дорівнює 396 ppi, цілком вистачає, щоб зображення містило велику кількість деталей і не виглядало розмитим або зернистим.
Екран підтримує широкі кути огляду та досить натурально відтворює кольори. Користувачу доступні різні налаштування гами. Наприклад, можна вибрати підвищену насиченість тонів або увімкнути адаптивне регулювання кольору залежно від контенту. Є також можливість ручного налаштування колірної температури. Єдине, до чого можна причепитися, це рівень яскравості. Під прямим сонячним промінням екран суттєво втрачає фарби. Але з читабельністю тексту та інших елементів проблем бути не повинно.
Максимальна частота оновлення екрана сягає 90 Гц. На піковому значенні до плавності анімацій претензій немає. Але якщо вибрати в налаштуваннях 60 Гц, вас можуть дратувати помітні мікропосмикування в деяких програмах. Тому краще одразу зайти в параметри дисплея та вибрати максимальну частоту або автоматичне регулювання.
Для швидкого розблокування екрана можна використовувати сканер відбитків пальців, вбудований в бічну кнопку. Швидкість спрацьовування сенсора не ідеальна, проте цей недолік компенсує висока точність. Також варто відзначити наявність захисту очей від мерехтіння та синього випромінювання — все підтверджено сертифікатами незалежної організації TÜV.
Подивитися аксесуари до Xiaomi Redmi 13
Швидкодія та пам'ять
Новинка працює на чипі Mediatek Helio G91 Ultra та продається у двох варіантах з різним об'ємом пам'яті: 6/128 ГБ або 8/256 ГБ. Кількість оперативної пам'яті можна збільшити за рахунок внутрішнього сховища, обравши режим розширення ОЗП в налаштуваннях. Це дасть хоч і невеликий, але все ж таки корисний приріст до швидкості роботи. А сховище, своєю чергою, можна розширити за допомогою накопичувача формату MicroSD. Щоправда, його треба купувати окремо.
Незважаючи на значний обсяг оперативної пам'яті швидкість роботи Redmi 13, м'яко кажучи, не вражає. Це абсолютно точно не геймерський смартфон: новинка витягує лише найпростіші ігри. Ба більше, потужності апарата недостатньо навіть для швидкої роботи системи. Багато програм і розділів інтерфейсу відкриваються нехай і з невеликою, але все ж таки помітною затримкою.
Певною мірою у цьому можна звинуватити слабкий чип. Однак навіть інші пристрої з Helio G91 Ultra або зі співставними процесорами всередині працюють швидше, ніж Redmi 13. Так що корінь проблеми, швидше за все, у поганій оптимізації HyperOS під «залізо» поточної моделі або в повільній пам'яті вже застарілого формату eMMC 5.1. Якщо у першому випадку ситуацію можуть виправити оновлення, то у другому швидкість роботи залишиться незмінною.
Можливості камер
Xiaomi Redmi 13 отримав 13-мегапіксельну фронтальну камеру та дві задніх: основну на 108 Мп та макро на 2 Мп. Третій модуль ззаду — це спалах із сигнальним кільцем, яке може блимати, наприклад, під час вхідних дзвінків або активації будильника.
Фронтальна камера робить нехай не вражаючі, але далеко не найгірші селфі. Під час відеодзвінків вона також не підведе. У будь-якому випадку співрозмовник зможе побачити вас у роздільній здатності до 1080p і в більш-менш природних кольорах з пристойним рівнем деталей. Звичайно, якщо ви не сидітимете в темряві. А ось макрокамера підходить хіба що для зйомки документів.
Значно більшої уваги заслуговує основний модуль із швидким автофокусом. Знімки, зроблені за допомогою цієї камери, радують чіткістю, деталізацією та контрастністю. У темний час доби якість, звичайно ж, падає, проте в цілому залишається прийнятною. До рівня флагманських камерофонів Redmi 13 далеко. Але, як для бюджетника, він фотографує дуже непогано.
Водночас відеоможливості камери хвалити немає за що. Їй явно не вистачає стабілізації, через що записи часто виглядають нечіткими. Крім того, якість обмежена роздільною здатністю 1080p, чого для основної камери недостатньо. А ще мікрофон працює тільки в режимі моно, тому аудіодоріжки здаються плоскими.
Зв'язок, автономність, звук
Смартфон оснащений двома слотами для SIM-карток типу Nano-SIM. Один із них гібридний: можна вставити або «сімку», або накопичувач. Як і більшість недорогих телефонів, Redmi 13 не підтримує 5G, eSIM і Wi-Fi новіше за п'яту версію. Проте розробники додали в гаджет модуль Bluetooth актуального стандарту 5.4. Так що можете розраховувати на швидке та енергоефективне підключення до смарт-годинників та інших бездротових пристроїв. Крім того, смартфон обладнано NFC-чипом для безконтактних платежів.
Зі звуком ситуація теж більш-менш типова для бюджетного сегменту. З одного боку, в апараті є роз'єм для дротових навушників формату 3,5 мм jack, який все ще користується попитом серед меломанів. З іншого, динамік у смартфона тільки один і не дуже якісний. Музику на ньому не послухати, але для мелодій дзвінка чистоти та гучності звучання має бути достатньо.
Акумулятора об'ємом 5 030 мА·год новинці вистачає на півтора дні роботи за середнього навантаження. При цьому на повне заряджання смартфона йде близько 1 години і 15 хвилин, що не так уже й погано. Xiaomi рекомендує використовувати зарядний пристрій потужністю 33 Вт. Але, на відміну від більшості конкурентів, Redmi 13 продається без адаптера. Так що цей аксесуар потрібно купувати окремо.
Висновок
Незважаючи на хороший дисплей, потужну для свого класу камеру та солідну якість збірки Redmi 13 не можна назвати вдалим смартфоном. Якщо на посередній динамік і відсутність комплектного адаптера можна ще заплющити очі, то настільки низьку швидкодію ігнорувати складно. Принаймні, якщо виробник не прискорить систему патчами або не знизить ціну.
Ну а поки що у Redmi 13 вистачає конкурентів, які пропонують більше за ті самі гроші. За версію 6/128 ГБ Xiaomi просить 6 300 грн. Натомість вигідніше купити, наприклад, Realme C67 6/128 ГБ. Цей апарат не тільки швидше працює та краще звучить, але ще й продається з адаптером у коробці. А замість Redmi 13 8/256 ГБ, який доступний за 8 000 грн, вигідніше взяти Redmi Note 13 4G від тієї ж Xiaomi. У такому випадку, крім потужнішого заліза, ви отримаєте більше камер і якісніший AMOLED-дисплей.