Зміст
Чохол для телефону – аксесуар одночасно необхідний, і бажаний. Необхідний – бо захистить гаджет від механічних впливів (подряпин, ударів, падінь). Бажаний – тому що правильно підібраний дизайн дає певний знак оточуючим про власника телефону – його соціальний статус, переваги.
Тому перед тим, як придбати "одежину" для нового смартфона або замінити чохол, що відслужив своє, варто розібратися з деякими нюансами.
Матеріальне питання
Мінімальні знання про матеріали, з яких виготовляють захисні пристрої для телефонів, допоможуть зробити правильний вибір. Тому присвятимо цій темі дещицю уваги. Левова частка представлених на ринку чохлів для телефонів виготовлена із речовин, зазначених нижче .
- Полікарбонат (PC)
- Термопластичний поліуретан (TPU)
- Силікон
Розглянемо докладніше кожного з представників цієї трійці.
Полікарбонатами (або термопластами) називають групу полімерів, що мають одну, дуже корисну властивість. При нагріванні термопласти переходять у в'язкий стан, а при охолодженні знову тверднуть. Не втрачаючи при цьому своїх механічних властивостей. Завдяки такій властивості полікарбонати знайшли найширше застосування: від очних лінз і компакт-дисків до будівельних матеріалів.
Полікарбонатні чохли для смартфонів довговічні та міцні, досить гнучкі, стійкі до примх погоди та дешеві. Полікарбонат дозволяє виготовити виріб будь-якого кольору та дизайну. З недоліків відзначимо чутливість до подряпин.
Йдемо далі. З термопластичного поліуретану можна виготовити як жорсткі, так і гнучкі предмети. Матеріал чудово тримає форму, стійкий до згинання та механічних впливів, добре переносить контакт із жирами. У чистому вигляді він прозорий. Але, якщо потрібно, добре фарбується. Для еластичної версії термопластичного поліуретану використовують назви TPU-силікон або гель.
Силікон (він же полісілоксан) – матеріал еластичний, добре поглинає удари, чудово переносить низькі температури. Особлива текстура силікону (створює відчуття липкої поверхні) дозволяє виготовляти чохли, що не вислизають з долоні.
Заради справедливості варто згадати й інші матеріали. Насамперед - шкіру (натуральну і штучну). Вона найчастіше використовується для чохлів-книжок. У певної категорії користувачів, що переймаються проблемами довкілля, є попит на всілякі "екологічно безпечні" матеріали: від глини з наповнювачами до пресованого кавового лушпиння. Також іноді використовується вуглеволокно. З нього виготовляють суперстійкі чохли для екстремальних умов експлуатації.
"Одяг" для смартфона – різновиди та фасони
З матеріалами для чохлів ясність внесена. Не менш важливий момент – покрій "одягу" для смартфона. Іншими словами – яка буває конструкція (форм-фактор) такої захисної оболонки.
Існує чотири усталені "фасони".
- Бампер
- Накладка
- Чохол
- Чохол-книжка
Чохол закриває всі чотири грані та задню стінку, залишаючи відкритим тільки дисплей. У чохлі висічені отвори для об'єктивів та роз'ємів. Для органів управління або просікаються отвори, або застосовуються дублікатори – потовщення, що передають тиск на кнопки.
Бампер можна охарактеризувати як "чохол по периметру". Він захищає лише торці та бічні грані. Задня стінка та дисплей залишаються відкритими. Над площиною дисплея та задньої стінки в бампері передбачені невеликі потовщення. Так смартфон не торкається поверхні, на якій лежить.
Спочатку накладка захищала лише "спинку" телефону. І кріпилася лише на бічні грані гаджета. Однак сучасну накладку логічніше назвати тонким (або спрощеним) чохлом. Така накладка охоплює телефон по периметру, на ній предбачені необхідні отвори для роз’ємів.
У чохлі-книжці в"хатинку" для смартфона, додані "дверцята" – кришка, що закриває дисплей. Для гучномовця передбачений проріз. Тому під час розмови розкривати книжку не потрібно. Більшість книжок-чохлів мають функцію Smart Lock, що дозволяє розблокувати екран при відкритті книжки.
Найбільш затребуваним із описаних вище форм-факторів став чохол. Ось про нього і поговоримо далі.
Визначаємось з вибором: пластик vs силікон
Для початку кілька загальних моментів. Більшість сучасних чохлів виготовлені із комбінації різних матеріалів. "Чисті" полікарбонат або термопластичний поліуретан зустрічається дещо рідше. Також відносно рідкісним став силікон (полісілоксан). Тут треба розуміти, що часто-густо силіконом (а ще – рідким силіконом, гелем) називають прозорий термопластичний поліуретан. Добросовісні продавці можуть позначати матеріал чохла як “силікон (TPU)”.
Почнемо обговорення саме з однорідних у плані матеріалу чохлів. А потім поговоримо про комбіновані.
Пластиковий чохол
Вироби з полікарбонату (PC) добре справляються зі своїм основним завданням – захист телефону та добре лежать у долоні. До того ж – недорогі. Полікарбонат – благодатна основа для друку принтів, візерунків, малюнків. Тому якщо читач не проти вирізнитися серед оточуючих, то пластиковий чохол – саме для нього.
До недоліків можна віднести жорсткість матеріалу. І крихкість за низьких температур. Тобто гаджет при ударі все одно буде врятований, а от чохол може тріснути. Крім того, пластиковий чохол через свою жорсткість не завжди щільно облягає телефон. є велика ймовірність того, що у простір між чохлом та телефоном поступово почне набиватися бруд.
Чохол з TPU-силікону
Розкажу про цей різновид, базуючись на власних спостереженнях. Чохол із TPU-силікону (він же – гелевий, він же – з рідкого силікону) кілька років захищав вже призабутий апарат від Xiaomi. Чохол був досить тонкою, прозорою, безбарвною штукенцією. Тому не приховував цілком пристойний дизайн самого гаджета. Поверхня чохла спочатку була глянсовою. При цьому у долоні смартфон не ковзав. Більше того – чохол виявився комфортним. У ньому не було тієї неприємної (це вже моє особисте сприйняття) липкості, яку запам'ятав по силіконовими чохлами для простих мобілок. На смартфон чохол одразу одягнувся щільно, надійно. Одним словом - бюджетна невигадлива річ, яка чесно виконує покладену на неї функцію.
Згодом виявилися і недоліки. Найбільше засмучував той момент, що кришталево чиста прозорість нового виробу поступово почала тьмяніти через потертості та забруднення. Крім того, бруд таки примудрявся набитися в просвіт між чохлом та смартфоном. Загалом, виглядало все доволі неохайно. Припускаю, що непрозорий чохол позбавив би від частини розчарувань.
Одним словом, чохол із TPU-силікону буде добрим вибором для прагматичного користувача.
Золота середина
Чохол для смартфона, в якому використовуються різні матеріали – найбільш збалансований вибір. І знову спробую обґрунтувати твердження особистим досвідом.
Для флагмана Huawei був придбаний чорний чохол за ціною, трохи вищою за середню. За форм-фактором це була справжня класика. Смартфон поміщався в надійний “будиночок”, що щільно облягав його. На бічних гранях та задній стінці були прорізані отвори для роз'ємів та камери. Над кнопками керування розташовувалися дублікатори.
Тобто нічого оригінального в плані дизайну. Цікавим виріб виявилася в плані застосованих матеріалів. Причому виявилася ця особливість за кілька років, коли поверхня чохла почала протиратися. Власне корпус чохла був із міцного пружного пластику, що надійно утримував чохол на смартфоні протягом усього терміну експлуатації. Цей елемент конструкції покривав тонкий шар термопластичного поліуретану (TPU). Таке покриття не дозволяло смартфону в чохлі ковзати в долоні. Нарешті, внутрішня поверхня була вистелена мікрофіброю. Виявилося, що така внутрішня оксамитова поверхня сприяє надійній фіксації смартфона всередині чохла і ускладнює проникнення забруднень у просвіти.
Якщо ви дочитали публікацію до кінця, то дізналися достатньо, щоб підібрати чохол для смартфона зі знанням справи. Вдалої вам покупки.