Oppo A60 виділяється захищеним, але при цьому доволі тонким корпусом. Крім того, завдяки фірмовій зарядній технології смартфон відновлює енергію швидше за більшість конкурентів. У той же час потужність та камери новинки не вражають. А дисплей смартфона відверто застарів навіть за мірками бюджетного сегменту. Докладніше про плюси та мінуси Oppo A60 читайте у нашому матеріалі.

Габарити та вага

165,7 x 76 x 7,7 мм, 186 г

Дисплей

6,67 дюйма, LCD, 720 x 1604 пікселі, 264 ppi, 90 Гц, 950 ніт

Процесор

Qualcomm Snapdragon 680

Пам'ять

8/128 ГБ або 8/256 ГБ

Знімний накопичувач

microSDXC

Передвстановлена система

ColorOS 14 на базі Android 14

Задні камери

Основна: 50 Мп, f/1,8, PDAF

Сенсор глибини: 2 Мп, f/2,4

Передня камера

8 Мп, f/2,0

Бездротовий зв'язок

2хNano-SIM, 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC

Звук

Стереодинаміки, аудіороз'єм 3,5 мм jack

Акумулятор

5 000 мА·год, 45 Вт

Комплектація

Смартфон, USB-кабель, адаптер живлення

Офіційна ціна в Україні

Від 8 000 грн

Дизайн і захист

Зовні Oppo A60 не надто відрізняється від більшості смартфонів за ту саму ціну. У новинки прямі грані, плоскі панелі та трохи закруглені кути. Рамка з боків та над дисплеєм середньої товщини, але ширша знизу. Фронтальна камера острівна: не з'єднується з межами екрана. Задні камери розташовані на плоскому виступі у формі довгастого овалу.

Єдине, що може зачепити погляд, це не зовсім типові варіанти забарвлення. Модель продається у двох версіях: фіолетовій з блискучою текстурою та блакитній з розводами, що нагадують хвилі на поверхні води. Обидві ефектно переливаються під променями світла. В якості матеріалу задньої панелі використано матовий пластик, який добре приховує відбитки пальців. Рамка також пластикова.

Виробник наголошує на захисних властивостях смартфона. Новинка пройшла випробування на відповідність військовому стандарту міцності MIL-STD 810H, які включають падіння під різними кутами та високоінтенсивні удари. У рекламному ролику телефон витримує падіння на асфальт і навіть залишається цілим після потрапляння під колеса моторолера. Звісно, кидати чи бити смартфон навмисно не варто. Та й надійний чохол йому теж не завадить. Але, якщо вірити Oppo, новинка повинна бути міцнішою і витривалішою за звичайні смартфони без заявлених протиударних властивостей.

До того ж Oppo A60 має підвищену стійкість до проникнення пилу і не боїться бризок води: гаджет відповідає захисному класу IP54. Це не повна непроникність, як у флагманів, але для бюджетного сегменту захист непоганий. Більше того, новинка підтримує фірмову функцію Oppo Splash Touch, що підвищує чутливість дисплея до мокрих пальців. Може стати в нагоді під час дощу. Вбудований у бічну кнопку сканер відбитків пальців теж захищений від вологи і за будь-яких умов зберігає високу точність розпізнавання.

Незважаючи на підвищену міцність, смартфон зовсім не виглядає громіздким, як багато протиударних пристроїв. Навпаки, він навіть тонший і легший за середній телефон на ринку. Товщина корпусу складає всього 7,7 мм, а вага — 186 г.

Параметри екрана

Найслабшим компонентом новинки виявився екран. При досить великій діагоналі, довжина якої дорівнює 6,67 дюйма, роздільна здатність екрана складає всього лише 720 x 1604 пікселі. В результаті отримуємо низьку щільність точок — 264 ppi. Через це зображення виглядає недостатньо чітким, а інколи навіть зернистим. Для багатьох користувачів це не буде великою проблемою. Але якщо ви маєте високі вимоги до якості зображення, екран може розчарувати. Адже сьогодні навіть серед бюджетників легко знайти телефон із чіткішим дисплеєм.

В іншому екран Oppo A60 відповідає вартості смартфона. Це LCD-панель. Тому високої контрастності та багатого діапазону відтінків, характерних для дорожчих екранів на основі технології OLED, ви тут не побачите. Але передача кольору досить непогана, з кутами огляду теж все добре. А яскравості цілком вистачає для використання смартфона на вулиці у сонячний день.

Дисплей підтримує три режими оновлення: стандартний, високочастотний та автоматичний. У першому частота оновлення зберігається лише на рівні 60 Гц. Зображення виглядає найменш плавним, проте екран ощадливо витрачає заряд батареї. У високочастотному режимі показник оновлення завжди становить 90 Гц. Це забезпечує максимальну плавність анімацій, але водночас швидше витрачає енергію. Автоматичний режим збільшує частоту лише тоді, коли на екрані є рухомі елементи. Таким чином досягається баланс між плавністю анімацій та економією енергії.

Швидкодія та пам'ять

Oppo A60 працює під управлінням процесора Qualcomm Snapdragon 680. Це один із найпопулярніших чипів, якими оснащують бюджетники до 10 000 грн. Але найкращим його не назвеш, адже в цьому діапазоні зустрічаються процесори на кшталт Snapdragon 685 чи Helio G99. Вони хоч і не сильно, але все-таки швидші.

Що стосується пам'яті, апарат доступний у двох конфігураціях: 8/128 ГБ та 8/256 ГБ. Об'єм ОЗП можна розширити за рахунок внутрішнього сховища. Але й стандартних восьми гігабайтів має вистачати для будь-яких завдань. А сховище, у свою чергу, можна збільшити за допомогою знімного накопичувача. Підтримуються картки формату microSDXC об'ємом до 1 ТБ.

Продуктивності Oppo A60 достатньо для комфортного спілкування та споживання контенту. Переходи між додатками та розділами інтерфейсу не миттєві, але й не настільки повільні, щоб дратувати. Пограти теж можна, але не варто очікувати надто багато. Вимогливі ігри з просунутою графікою будуть гальмувати.

Смартфон продається з попередньо встановленою оболонкою ColorOS 14 на базі Android 14. Це добре оптимізований, простий і водночас функціональний інтерфейс із широкими можливостями для кастомізації. Своїм оформленням та структурою ColorOS дуже нагадує оболонки смартфонів Realme та OnePlus. Якщо раніше у вас був один із пристроїв цих брендів, програмне забезпечення Oppo здасться вам знайомим.

Можливості камер

Смартфону дісталася тільки одна задня камера. Її доповнює лише спалах та датчик глибини. Останній слугує для розмиття заднього фону на знімках. Основна камера непогано фотографує вдень. При хорошому освітленні сенсор з роздільною здатністю 50 Мп забезпечує високу деталізацію та прийнятну чіткість зображення. Кольори виглядають природно, шуми не впадають у вічі. Однак без достатньої кількості світла знімки стають тьмяними та низькодеталізованими. Максимальна роздільна здатність відеозйомки занизька: лише 1080p при 30 к/с. Крім того, основній камері явно не вистачає стабілізації.

Фронтальний модуль отримав сенсор з роздільною здатністю 8 Мп. Селфі, зроблені з його допомогою, не соромно буде опублікувати в Instagram. Та й із дзвінками по відеозв'язку проблем бути не повинно — зображення виходить досить чітким, щоб не розмивати деталі обличчя. Тон шкіри на знімках та відео, як правило, виглядає близьким до реального. Але, знову ж таки, багато чого залежить від світла.

В цілому, система камер Oppo A60 заслуговує на середню оцінку. Не можна сказати, що апарат знімає погано. Але в той же час у його ціновій категорії є пристрої типу Redmi Note 13 і Samsung Galaxy A24. Обидва демонструють помітно кращу якість зйомки, ще й оснащені надширококутними модулями.

Зв'язок, звук, автономність

З комунікаційними можливостями все стандартно: два слоти для SIM-карток формату Nano-SIM, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC для безконтактних платежів. Хіба що версія Bluetooth могла б бути новішою, але не будемо чіплятися.

Що з аудіо? Смартфон радує стереодинаміками з дуже якісним, як для бюджетника, об'ємним звучанням. За потреби в транспорті або в іншій шумній обстановці можна ввімкнути функцію посилення звуку. Однак тут вже не все так добре: гучність справді зросте, але якість звуку знизиться. Для власників дротових навушників Oppo A60 зберіг роз'єм 3,5 мм.

Нарешті настав час розповісти вам про автономність. І тут у новинки все чудово. По-перше, Oppo A60 повинен спокійно витримувати півтора-два дні середнього навантаження: без ігор, тривалої відеозйомки та інших вимогливих до ресурсів завдань. По-друге смартфон підтримує фірмову технологію Oppo SUPERVOOC. З її допомогою апарат може живитися на потужності 45 Вт. Для заряджання з 0 до 50% потрібно лише 30 хвилин. А на повне відновлення енергії йде трохи більше години. Необхідний адаптер живлення лежить у коробці з телефоном.

Висновок

Oppo A60 вийшов неоднозначним смартфоном, що підійде далеко не всім. Апарат не може похвалитися найкращою в класі потужністю або відмінними камерами, а його дисплей відверто застарів. У той же час новинка приваблює тонким міцним корпусом, стереодинаміками, а також тривалою автономною роботою і підтримкою швидкого заряджання.

Смартфон навряд чи сподобається користувачам, які люблять багато грати чи вимогливі до якості дисплея та камер. У той же час Oppo A60 може стати відмінним вибором для всіх, кому потрібна надійна робоча конячка для зв'язку та контенту, яка швидко заряджається і надовго залишається в строю.

Максим Пономаренко - оглядач на Wookie.UA
Максим Пономаренко
оглядач на Wookie.UA