Зміст
В App Store мільйони програм, і ця кількість постійно зростає. Знаходити серед них варті уваги додатки стає все складніше. Звичайно, YouTube, Facebook та інші гіганти складно оминути — про них знають усі. Ми ж постаралися зібрати менш очевидні, але справді корисні програми. Погляньте на нашу добірку. Можливо, відкриєте для себе щось цікаве.
Органайзер Notion
Notion — це універсальний сервіс для організації будь-яких даних. Або, як його називають численні шанувальники, «цифровий мозок». Ви можете використовувати Notion як простий блокнот для збереження списків справ, корисних сайтів, запланованих для перегляду фільмів, нотаток та інших одиниць інформації.
Однак потенціал сервісу набагато ширший: це дуже потужний кросплатформовий інструмент для освіти та роботи. У ньому можна створювати цілі бази знань, структуруючи їх за принципом «Вікіпедії». До того ж сервіс дозволяє керувати бізнес-проектами будь-якої складності. Notion підтримує можливості командної роботи та різні формати відображення даних. Серед останніх — текстові записи, таблиці, канбан-дошки, діаграми, списки та таймлайни. Більше того, вибрану інформацію можна миттєво опублікувати в інтернеті у вигляді загальнодоступного міні-сайту.
Інтерфейс Notion на ПК
Більшість подібних програм або недостатньо функціональні, або занадто заплутані та незручні. Але Notion пропонує надширокий набір можливостей, залишаючись інтуїтивно зрозумілим і відносно простим у використанні. Плюс до всього сервіс дуже гнучкий. Кожен користувач може налаштувати робочий простір під свої потреби.
В одиночному режимі користуватися Notion можна безкоштовно. Якщо ж ви плануєте працювати над спільними проектами з іншими людьми, доведеться змиритися з деякими обмеженнями або оформити передплату. Вартість: від 10 доларів на місяць за користувача.
Читалка Amazon Kindle
У Kindle від компанії Amazon є все необхідне для комфортного читання електронних книг на iPhone. Вбудований магазин легальних творів різними мовами? Найбільший у світі! В асортименті в тому числі є художня література та нон-фікшн українською. Можливість додавати книги з інших джерел? Та без проблем: підтримується імпорт файлів в ePub та інших популярних форматах. Зручний інтерфейс із безліччю налаштувань відображення тексту? На місці.
Крім того, до послуг користувача пошук по тексту, закладки, вбудований перекладач та різні словники, а також можливість робити анотації. Є навіть функція швидкого пошуку термінів у «Вікіпедії». Ще один великий плюс — повна кросплатформеність. Ви можете почати читати на iPhone, а продовжити на Android-пристрої, комп'ютері або спеціальному рідері Amazon. Весь прогрес, закладки та інші дані автоматично синхронізуються між гаджетами.
Менеджер паролів Bitwarden
Щоб максимально захистити свої облікові записи від злому, для кожного з них потрібно використовувати унікальний пароль. Все просто: якщо зловмисник раптом дізнається символьну комбінацію від якогось одного вашого облікового запису, решта не постраждає. Адже вони будуть захищені іншими паролями.
Для роботи з великою кількістю акаунтів найнадійніше використовувати спеціальні сервіси — менеджери паролів. Такі програми позбавляють необхідності тримати численні комбінації символів у голові, незахищеній програмі або на взразливому аркуші паперу. Вони зберігають усі паролі у зашифрованому хмарному сейфі, для доступу до якого достатньо просканувати відбиток пальця. Більше того, подібні сервіси можуть генерувати надійні паролі за користувача і автоматично вводити їх при вході у відповідний обліковий запис.
Якщо ви маєте намір встановити менеджер паролів, спробуйте Bitwarden. На відміну від вбудованого в iOS сховища паролів, цей сервіс доступний для всіх основних платформ. У тому числі у вигляді окремої програми для Android та спеціальних плагінів для комп'ютерних браузерів. Отже, ви зможете отримувати швидкий доступ до своїх паролів не тільки на iPhone, але й практично на будь-якому пристрої. Крім того, Bitwarden вигідно виділяється на тлі конкурентів ціновою політикою: при одиночному використанні всі основні функції сервісу доступні безкоштовно.
VPN-сервіс TunnelBear
Ви знаєте, що публічні мережі Wi-Fi можуть бути небезпечними? Напевно, кожному з нас доводиться іноді підключатися до точок інтернет-доступу в кафе, готелях та інших громадських місцях. Однак такі мережі далеко не завжди шифрують дані. В результаті всю інформацію, що передається через них, у тому числі паролі і дані кредитних карток, можуть перехопити хакери. Найчастіше відсутність шифрування — результат незнання чи безвідповідальної поведінки адміністрації. Але деякі недобросовісні співробітники закладів можуть навмисно відключати захист, щоб викрасти дані відвідувачів.
Захистити інформацію можна за допомогою VPN-сервісу. Такі програми забезпечують додатковий шар шифрування — яке б з'єднання ви не використовували. Встановіть VPN і активуйте його перед кожним підключенням до публічної мережі. Тоді ваші дані ніхто не зможе перехопити.
Більше того, ці сервіси здатні пропускати весь трафік через сервери, розміщені в інших країнах. Тому за допомогою VPN можна отримувати доступ до онлайн-ресурсів, які помилково або з якоїсь іншої причини блокують вашого поточного провайдера, країну чи регіон. Відвідувані сайти просто не бачитимуть, де ви знаходитесь насправді, і перестануть застосовувати обмеження.
Одним із найкращих VPN-сервісів для iPhone є TunnelBear. Він надійний, зручний і простий у використанні, майже не уповільнює швидкість з'єднання і має в своєму розпорядженні десятки серверів по всьому світу. Крім того, сервіс виділив для всіх українців безкоштовні 100 ГБ трафіку та періодично поновлює вже використані гігабайти. Для більшості користувачів цього буде достатньо, щоб не витрачати гроші на підписку.
Подивитися аксесуари до iPhone
Менеджер файлів Documents
Встановивши додаток Documents, швидше за все, ви більше не зможете уявити свій iPhone без нього. Це одна з найзручніших програм для роботи з файлами. З її допомогою можна легко завантажувати аудіо, відео, текстовий та інший контент з різних джерел: з сайтів, хмарних дисків, інших мобільних пристроїв або свого ПК. Крім того, програма дозволяє впорядковувати файли за допомогою папок, а також різних режимів відображення та сортування.
У той же час функціональність Documents виходить далеко за межі стандартного менеджера файлів. Наприклад, ви можете переглядати зображення та відео, а також слухати музику та аудіокниги у вбудованому медіаплеєрі — не залишаючи програми. Крім того, у додатку є потужний PDF-переглядач з функціями анотування та просунутого редагування документів. А ще розробники додали сюди інструменти для роботи з архівами, редагування аудіо та конвертації PDF.
Documents є справжнім швейцарським ножем для роботи з різними типами файлів. Особливо радує, що за додатком стоїть не хто-небудь, а українська компанія Readdle. Більшість можливостей Documents доступна безкоштовно. Але для деяких просунутих функцій на кшталт редагування та конвертації PDF потрібно оформити передплату за 5 доларів на місяць.
Верифікатор Google Authenticator
Напевно, ви помічали в налаштуваннях різних сервісів таку корисну функцію, як двофакторна автентифікація. Це подвійна перевірка користувача під час входу до облікового запису. Після її активації сервіс проситиме у вас не тільки пароль, а й додатковий код перевірки. Навіть якщо зловмисники дізнаються ваш пароль, вони не зможуть увійти до облікового запису без коду. Тому двофакторна автентифікація є вкрай важливою для банківських та інших сервісів з конфіденційними даними.
Хоча користувач може отримувати код перевірки по SMS, цей спосіб має недоліки. Наприклад, він не спрацює при втраті телефону. До того ж повідомлення можуть просто перехопити сторонні особи. Тому набагато надійніше використовувати для отримання кодів спеціальну програму. Такі додатки називають верифікаторами або автентифікаторами. Додайте свої облікові записи в один з них — і всі необхідні коди завжди будуть під рукою.
Найпопулярнішим верифікатором в App Store є програма Google Authenticator. Вона зручна тим, що синхронізує всі дані користувача між його пристроями через обліковий запис Google. Таким чином, навіть якщо втратите телефон, ви зможете отримати код через комп'ютер або інший гаджет. До решти переваг програми варто віднести швидку прив'язку акаунтів через QR-код та захист входу за допомогою Touch-ID. Ще один вагомий плюс: за безпеку даних у програмі відповідає компанія Google.
Редактор фото та відео InShot
В епоху TikTok, Stories та Reels складно обійтися без гарного мобільного медіаредактора. Помітне місце у цій категорії програм займає InShot. Вона виділяється величезною кількістю інструментів та простотою їх застосування. Більше того, ця програма однаково добре підходить для швидкого редагування відео та знімків. Як то кажуть, два в одному флаконі.
За допомогою InShot можна обрізати та склеювати фрагменти відео, а також створювати стильні переходи між ними. Програма дозволяє вирізати та змінювати фон, обрізати та повертати зображення, налаштовувати кольори, накладати фільтри, а також додавати стікери, графічні ефекти та текст. Крім того, InShot можна використовувати для створення колажів. І це далеко не повний перелік можливостей програми.
Багато інструментів InShot доступні без оплати. Але в такому режимі програма відображає рекламу та свій логотип на готових зображеннях. Щоб позбутися лого та отримати всі функції, потрібно оформити передплату вартістю 5 доларів на місяць. Заплативши 50 доларів одразу, ви отримаєте повну версію InShot на необмежений термін.
Новинний агрегатор Feedly
Соцмережі та месенджери давно стали найпопулярнішими сервісами для стеження за новинами. Однак багато соціальних платформ керують потоком публікацій за допомогою неочевидних алгоритмів. А іноді взагалі видаляють контент без яких-небудь пояснень. Такими діями ці майданчики можуть спотворювати інформаційну картину. Інша проблема — перенасичення стрічки новин рекламою, мемами, безглуздими мікропублікаціями та іншим інфошумом.
Новинні агрегатори, засновані на технології RSS, позбавлені згаданих недоліків. Така програма отримує новини та інші статті безпосередньо від сайтів. Вона постійно сканує всі обрані користувачем інтернет-ресурси та відображає заголовки опублікованих на них статей строго у хронологічному порядку. Щоб прочитати матеріал, достатньо натиснути на заголовок. Таким чином, користувач сам контролює свої підписки та отримує лише змістовний контент. Ніякого інформаційного шуму, цензури та маніпуляцій алгоритмів.
Якщо вас зацікавили RSS-агрегатори, спробуйте Feedly. Це швидкий і зручний додаток з безліччю корисних функцій. Сервіс дозволяє впорядковувати підписки за допомогою папок, детально налаштовувати відображення статей, додавати вподобані матеріали до закладок та багато іншого. Крім того, він синхронізує підписки та прочитані статті між усіма пристроями користувача. Все це робить Feedly одним із найкращих новинних агрегаторів для iPhone.
Безкоштовна версія сервісу дає можливість стежити максимум за сотнею сайтів. Якщо для вас цього замало, можете зняти обмеження, купивши підписку — від 8 доларів на місяць. Платна версія також пропонує безліч додаткових інструментів, включаючи сортування статей за популярністю та можливість зберігати вибрані уривки з публікацій.
Сховище статей Pocket
Уявіть, що ви натрапили на цікаву статтю, але не маєте часу читати її прямо зараз. У такій ситуації найкраще додати матеріал у Pocket. Ця програма збереже будь-які новини, статті та інші текстові публікації, щоб у вас була можливість прочитати їх пізніше. Причому навіть без підключення до Мережі. Більше того, Pocket автоматично видаляє із статей рекламу та необов'язкові елементи верстки, щоб ніщо не відволікало від читання.
Програма доступна на всіх основних платформах. Тому ви можете додати статтю до Pocket з будь-якого свого пристрою, включаючи комп'ютер, iPad, та гаджети на Android, а потім прочитати її на iPhone. І навпаки: збережений через смартфон матеріал буде доступний на решті ваших апаратів. Сервіс інтегрується в різні браузери та агрегатори новин на кшталт Feedly, завдяки чому додавання публікацій виконується натисканням однієї-двох кнопок.
Усіма переліченими функціями додатку можна користуватися безкоштовно. А оформивши передплату за 5 доларів на місяць, ви отримаєте низку додаткових можливостей. Наприклад, повнотекстовий пошук по збереженим матеріалам, а також їхнє автоматичне резервне копіювання.
Цифровий терапевт Mental Health
Насамкінець розповімо вам про ще один чудовий додаток від українських розробників — Mental Health від компанії BetterMe. Це чудово оформлений цифровий асистент, який допомагає підтримувати психічне здоров'я. Такі програми як ніколи актуальні у тривожні часи, тому з початку війни в Mental Health відкрито безкоштовний доступ для українців.
Після встановлення додаток запропонує вибрати цілі, яких ви хотіли б досягти з його допомогою. Наприклад, покращити якість сну, зняти тривожність, знизити рівень стресу, вийти з депресії, опрацювати дитячі травми, підвищити самооцінку тощо. Після цього Mental Health попросить вас розповісти про себе, а потім підбере індивідуальні методи терапії. Серед них можуть бути практичні поради та курси українською мовою, дихальні вправи, релаксуючі мелодії та звуки, підказки для медитації і не тільки.
Підіб'ємо підсумок
Якщо ви шукаєте корисні програми для iPhone, обов'язково спробуйте варіанти з нашої добірки. Bitwarden, TunnelBear та Google Authenticator допоможуть захистити особисті дані від хакерів. Notion та Documents дозволять упорядкувати думки, плани та файли. Amazon Kindle, Feedly та Pocket можуть підійти всім, хто хоче бути поінформованим і обожнює читати. InShot має сподобатися любителям постити візуальний контент у соцмережах. Ну а Mental Health допоможе не збожеволіти і зміцнити психічне здоров'я.