Заряджання мобільних пристроїв у дорозі — рутинна операція, без якої важко уявити користування автомобілем. Дійшло до того, що останні моделі автівок здебільшого оснащені USB-портами в приладових панелях. Проте і стара розетка на 12 В для прикурювача не здає позицій. Вона точно є у всіх легкових авто незалежно від їхнього віку.

Життя складається так, що за своїм початковим призначенням — заряджати прикурювач для цигарок, автомобільна розетка використовується все рідше. Адже куріння дедалі більше сприймається як шкідлива звичка.

Але от допомогти зарядити гаджет від автомобільної електромережі — на таку опцію попит тільки зростає. Отже, автомобільна зарядка для телефона — річ корисна.

Розповідаю, на що звернути увагу вибираючи автомобільний зарядний пристрій для телефона.

Порахуємо порти

Довелося мені нещодавно перекладати електропроводку у квартирі. Від електрика, який виконував цю роботу, я почув ємне формулювання: «Розеток у домі мало не буває».

Думка абсолютно застосовна й до теми заряджання гаджетів у салоні автомобіля.

Але чи варто відразу купувати пристрій із кількома портами?

Для початку майте на увазі, що найпростіша, але надійна зарядка з одним портом USB (наприклад, USAMS US-CC036 Trumpet (2.1A)) коштує близько $3. А пристрій із чотирма портами обійдеться у 3–4 рази дорожче. Гроші не такі вже й великі. Але все ж таки…

Одним словом, поставте собі питання: скільки пристроїв одночасно можуть заряджатися, коли ви в дорозі?

Обганяючи вашу відповідь, скажу, що двох портів USB цілком вистачить для більшості користувачів. Не дивно, що саме така конструкція автомобільної зарядки — найпоширеніша. Відвідування сайтів кількох інтернет-магазинів та вивчення асортименту на них показало: якщо зарядки з одним портом представлені парою десятків моделей, то зарядок із двома портами пропонується понад сотню.

Однак багато є тих, кому стане в пригоді одночасний доступ до 4–6 портів. Наприклад, фотографам та відеографам, сім’ям. Зрештою, тим, хто збирається в дорогу в компанії, такий USB-хаб теж знадобиться. Хороший приклад такого пристрою Enjoy Together Four Interfaces Output Patulous Car Charger 5.5 від Baseus.

Але пам’ятайте — оскільки розетка прикурювача розташована поруч із важелем коробки передач, то подбайте, щоби поряд із важелем не було купи кабелів.

І ще одна корисна рекомендація. Зовсім непогано, якщо на зарядці один порт буде USB, а другий — USB Type-C. Наприклад, як у моделі 2E Dual USB Car Charger PD+QC (38W). Так ви покращите універсальність пристрою. З ним і смартфон будь-якого бренду можна зарядити, і ноутбук.

Що варто знати про потужність

Потужність зарядного пристрою — один із найважливіших критеріїв вибору. Він впливає як на зручність користування, так і вартість придбання. У найзагальнішому вигляді, що більше потужність — то краще.

Якщо говорити більш детально, то підбираючи автомобільну зарядку потрібно враховувати деякі нюанси:

  • універсальною, придатною для всіх смартфонів є зарядка потужністю 5–10 Вт. Щоправда, акумулятор ємністю 4000 мА∙год (це майже стандартний показник у наш час) заряджатиметься майже 4 год. З іншого боку, якщо ваш смартфон не підтримує протоколи швидкої зарядки, то можна не переплачувати за те, чим не користуєшся;
  • щоби користуватися якимось видом швидкого заряджання, потрібно, щоби його підтримували і смартфон, і зарядний пристрій, і кабель;
  • Швидкою вважається зарядка потужністю понад 10 Вт. Насправді підтримка протоколів швидкої зарядки починається з 18–20 Вт;
  • за наявності декількох портів потужність, вельми вірогідно, поділиться між виходами, на які підключені пристрої, що заряджаються;
  • існує кілька протоколів швидкої зарядки. З’ясуйте для себе, чи ваш смартфон підтримує один із таких протоколів. Так, автомобільний зарядний пристрій, що підтримує протокол QC0, підійде для зарядки смартфонів Samsung, Google Pixel, iPhone. Для китайських брендів на зразок OPPO, Xiaomi або Huawei, зарядка з QC 3.0 не підходить.

На щастя, багато зарядних пристроїв можуть підтримувати кілька протоколів швидкої зарядки. Наприклад, цілком доступний пристрій Hoco Z39 QC3.0 (18W, 2USB) підтримує протоколи Huawei Fast Charge (FCP), Huawei Super Charge (SCP), Qualcomm Quick Charge 3.0, Samsung Fast Charge.

Скажу також пару слів про струми заряджання. Мінімум, на який варто орієнтуватися — 1 А. Такий струм годиться для мобільних телефонів та смартфонів бюджетного та середнього цінових сегментів. Для планшетів і смартфонів флагманів знадобиться струм силою 2–2.1 А. Щоправда, він може бути небезпечним для старих моделей смартфонів та кнопкових телефонів.

Зовсім непогано, якщо зарядний пристрій підтримує протокол PPS, який реалізує обмінюватися даними з підключеним гаджетом. Що дає змогу підбирати вихідну напругу і струм зарядки відповідно до специфікації пристрою, що заряджається. Така опція присутня в Baseus Particular PPS 65W. Ця модель також цікава своїм дизайном. Корпус зарядки виготовлений із напівпрозорого пластику та обладнаний світлодіодною підсвіткою.

Корисні опції

Роздумуючи над тим, яка автомобільна зарядка краще пасує до вашого стилю життя, врахуйте ще деякі можливості.

Зараз чимало смартфонів підтримують не лише швидку, а й бездротову зарядку. Деякі моделі автомобільних зарядок також підтримують таку опцію. Дуже зручна річ. Позбавляє водія зайвих дротів під рукою. Як приклад наведу 2E Car Wireless Charger або 2E Car Windshield Wireless Charger. Вказані пристрої підтримують бездротову технологію Qi.

Подумайте також над тим, чи не стане в пригоді Bluetooth в салоні? Якщо в автомобілі немає вбудованої підтримки Bluetooth, то автомобільна зарядка з такою опцією (ще її називають FM-трансмітером) дозволить облаштувати сполучення смартфона з вбудованою стереосистемою. Так отримаєте можливість приймати телефонні дзвінки на гучний зв’язок і транслювати в салоні музику зі смартфона. Приклад такого пристрою — Baseus S-13 Bluetooth FM Launcher 2USB.

Багато автомобільних зарядок обладнані дисплеями (приклад — BASEUS Digital Display (2xUSB,4.8A) CCBX–0G). На екран виводяться значення вхідної та вихідної напруги, струму заряджання. Ця опція добра для тих, кому подобається тримати все під контролем.

Кілька нагадувань на завершення

Додам ще кілька загальних рекомендацій:

  • якщо ви застрягли в дорожній пробці або заглух двигун, відключіть гаджет, який у цей момент заряджається. Якщо акумулятор зношений, можуть виникнути проблеми з повторним запуском двигуна вже через півгодини-годину. Особливо в холодну погоду;
  • Не залишайте зарядний пристрій у розетці для прикурювача, навіть якщо до нього нічого не під’єднано. Зарядка може поступово «під’їдати» енергію автомобільного акумулятора;
  • в екстремальних ситуаціях може стати в пригоді автомобільна розетка з акумуляторними затискачами (у просторіччі — «крокодилами»). Цей пристрій можна безпосередньо під’єднати до акумулятора автомобіля. А вже в гніздо для прикурювача вставити зарядку для гаджетів.
Андрій Мазур - оглядач на Wookie.UA
Андрій Мазур
оглядач на Wookie.UA